Anasayfa / GENEL / Rasulullah’ın hatırasının katili Cemaat!
tasgetiren-stv

Rasulullah’ın hatırasının katili Cemaat!

STV’de yayınlanan Şefkat Tepe’deki kamyon kasasındaki Peygamber sahnesine Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren’den sert bir tepki geldi.

Gülen Cemaati’ni yakından tanıyan isimlerden olan Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren STV’nin tartışmalı dizisi Şefkat Tepe’deki Peygamberli sahneyi sert bir dille eleştirdi.

Şefkat Tepe’nin baştan sonra “bir klinik olay” olduğunu vurgulayan Star yazarı “Uyduruk tiplemeleri, aklı zorlayan hikayeleri, “karanlık kurul” komploculuğu ile akla ziyan bir televizyon hadisesi.” diyerek STV’yi yerden yere vurdu.

İşte Taşgetiren’in yazısındaki ilgili bölüm:

Peki ama sevgili dostlar o Şefkat Tepe cinayeti ne?

Şefkat Tepe başından beri bir klinik olay.

Uyduruk tiplemeleri, aklı zorlayan hikayeleri, “karanlık kurul” komploculuğu ile akla ziyan bir televizyon hadisesi.

Son Hükümet – Cemaat gerilimi başladığından bu yana, Şefkat Tepe’nin “Karanlık Kurul”u, siyasi gelecek tasarımlarıyla gündem oluşturmuştu. Yani senaristler, Karanlık Kurul adına acayip okumalar gerçekleştirmişlerdi.

En son yapılan ise Rasulullah’ın hatırasına yönelik tam bir cinayet oldu.

O kan donduran görüntüler nasıl bunca filtreden geçti de ekrana yansıdı. Hiç mi “Yahu ne yapıyoruz biz?” diye soran olmadı?

Danimarka’da karikatür rezaleti yaşanmıştı.

Şefkat Tepe’de ise, karikatürleştirilmiş bir senaryo içinde Rasulullah’ın hatırasına kıyıldı.

Bakın şuna:

Bir ışık huzmesi… Özel timin seslendirdiği salavat-ı şerifeler eşliğinde geliyor. Bu ışık huzmesi Rasulullah’ı temsil etmiş oluyor. Sürekli hareket halinde. Sonra orada peyda olan bir kamyonete binip gitmeye başlıyor. Kamyoneti kim sürüyor, kim Rasulullah’ı nereye götürüyor. Sırlar dünyası Samanyolu’nun klasiği ya. Rasulullah Efendimiz de sırlar dünyasının figürü haline getirilivermiş. Şefkat Tepe’nin özel timleri “Eyvah Peygamberimiz gidiyor” çığlıkları ile arkasından koşuyorlar, bu arada komutan kendini ön tekerleklerin önüne atarak kamyoneti durduruyor. Sonra ışık huzmesi ne oluyor? Meçhul.

Ne denebilir bilmem ki.

Bunun tamamı kurgu. Kim karar verir Rasulullah’ı bir ışık huzmesi haline getirmeye ki? Kim böyle bir senaryoda malzeme haline dönüştürür Rasulullah’ı ki? Aklım havsalam duruyor.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız

MEDYAGUNDEM

kekec

FETÖ için yürüyen KK’ya destek veren Star yazarı!

Tamamen FETÖ için yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “69 yaşında bir direnç yürüyüşüdür …

noel-stv

FETÖ senaryolu terör!

FETÖ’nün kanalı Samanyolu TV’de Reina’ya yapılan saldırı daha önce işlenmiş. FETÖ’den Noel baba maskeli terör …

noel2

FETÖ’den Noel baba maskeli terör saldırısı mı?

Rus Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikastin provasını Samanyolu TV’de Kollama isimli dizide yaptığı ortaya çıkan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir