Anasayfa / GENEL / Raporunda da FETÖ bağlantısı
mert6

Raporunda da FETÖ bağlantısı

Rus Büyükelçi Andrey Karlov’u vuran saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş’ın FETÖ’nün tetikçisi olduğuna dair önemli bir detay daha ortaya çıktı. Katilin, olayın gerçekleştiği 19 Aralık’ta Demetevler Onkoloji Hastanesi’nden “karnım ağrıyor” diyerek aldığı raporda da FETÖ parmağı olduğu anlaşıldı. Altıntaş’a raporu veren doktorun ailesini inceleyen Başsavcılık, doktorun komiser olan eniştesinin, FETÖ soruşturması kapsamında görevden alındığını tespit etti.

Rus Büyükelçi Andrey Karlov’u vuran saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş’ın Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantısı tespit edildi. Örgütün desteğiyle polis olan Altıntaş’ın olay günü aldığı raporun da yine FETÖ ile yakın temasta olan bir doktor tarafından verildiği anlaşıldı.

ÖRGÜTÜN KEMİK KADROSUNDAN YETİŞMEDİ AMA…
Rus Büyükelçi Andrey Karlov’un katili Mevlüt Mert Altıntaş, 2012 yılında polisliğe kabul sınavına girdi. Fetullahçı Terör Örgütü üyesi polislerin de referansıyla mesleğe kabul edildi. Saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş, örgütün kemik kadrosundan yetişmedi ama sürekli desteklerini aldı.

LİSEDEN SONRA ÖRGÜTE KATILDI
Rus Büyükelçi Andrey Karlov’un katili Altıntaş ile ilgili çok önemli perde arkası bilgilere A Haber ulaştı. Örgüt bağlantısını araştıran Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Altıntaş’ın gençlik yıllarında örgüt evlerinde kalmadığını ancak liseden sonra örgüte dahil olduğunu tespit etti.

SALONDA İNCELEME
Saldırganın suikastten 3 gün önce, 16 Aralık’ta serginin yapıldığı salonda inceleme yaptığı da ortaya çıktı.

REFERANSI OLAN POLİSLER FETÖ’DEN TUTUKLU
FETÖ’ye ait bir dershanede sınavlara hazırlanan Altıntaş, 2012 yılında girdiği polislik sınavının ardından örgüt üyesi iki polisin de referansıyla mesleğe kabul edilmiş. Referans olan o polisler şimdi FETÖ’den tutuklu.

HEDEF DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞTI
17-25 Aralık operasyonlarının ardından örgütle arasına mesafe koyan ancak bağını koparmayan Altıntaş, başka gruplara yaklaşarak, hedef değiştirmeye çalışmış.

RAPOR ALDIĞI DOKTORDA FETÖ ŞÜPHESİ
19 Aralık günü Demetevler Onkoloji Hastanesi’nden “karnım ağrıyor” diyerek rapor alan Altıntaş’ın raporu da incelemeye alındı. Raporu veren doktorun ailesini de inceleyen Başsavcılık, doktorun komiser olan eniştesinin, FETÖ soruşturması kapsamında görevden alındığını tespit etti.

NEDEN SAĞ YAKALANAMADI?
Rus Büyükelçi Karlov’un katili Mevlüt Mert Altıntaş’ın neden sağ yakalanmadığı da güvenlik kamerası görüntüleri ve tanık beyanlarıyla anlaşıldı.

18:25’te Rus Büyükelçi’yi vuran saldırgan dengesiz davranışlar sergileyip, tabloları devirdikten sonra yan odaya geçerek sıcak çatışmaya girdi.

19:27’de başlayan çatışma 15 dakika devam etti. 4 dolu şarjör ile çatışmaya giren altıntaş defalarca silahını ateşledi.

Polislerin “teslim ol” çağrısına “ölmeye geldim” yanıtını veren saldırgan 4 kez bacağından, 1 kez de kasığından vuruldu.

Ancak çatışmanın uzaması ve ikazların yanıtsız kalması üzerine devreye özel harekat polisleri girdi. Çünkü Büyükelçi’nin durumu kritikti ve hastaneye yetiştirilmesi gerekiyordu. Saldırgan etkisiz hale getirildi.

İLAÇ KULLANIP KULLANMADIĞI ARAŞTIRILIYOR
Tanık ifadelerinden, Altıntaş’ın içine kapanık ve anti sosyal kişilik bozukluğu olduğu sonucuna ulaşan savcılık, saldırganın olay anında ilaç kullanıp kullanmadığını ise araştırıyor. Kanından alınan örneklere ilişkin sonuç bekleniyor.

TELEFONUNDAKİ 4 ŞİFRE
Saldırganın telefonunda ise 4 şifre olduğu anlaşıldı. Şifrenin çözümünde Rusya’dan yazılım desteği alınması da söz konusu.

İKİ ÜLKE GÜVEN TAZELEYECEK
Soruşturma için Türkiye’ye gelen Rus heyetin inceleme çalışmaları da sürüyor. İki ülke arasında eşgüdümlü ilerleyen soruşturmada , Emniyet, 120 kişilik özel bir ekip kurdu. Rus heyetiyle ortak bir çalışma yürütüyor. Ruslar, tanık ifadelerine de eşlik ediyor. Böylece Türkiye açık soruşturma yöntemini tercih ederek, olası bir “soruşturma karartıldı” iddiasının da önüne geçmiş olacak. İki ülke bir anlamda güven tazeleyecek.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir