Anasayfa / GENEL / “PYD, PKK, DAEŞ ve Esad bölgede kardeşçe yaşıyor”
bayirbucak

“PYD, PKK, DAEŞ ve Esad bölgede kardeşçe yaşıyor”

Bayırbucak Türkmen bölgesi komutanlarından Albay Fadıl, ‘PYD’ye verilecek silah, PKK’ya, DAEŞ’e ya da Esed rejimine verilmiş gibi olur. Çünkü PYD, PKK, DAEŞ ve Esed bölgede kardeşçe yaşıyor’ dedi.


Albay Fadıl (Ahmet Arnavut), AA muhabirine yaptığı açıklamada, PYD’ye Kobani’deki çatışmalarda DAEŞ için yapılan silah yardımlarının DAEŞ’e karşı kullanılmadığını söyledi.

PYD’nin bu silahlarla muhaliflere saldırdığını ifade eden Fadıl, “PYD, bölgede Kürtlerin kurduğu, İslami Kürt Cephesi ve Selahaddin Grubu’na karşı kullandı. Onlara saldırdılar. Bunlar, PYD ve PKK’ya karşı olduğundan onları bölgelerinde istemediler. 107 yerleşim yerinden Kürt, Arap ve Türkmenleri de kovarak, yerlerine, PYD yandaşlarının yanı sıra İran ve Irak Kürtlerini de yerleştirdiler” dedi.

Suriye’de bazı ülkelerin planları olduğunu ve bunu 5 yıldır uygulamaya çalıştıklarını vurgulayan Fadıl, şu an ülkedeki şehirlerin, parça parça bölündüğünü ve paylaşıldığını kaydetti.

Bölgede kurulacak Alevi ve Kürt devleti için tüm güçlerin Suriye’ye müdahale ettiğini savunan Fadıl, şöyle devam etti:

“Alevi ve Kürtler dışında geriye kalanlar, kimsenin umurunda değil. Nasıl o gün, PYD’ye atılan silahlar, DAEŞ için kullanılmadıysa, bugün de PYD’ye verilecek silah, PKK’ya, DAEŞ’e ya da Esed rejimine verilmiş gibi olur. Çünkü istedikleri zaman, birbirlerine yardım ediyorlar. Bu silahlar hepsine gidebilir demektir. Çünkü, her ne kadar düşman gözükseler de içeride aynı gruplar. Hatta kardeşler. Bunun kanıtı açık. Bugün Hama’da muhaliflerin elindeki iki köyü Esed ve Rusya vurdu, DAEŞ gelip yerleşti. PYD, silah sıkmadan Esed’den toprak alıyor. DAEŞ’le anlaşmalar sağlıyor. Yani, bölgedeki tek düşman muhalifler. PYD, PKK, DAEŞ ve Esed bölgede kardeşçe yaşıyor.”

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

3 Yorumlar

  1. suriyeye girelim pyd yide daeşi de yerle bir edelim yiyorlarsa küresel güçler bize saldırsınlar.biz yanarsak içerdeki uzantıları komprador sermaye yani dolaylı olarak kendileri de yanar. Kaybedecek şeyi fazla olan onlar biz değiliz.

  2. celabrus azez hattı daeşten tamamen temizlenip türkmenlere verilmeli amerikanın pyd ye verdiği silahlarla pkk mehmetçiğimiz şehit ediyor bu kabul edilemez. pyd nin dümdüz edilmesi pyd ve pkk nın siyasi uzantısı hdp nin de kapatılıp, tüm vekillerinin kodese tıkılması şarttır..

  3. bir çocuk bile pkk eğer daeşle savaşıyorsa daeş neden hdp nin mitinglerini bombalayıp pkk yı sürekli meclise sokmaya uğraşıyor diye sorar. Daeş in bu hdp aşkı nereden geliyor diye merak eder ama bazılarında zeka seviyesi 50 ler civarında olduğu için her bombalama sonrası yükselen hdp oylarını sorgulayamıyor. daeş pkk yla savaşıyormuş peh peh duy da inan Allah herkese böyle düşman nasip etsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir