Anasayfa / GENEL / PYD’nin izi ABD’nin izine karıştı
pyd-abd

PYD’nin izi ABD’nin izine karıştı

24 AĞUSTOS’TA SINIRIMIZA DAYANMIŞ OLAN TERÖRİST UNSURLARI TEMİZLEMEK İÇİN BAŞLATILAN “FIRAT KALKANI HAREKÂTI” VAM EDERKEN, TERÖRİSTLER ABD BAYRAĞI ALTINA SIĞINIYOR!


Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’nin karşısında bulunan terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD denetimindeki Telabyad’da önceki gün bazı evlerin çatısı ile sokaklara dalgalandırılan ABD bayrakları, dün de ilçenin gümrük binasına asıldı.

pyd-abd1

ŞANLIURFA’nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD denetimindeki Telabyad’da önceki gün bazı evlerin çatısı ile sokaklara dalgalandırılan ABD bayrakları, dün de ilçenin gümrük binasına asıldı. Suriye iç savaşının ardından önce Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), 2014 yılı başında ise IŞİD denetimine geçen Rakka kentine bağlı Telabyad İlçesi, geçen yıl Haziran ayında PYD kontrolüne girdi. Kentin ele geçirilmesinin ardından Türkiye’den bakıldığında ilçenin birçok yerine PYD flamaları asıldı. Ancak, dün öğle saatlerinde Telabyad’ın Mumbatıh semtindeki üzerinde kum torbaları ile mevzi oluşturulan tek katlı binanın çatısında daha önce asılı olan PYD bayrağının indirilerek yerine ABD bayrağa asıldı. Tek katlı evin bulunduğu sokaktaki bir direğe de yine PYD üyelerinin aynı şekilde ABD bayrağı astığı görüldü. Bugün de Telabyad’ın gümrük binasına ABD bayrağı asıldığı görüldü. Akçakale’den de görülen bayrakların neden asıldığı henüz bilinmiyor.

SÖZCÜ COOK, ADETA DALGA GEÇTİ
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Peter Cook, Suriye’nin Tel Abyad ilçesinde PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin çok sayıda militanının bulunduğu binaya ABD bayrağı asılmasıyla ilgili haberleri görmediğini ancak “böyle bir şey varsa bunu ortaklarıyla konuşacaklarını” söyleyerek alaycı bir üslup kullandı.

Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu PYD’nin mevzilerinin kontrolündeki Tel Abyad ilçesinin Mumbatıh bölgesinde 3 noktaya astığı işgalci ABD bayrakları, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinden de görülmeye devam ediyor. Ayrıca Tel Abyad ilçe girişindeki Gümrük binasının üstüne de ABD bayrağının asılması dikkati çekti. Suriye’de 2 Eylül’de Fırat Nehri’nin batısındaki Münbiç ilçesinde terör örgütü PYD/PKK’nın çok sayıda militanının bulunduğu Rafi köyünde çevreye ABD bayrakları asılmıştı. Teröristlerin ABD bayrağını “kalkan” olarak kullandığını belirtmişti.

Haberleri yokmuş!..

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Peter Cook, Suriye’nin Tel Abyad ilçesinde terör örgütü PKK’nın uzantısı PYD’nin çok sayıda teröristinin bulunduğu binaya ABD bayrağı asılmasıyla ilgili haberleri güya görmediğini ancak “böyle bir şey varsa bunu ortaklarıyla konuşacaklarını” söyledi.

TÜRKİYE’DEN DE GÖRÜLÜYOR…
Terör örgütü PYD’nin mevzilerinin kontrolündeki Tel Abyad ilçesinin Mumbatıh bölgesinde 3 noktaya asılan ABD bayrakları, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinden de görülüyordu. Suriye’de 2 Eylül’de Fırat Nehri’nin batısındaki Münbiç ilçesinde PYD’nin çok sayıda militanının bulunduğu Rafi köyünde de çevreye ABD bayrakları asılmıştı. Bölgedeki yerel kaynaklar, teröristlerin ABD bayrağını “kalkan” olarak kullandığını belirtmişti.

-MİLLİ GAZETE-

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

harita

AA’nın deşifresi Pentagon’u çıldırttı

ABD Savunma Bakanlığı, Anadolu Ajansı’nın Suriye’de konuşlu ABD askerlerinin yerlerini yayınlanmasına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir