Anasayfa / GENEL / Said Nursi’nin son arzusuna Erdoğan imzası
erdogan-nursi

Said Nursi’nin son arzusuna Erdoğan imzası

Risale-i Nur Külliyatı’ndan İşarat’ü-l İ’caz adlı eser Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından basıldı. Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinin katılımıyla gerçekleşen bir programda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan eserin üzerine, “Merhum Üstadımızın arzularının yerine getirilmiş olmasının huzuru içindeyiz. Devamı niyetiyle…” yazarak eseri Bediüzzaman’ın talebelerine takdim etti.

Risaleajans sitesinde yer alan fotoğrafta, Said Nursi’nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu kitabın üzerine, “Üstadımız Said Nursi Hz.’nin en mühim arzusunun tahakkukunu görmekle bu eserin basılmasına binlerle teşekküler ve çok güzel intizamlı olmasını tebrik eder devamlarını temenni ve niyaz ederiz.” diye yazarken, Abdullah Yeğin de, “Cenab-ı Hak Adil-i Mutlaktır. Acele etmez” ifadelerini kullandığı görüldü.

Mehmet Fırıncı Erdoğan’a iletmişti

Bediüzzaman’ın talebelerinden Mehmet Fırıncı, Başbakan Erdoğan’la 2012 yılının aralık ayında yaptıkları görüşmede Said Nursi’nin, “Din ilimleri ile fen bilimlerinin birlikte okutulacağı üniversitelerin açılması, Ayasofya’nın tekrar cami olarak ibadete açılması ve Risale-i Nur’ların Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından neşredilmesi” talebini ilettiklerini belirtmişti.

Bediüzzaman’ın arzularından biri gerçekleşti

Bediüzzaman Said Nursi’nin gayeleri arasında, Risale-i Nur’ların Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından neşredilmesi bulunuyordu.

MEDYAGUNDEM

kazim7

Durdurun şu FETÖ’cü Kazım’ın yalan manşetlerini!

FETÖ’nün medyadaki son temsilcisi Yeni Asya Gazetesi bugün bir iftiraya daha imza attı. İzmir’deki bir …

yeniasya-feto

FETÖ’nün uyuyan hücresi Yeni Asyacılar!

Yeni Asyacılar grubu FETÖ ile aynı safta tarihin en ağır ihanetine imza attılar. FETÖ ile …

bediuzzaman

Bediüzzaman’ın talebeleri oylar Ak Parti’ye dedi

Bediüzzaman’ın talebeleri Ahmet Aytimur, Abdullah Yeğin ve Hüsnü Bayramoğlu AK Parti’yi destekleyeceklerini açıkladı. Bediüzzaman Said …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir