Anasayfa / GENEL / Provokatör medyanın pompalı provokatör çocukları!
provokator

Provokatör medyanın pompalı provokatör çocukları!

Evrensel Alevi Bektaşi Birliği Başkanı Ali İhsan Şahin, “Okmeydanı’nda yeni bir Gazi ve Gezi olayı tezgahlanıyor, bazı Alevi örgütleri ‘durun’ demek yerine ‘devam’ mesajı veriyor, dedeleri bile sokmuyorlar” dedi.

Evrensel Alevi Bektaşi Birliği Başkanı Ali İhsan Şahin, Okmeydanı’nda iki kişinin ölümüyle sonuçlanan ve hala süren gerginliği STAR’a anlattı. Okmeydanı’ndan yeni Gezi ve Gazi olayları çıkarılmaya çalışıldığını anlatan Şahin, “Alevi örgütleri dur diyeceğine bazıları ‘Devam edin’ mesajı veriyor” dedi.  Okmeydanı’nda Berkin Elvan’ı anma eylemi olarak başlayıp, polislerin araçlarında yakılma girişiminin ardından Uğur Kurt’un polis silahından çıkan kurşunla yaşamını yitirdiği iddiasıyla tırmanan ve Ayhan Yılmaz’ın da yaşamını yitirdiği olayları değerlendiren Evrensel Alevi Bektaşi Birliği Başkanı Ali İhsan Şahin, sakinlik çağrısı yaptı. Bazı Alevi örgütlerinin itidal tavsiye ederken, bazı Alevi örgütlerinin ise olayı körüklemeye çalıştığını anlatan Şahin, şöyle konuştu:

Alevi gençler dikkat!

“Yeni bir Gazi cereyan ediyor orda. Aleviler yoğun olarak bulunuyor Okmeydanı’nda. Aleviler ve alevi çocukları kullanılmaya devam ediliyor. Bir süredir oyun oynanıyor. Bu daha önce Kürtler üzerinden yapıldı ama orada bir barış sağlandı. Şimdi iş Alevilere döndü. Maalesef sağduyu çağrısında bulunan Alevi gençelere ‘Sokaktan uzak durun’ diyen kurumlar da var ama ‘Bu işlerden uzak durun’ demeyen, başında alevi sözcüğü bulunan bazı dernekler, çocukların sokakta bulunmasını teşvik ediyor. Bunlar 80 öncesi sokakları karıştıran gruplar zaten. İsimlerinin başına alevi sözcüğünü de alarak bugün bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. İsimlerinin başına Hac-ı Bektaş ya da Alevi getirip, STK oldular. Çoğu ateistler.  İşin içinde onlar yok. Onları körükleyenler var.”

Devlet öldürsün isteniyor

Devletin tahrik edilmeye çalışıldığından söz eden Şahin, “Devletin memurunun ölümlere imza atması isteniyor. Dedelerle görüştüm. Onları Okmeydanı’na sokmuyorlar. Toplum içine girmesine, sükunete davet etmesine maskeli Molotofçular izin vermiyor” dedi.

POMPALI PROVOKASYON

Okmeydanı’nda iki kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylardan sonra ortaya çıkan fotoğraflarda, pompalı ve maskeli provokatörler boy gösterdi. Silahlı ve maskeli kişilerin kimler olduğu anlaşılamazken, saatlerce sokaklarda gruplar halinde dolaştıkları belirlendi. Vatandaş büyük panik yaşadı. (STAR)

MEDYAGUNDEM

sokak2

16 sosyal medya provokatörü yakalandı

16 Nisan günü gerçekleştirilen referandumda “Evet” kararı çıkması ardından sosyal medya ve çeşitli iletişim kanalları …

terorist1

Kahvahane basan DHKP-C’li teröristler yakalandı

İstanbul Okmeydanı’nda kahvehane basarak referandumda evet oyu kullanacakları tehdit eden silahlı grubun üyeleri yakalandı. Silahlı …

terorist2

Silahlı teröristler kahvehane basıp hayır oyu istediler!

Teröristler, İstanbul’un göbeğinde silahlarla kahvehane basıp hayır oyu istediler. 16 Nisan’da gerçekleştirilecek halk oylamasına bir …

1 Yorum yapıldı

  1. KANGREN İLERLEMEDEN KOLU KURTARMAK İSTİYORSAK PARMAKLAR KESİLECEK.BUNU DEVLET KANUN VE NİZAM ÇERÇEVESİNDE YAPACAK.GÖRÜRSÜNÜZ BİR GÜNDE DE BU OLAYLAR SONA ERER.SEN OLAYLARDA TUTUKLADIKLARINI 3 SAAT GEÇMEDEN SALIVERİRSEN,CAYDIRICI OLAMAZSIN.VER OKKALI PARA CEZASI,ÖDEMEZSEN HAPİS DE.BAK BAKALIM.NASIL OLUYOR.BUNA PROVOKATÖR BASINDA DAHİL.PARA CEZASI.HEMDE OKKALI.GÖRELİM BİR DAHA BUNLARI GAZETELERİNE YAZANLARI.NE KADAR CESURLAR.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir