Anasayfa / GENEL / PYD Eşbaşkanı Müslim’in fırıldaklığı tuttu!
pyd2

PYD Eşbaşkanı Müslim’in fırıldaklığı tuttu!

PYD Eşbaşkanı Salih Müslim peşmergenin Kobani’ye geçişiyle ilgili haddini aşan açıklamalarda bulundu. IŞİD’in Kobani saldırılarının yoğunlaştığı günlerde Suriye’den kaçan Müslim Türkiye’den defalarca yardım istemişti. Müslim son açıklamaları ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı.

PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, peşmergenin Kobani’ye geçişiyle ilgili haddini aşan açıklamalarda bulundu.

PYD PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, “PYD peşmergenin geçmesini istemiyor mu?” iddialarına yönelik, “Öyle anlaştık, geçmeleri yönünde anlaştık. Peşmerge Kobani’ye hakim falan değil, yardım edecekler. Zaten hakim olma niyetleri yok. Kürt dayanışması” dedi.

Müslim’den haddini aşan açıklamalar

Salih Müslim peşmerge sayısıyla ilgili Erdoğan’ın açıklamalarına yönelik haddini aşan eleştirilerde bulundu. Müslim “Her şey Erdoğan’ın elinde değil, neden rakam söylüyor? Neden bu kadar karışıyor? Her şey onun elinde mi olacak?” dedi.

Müslim, “Sizin istediğiniz kaç peşmergenin geçmesi?” şeklindeki bir soruya da, “YPG ile peşmerge komutanlığı kendi aralarında anlaşıyorlar. YPG ile karar vercekler. 150 ile 200 arasında olacağı söyleniyor” ifadelerini kullandı.

MEDYAGUNDEM

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

harita

AA’nın deşifresi Pentagon’u çıldırttı

ABD Savunma Bakanlığı, Anadolu Ajansı’nın Suriye’de konuşlu ABD askerlerinin yerlerini yayınlanmasına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, …

akparti

ABD’nin ‘kara gücü’ teröristler Ak Partilileri katlediyor!

Diyarbakır ve Van Ak Parti ilçe başkan yardımcılarına yapılan suikastın yankıları sürerken, AK Parti Hakkari …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir