Anasayfa / GENEL / Ruhat Mengi’den “Patron n’olur beni kovma” mesajı!
ruhat-mengi3

Ruhat Mengi’den “Patron n’olur beni kovma” mesajı!

MEDYAGUNDEM.COM- Tam da Mustafa Mutlu’nun kovulduğu dönemde, iki gün önceki yazısında izne ayrıldığını duyurunca medya kulislerinde “Ruhat Mengi de topun ağzında” yorumları yapılmıştı.

ruhat-mengi2

“Topun ağzında” olmanın stresini kaldıramamış olmalı ki, eş kontenjanından yazar olan Ruhat Mengi, bugün ani bir dönüşle karşımıza çıktı.

Vatan’da karı-koca Demirören’den maaş alan Mengi ailesinden Ruhat Hanım, “‘Muhalif’ değil, gazeteciyim!” başlıklı bir yazıyla döndü.

Kovulmadığını ve toğun ağzında da olmadığını tüm dünyaya gösterme çabasıyla, “‘İzindeyim’ dedim olmadı, ‘Tekrar buluşacağız merak etmeyin’ dedim anlaşılmadı, artık başka dilde söylemem gerekiyor herhalde; ‘I’m on holiday’ arkadaşlar. Üzgün olduğumu, son günlerde üst üste gelen olayların benim için ‘dayanılmaz noktaya’ ulaştığını Perşembe günü okurlarıma yazdığım notta açıkça belirtmiştim. Onlardan gelen sayısız mesajda ‘yokluğumdan duyacakları üzüntü’ de aynı açıklıkla anlatıldı, hepsine çok teşekkür ediyorum. Bizim ayrılıklarımız; TV programım ‘Her Açıdan’ın tüm başarısına, ülke içinde ve dışında izlenme rekorları kırmasına rağmen yayından kaldırılmasından sonra olduğu gibi, ülke şartları buna imkan tanıdığı için ‘yıllar’ca sürebilir ama söz veriyorum, sonsuza kadar sürmez.” diye yazdı.

Mengi’nin bu satırları patron Demirören’e mesaj olarak da algılandı. “Kendisine sayısız mesajlar”dan söz eden, bulunmaz hint kumaşı gibi pozlar keserek, “TV programım ‘Her Açıdan’ın tüm başarısına, ülke içinde ve dışında izlenme rekorları kırmasına rağmen yayından kaldırılmasından sonra olduğu gibi…” ifadelerle reytingi ve okur kitlesinin ne kadar yüksek olduğu mesajı veren Ruhat Mengi’nin bu satırları patronu Demirören’e “Beni nolur kovma” şeklinde de alglandı.

Bugünkü yazısı öylesine Demirören’e mesajdı ki, yıllarca “muhalif” kontenjanından kariyer yapan Ruhat Mengi birden bire “Ben muhalif değilim” demeye başladı.

Mengi muhalifliğini de “Durum budur ve ‘muhalif gazeteci’ anonsları da hatalıdır, belirtmiş olayım. Sevgili okurlarım, bir süre için ‘kendi isteğimle’ izindeyim, düşünmeye ve dinlenmeye ihtiyacım var..” diyerek reddetti.

MEDYAGUNDEM

ruhat3

Fetocuların Can Dündar için yaptıkları nöbet şovu da sahte çıktı!

Silivri Cezaevi önünde Can Dündar için yapılan şov yapan FETÖ militanlarının nöbet sahtekarlıkları deşifre oldu. MEDYAGUNDEM.COM- …

karakas3

Yine Milliyet yine o muhabir!

Geçtiğimiz gün MEDYAGÜNDEM’in deşifre ettiği Milliyet gazetesindeki sol terör örgütleri ve PKK sempatizanı muhabirin son …

feyzioglu

“Kedi”, “kuyruğu” ile kavga etti canlı yayını terketti!

Halk TV’de Ruhat Mengi’nin sunduğu Her Açıdan programına katılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir