Anasayfa / GENEL / Rasim Ozan: İki MHP milletvekili 1453 Kartalları üyesi!
rasim-1453-kartal

Rasim Ozan: İki MHP milletvekili 1453 Kartalları üyesi!

MEDYAGUNDEM.COM- Sabah Gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, “Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’a siyasi danışmanlık yaptığı haberlerine” yanıt verdi. A Haber’de Selin Ongun sunduğu Bi Sormak Lazım programına katılan Kütahyalı, “BJK-GS derbisinden önce Fatih Terim’in Ünal Aysal’ın telefonlarını açmadığını, Fatih Terim’in kovulmak istediğini” iddia etti. Öte yandan, “BJK-GS derbisi sonrası 1453 Kartallar Grubu üyesi ile görüştüğünü” ifade eden Kütahyalı, “İki MHP milletvekilinin 1453 Kartal’ın üyesi olduğunu” söyledi.

“ÜNAL AYSAL’LA NE KADAR YAKIN?”

Ünal Aysal’a o kadar yakın falan değilim. Ben Ünal Aysal’ı beğeniyorum. Çok başarılı bir yönetici olduğunu ve finans dehası olduğunu görüyorum. Ama aynı Ünal Aysal yıllarca yurtdışında kaldığı için, bazı sorulara uzaylı gibi bakar ve bazı şeylere çok şaşırır, anlamaz. O tür sorunların da Galatasaray’a çok zarar verdiğini de görüyorum. Eski Türkiye karakterlerine çok yakın Ünal Aysal. Hep etrafı onlarla çevrili. Mesela Fatih Terim ile ilgili konuda Terim’in Milli Takım Antrenörlüğünü kabul etmemesi gerekirdi.  Ama Ünal Aysal’a “aman efendim bize vatan haini derler, vatan düşmanı derler” diye dediler.  Halbuki bu eski Türkiye de kaldı. Hiç kimse bugün, milli takıma futbolcusunu ya da teknik direktörünü göndermeyene vatan haini falan demez. O aşırı ulusalcı milliyetçi dönemler geçti. Ama bu eski Türkiye’de böyleydi.

FATİH TERİM’İN YÖNETME HIRSI VARDIR

Fatih Terim’in yönetme hırsı vardır. Fatih Terim kenara çekilmez bence de çekilmesin. Türk futbolunda olsun. Ben Yıldırım Demirören’i tebrik ettim. Bizim Galatasaray için zararlı ama Milli Takım için doğru bir tercih. En iyi hoca Fatih Terim’dir.

FATİH TERİM KOVULMAK İSTİYOR

Fatih Terim 2-1’den sonra oradaki tüm güvenlikçiler şahit “söyleyin o bilmem ne yöneticilere, buraya gelmesinler” diyor. Durum bu Galatasaray’da. Dürüstçe söylemek lazım.   Kol kırılır yen içinde kalır diye bir durum yok.  Böyle bir krizde tırnak içinde söylüyorum ”Fatih Terim kovulmak istiyor.” Kendi ayrılmak istemiyor. Ünal Aysal beni kovsun, ben de işte bakın bu Galatasaray’a zararlı adam, Ünal Aysal’ı  taraftar önüne atayım. Ünal Aysal da Fatih Terim’in ayrılmasını istiyor. Fatih Terim de o zaman ben ayrılırsam ben taraftarın önüne giderim diye düşünüyor. Fatih Terim Milli Takım’a devam etmek istiyor Galatasaray’da aslında Fatih Terim bitti. Bitti derken sezon sonuna kadar gider. Sezon sonu bile bana göre çok düşük bir ihtimal artık, sonrasında Milli Takım’da 4-5 sene devam edecek. Zaten Nisan 2013’ten beri Milli Takım’a geçmek için elinden geleni yaptı. Herkes bunu biliyor. Gitti, geldi sürekli görüşmeler yaptı. Hatta Mustafa Denizli’nin gitmesini Fatih Terim önledi.  “Ben istiyorum” diyince Türkiye’de hiyerarşide Terim 1 numaradır, Türkiye’nin en iyi hocası da odur. Mustafa Denizli’nin de önünü kesti. Oraya gitti. Şimdi ikisi beraber, böyle bir şey tarihte görülmüş değil. Tuhaf. Ne olacak? Ya ayrılacak, ayrılırsa Galatasaray taraftarı bizi ortada bıraktın diyecek diye korkuyor. Çünkü arkasına Galatasaray camiasını almak istiyor, yarın Galatasaray başkanlığı düşüncesi var, belki federasyon başkanlığı  düşüncesi var. o dengeleri düşünüyor.  Ünal Aysal da kulübü düşünüyor.

ÜNAL AYSAL’A SİYASİ DANIŞMANLIK YAPMIYORUM

Ünal Aysal’a danışmanlık iddiası tamamen uydurma. Benim siyasi danışmalık falan yaptığım yok. Ünal Aysal benim programıma geldi. Aysal finans uzmanı finans dehası. Son 10 yılda Ak Parti’nin yaptıklarını en AK Parti muhalifleri bile ekonomik olarak başarılı buluyor. Siyasi olarak eleştiriyor. Orada ekonomik olarak AK Parti’yi övdü. Orada da benim övdürdüğüm yolunda bir algı oluştu.

“İKİ MHP VEKİLİ 1453 KARTAL’IN ÜYESİ”

1453 Kartalları’nın AK Parti ile hiçbir ilgisi yok. Dün program çıkışına Yunus diye bir çocuk geldi ben 1453 Kartallar’ın kurucularındanım, bizim içimizde MHP’liler var dedi. Ben de AK Partili değilim dedi. Hatta iki MHP Milletvekili 1453 Kartalları üyesi dedi. Biz sadece bu Gezi şeyine karşıyız dedi. Bunlar daha sağ eğilimli bir grup. MHP’liler de var, milliyetçi muhafazakarlar da var. Sosyalist, anarşist eğilimlere karşılar.

MEDYAGUNDEM

orf

Bu da başörtülü kılığına giren Avusturya ajanı

Avusturya’da yeni bir skandala imza atıldı. Ülkenin devlet televizyonu ORF, Türkiye konulu bir konferansa spikerini …

erkan

Terörü eleştirene RTÜK cezası!

RTÜK yine aHaber’i hedef aldı. İki yayından dolayı kanala 121 bin 639 lira ceza kesildi. …

kamyon5

Kamyondaki şok detay!

Fransa’da dün gece bir kamyonla gerçekleştirilen ve 84 kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan saldırıda çok …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir