Anasayfa / GENEL / SABAH yazarına HÜRRİYET kumpası
yukselir-eminehanim

SABAH yazarına HÜRRİYET kumpası

MEDYAGÜNDEM- Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Hanım, ilk kez konuştu, tercihi de kadın gazeteciler oldu. Myanmar ziyareti sonrası uçakta kadın gazetecilerle konuşan Emine Erdoğan’ın sözleri Sabah, Hürriyet, Yeni Şafak ve  Habertürk’e manşet oldu.

Uçakta Sabah’tan Sevilay Yükselir, Hürriyet’ten Cansu Çamlıbel, Habertürk’ten Nihal B. Karaca, Yeni Şafak’tan Özlem Albayrak, Star’dan Sibel Eraslan, Zaman’dan da Gülizar Baki yer aldı.

Ancak Hürriyet’in manşetinde kullandığı, Emine Hanım’la birlikte uçakta poz veren gazeteciler fotoğrafında bir detay dikkat çekti. Herkes vardı ancak fotoğrafta Sabah yazarı Sevilay Yükselir yoktu. Sabah’taki fotoğrafta da Yükselir’in Emine Erdoğan’la baş başa fotoğrafı yayınlandı, gazetecilerin yer aldığı toplu fotoğraf kullanılmadı.

Peki Hürriyet’in manşetindeki fotoğrafta neden Sevilay Yükselir yoktu?

İşin sırrı ortaya çıktı, Yükselir büyük “kumpası” Twitter’da açıkladı.

Hürriyet muhabiri Cansu Çamlıbel’in 10 dakikalığına tuvalet molası sırasında fotoğraf işini tezgahladığını açıklayan Yükselir, Hürriyet’in bu operasyonunu “411 el kaosa kalktı” manşetinden farksız olmadığını savundu.

Yükselir’in açıklamalarından Hürriyet’in büyük bir gazetecilik ahlaksızlığına imza attığı ortaya çıktı.

İlginç bir detay da Hürriyet’in manşetindeki o fotoğrafla sanki uçaktaki tek başı açık kadın gazeteci Hürriyet muhabiri Cansu Çamlıbel’miş gibi bir mesaj verilmeye çalışılmasıydı.

İşte Yükselir’in twitter bombaları:

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

aydin-dogan

Kamikaze Aydın Doğan; resmen intihar ediyor!

İrfan Değirmenci’yi kovup “hayır dediği için kovduk” diyen Doğan Medya, şimdi de “hayır” dediği için …

tolga-t2

Aydın Doğan o FETÖ’cüyü kovdu yerine “kripto”sunu koydu!

Hürriyet’in Washington Temsilcisi Tolga Tanış, görevden alındı. Bu göreve Cansu Çamlıbel atandı. FETÖ yönlendirmesi haberlerle …

bass2

Hürriyet’te her bir satırı yalan röportaj!

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Washington’ın 15 Temmuz darbe girişiminde parmağı olduğu iddialarını reddettiği bir röportaj verdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir