Anasayfa / GENEL / PYD’li teröristlerin paniği telsizde
pyd2

PYD’li teröristlerin paniği telsizde

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD’ye yönelik operasyonları devam ediyor. Örgütün aldığı ağır darbe, teröristlerin telsiz konuşmalarına da yansıdı. Telsiz kayıtlarından, bazı teröristlerin yardım istediği, durumlarının kritik olduğu ve çok sayıda teröristin öldürüldüğü anlaşılıyor.


Dün saat 21.12’de çevrim kodları “Celal, Kurtay ve Nesrin” olan PYD/YPG’li teröristler ile çevrim kodu tespit edilemeyen PYD/YPG’li ter örist arasındaki telsiz konuşmasında, “Celal” adlı kişinin patlamalar olduğunu, toplu halde duran gruptan çok sayıda arkadaşlarının vurulduğunu, ayrıca ölenlerin miktarının fazla olduğunu söylediği belirlendi.

“Ortalık kıyamet yeri”

Aynı kişinin ilk anda yaralıların tahliyesine öncelik tanınmasını, kimsenin bir arada durmamasını, gereksiz muhabere yapmamasını ve ağaçların altında sağlı sollu şekilde dağınık durmaları talimatı verdiği belirlenen konuşmalarda, “Kurtay” adlı kişinin ise “ortalığın kıyamet yeri” gibi olduğunu, acil takviye gerektiğini, yaralıları dahi taşıyacak adam bulamadıklarını söylediği tespit edildi.
Konuşmalar sırasında çevrim kodu tespit edilemeyen terör örgütü mensubunun ise termal kameraları olanların dikkatli gözetleme yapması talimatını verdiği, “Nesrin” kod adlı teröristin de yanlarındaki arkadaşlarının çoğunun öldüğünü, sağ olanları zeytinliklerin arasına götürdüğünü bildirdiği belirlendi.
“Celal” kod adlı PYD/YPG’li teröristin, 20 Ekim’de 01.47’de yaptığı telsiz konuşmasında da görüştüğü kadın teröristin yanındakilerin öldüğünü, kendisinin de konuşmasından anladığı kadarıyla ölmek üzere olduğunu bildirdiği tespit edildi.
“Celal” kod adlı teröristin saat 02.03’te başka bir teröristle yaptığı telsiz konuşmasında, kod adı tespit edilemeyen teröristin hava hareketliliği nedeniyle gelmelerinin riskli olduğunu ve çok kayıp verdiklerini söylediği belirlendi.
Teröristlerin verdiği ağır kayıplar diğer konuşmalarla da belirlenirken, “Hacı” kod adlı teröristin, Özgür Suriye Ordusu’nu kastederek, “çetelerin saldırısına” karşı dikkatli olunması gerektiği, zira savaşacak adamlarının çok az kaldığı yönünde bilgi verdiği tespit edildi.

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

harita

AA’nın deşifresi Pentagon’u çıldırttı

ABD Savunma Bakanlığı, Anadolu Ajansı’nın Suriye’de konuşlu ABD askerlerinin yerlerini yayınlanmasına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, …

1 Yorum yapıldı

  1. Halim Tarakçıoğlu

    Allahtan başka dayandığınız şeyler size fayda sağlamadı. Dünyada da böyle, ahirette de….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir