Anasayfa / GENEL / Rus uçağının düşürülmesi de Gezi de FETÖ işi
rus-ucak

Rus uçağının düşürülmesi de Gezi de FETÖ işi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak katıldığı tv programında, yakın tarihimizdeki Rus uçağının düşürülmesinden Gezi’ye kadar birçok olayda FETÖ’nün parmağı olduğuna dikkat çekti. Bakan Albayrak, “Açılacak yeni soruşturmalarla bunlar araştırılacak.” dedi.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Kanal 24’te 15 Temmuz gecesi neler yaşandığını anlattı.

Bakan Albayrak’ın konuşmasından notlar şöyle:

Art arda gelen telefonların ardından artık netleşmeye başladı. Bu tabii çılgınca bir şey. Bitmişlik ve tükenmişliğin oluşturduğu düşünceyle kendini bitirmeye yönelik bir girişim bu.

Burada en acı ve vahim olan 40 yıllık süreç içerisinde bu ülkenin nesillerini nasıl bir beyin yıkamayla sapık bir inanışla yıkaması, kazanmak için her yol mübahtır diye düşünen bir yapı.

Ama her zaman söylüyorum Milli bir yapı değil.

Sahip olduğumuz en önemli varlık ferasetli yönetim.

Türkiye Cumhuriyeti olarak süreci A’dan Z’ye okuduğumuzu düşünüyorum. Vatandaşın görmesi de önemli.

Meseleyi daha büyük bir resimde görmek lazım. Artık millet olarak kukla değil kuklanın arkasındakiyle ilgileniyoruz.

Bu yapı birçok kamu kurum ve kuruluşa sızmış.

Savcıların bu süreci takip ediyor olması bizim en önemli kazanımımız.

İTİRAFÇILIK HER GÜN BÜYÜYOR
İtirafçılık noktası her geçen gün büyüyor.

Ben burada ilk günden beri söylediğim bir şey var. Bu saatten sonra Türkiye’de olağandışı gerçekleşebilecek herhangi bir olay neticesinde Türk siyasi resmi değişmesi noktasında ortaya çıkacak yapı milli değildir.

15 Temmuz’dan sonra kim ne derse kim inanırsa inansın Berat Albayrak inanmaz.

Bunlar kuklalardan bir tanesi. Gülen Cemaati denen bu terör örgütü bu kuklalardan bir tanesi. Türkiye’nin içeride ve dışarıda mücadele ettiği terör örgütleri var.

Kimin ne şekilde hareket ettiğini geçmişte yaşadığımız olaylarla gördük.

KAMUDAKİ FETÖ TASFİYELERİ
Bu çalışmayı detaylı bir şekilde ortaya koyan bir ekip var. Bunların çalışması sonucu bu tasfiye olmuştur. Bir günde karar verilmedi. Temmzu ayı bu noktada kritik bir aydı ve bu örgüt kendini imha etmek için bu zamanlamayı yaptı.

CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAKİ LİDERLER ZİRVESİ
Açıkcası buranın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin içinden geçtiği bu süreci milletin de siyasetin de birlik içerisinde milli bir duruş sergileyerek aşacağını düşünüyorum.

Halkın sokakta gösterdiği duruşu siyasetten de beklediğini düşünüyorum

Burada gerek CHP gerekse MHP iktidar partisi ile birlikte işbirliğini yapıcı bir şekilde ortaya koyması gerektiğini düşünüyorum.

Ülkenin menfaatinin söz konusu olduğunda ortak bir paydada buluşabilmek gerekiyor. Bu süreçte bu oldu.

Halkımız bu noktada samimiyet testini kim başarıyla geçecek onu takip edecektir.

TBMM’yi bombaladılar. İnsan görünce inanamıyor. Türkiye’de hiçbir darbe döneminde bugün yaşananlar yaşanmadı.

RUS UÇAĞININ DÜŞÜRÜLMESİ
Bu çok önemli bir nokta. Bunu daha da öteye taşıyabilecek gelişmelerin ortaya çıkacağını düşünüyorum. Sadece Rus uçağının düşürülmesi değil, Uludere olayında Gezi olayında Muhsin Yazıcıoğlu olayında da bu yapının parmağı olabilir.

Açılacak yeni soruşturmalarla bunlar araştırılacak. Geriye dönük araştırmalar yapılacak. Askeriyedeki bu temizlikten sonra vicdan çerçevesinde değerlendirildiğinde çok ama çok samimi bir bakış açısı ortaya koyacaklarını düşünüyorum.

Bu beraberinde yakın dönemdeki birçok soru işaretini aydınlatacaktır.

Artık çok daha optimist bakıyorum. Halkın, bireylerin, kurumların farkındalığı anlamında çok önemli kazanımlar elde edildi.

ÇİN İLE YAPILAN GÖRÜŞMELER
Spesifik olarak neyin kimi kızdırdığı ya da kızmadırdığından ziyade dostlarımızı artırmak düşüncesiyle görüşmeler yapıyoruz. Almanya, Fransa, İngiltere, Çin.. gibi

Türkiye kazan ve kazan düsturunu şiar edinerek bir yol izliyor. Eskiden tek firma tek strateji tek pazar düşüncesinden çok geniş bir yelpazede bir başarı hikayesi yazıyoruz.

Türkiye olarak dünya barışına katkı noktasında ve kazan kazan mantığında herkesle iş yapılabileceğini ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu birilerini rahatsız ediyor (pazar ekonomisi gereği) olabilir. Ama biz kimseye bakmadan korkusuzca yolumuza devam edeceğiz

Bunun için sonuna kadar bu mücadeleyi vereceğiz.

ABD’NİN GÜLEN’İ DEPORT EDECEĞİNE İNANIYOR MUSUNUZ?
Son yapılan ankete göre türkiye’nin tamamının bu darbe girşiminin arkasında Gülen’in olduğuna inanan kişi sayısı yüzde 95 civarında.

Adalet ve Dışişleri Bakanımız ABD’ye gidecek ve bilfiil süreci takip edecek.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir