Anasayfa / GENEL / Provokatör medyanın polis çocuk öldürdü yalanı
adana-cocuk

Provokatör medyanın polis çocuk öldürdü yalanı

Adana’daki yasa dışı gösteride İbrahim Aras’ın yaşamını yitirdiği olayla ilgili yazılı açıklama yapıldı. O anların videosu yayınlandı.

Adana Emniyet Müdürlüğü, 14-15 yaşlarındaki İbrahim Aras’ın izinsiz gösteri sırasında eylemcinin el yapımı patlayıcı olduğu değerlendirilen bir maddenin infilakı sonucu hayatını kaybettiğini bildirdi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, PKK/KCK terör örgütü mensubu şahıslar tarafından yapılan kanunsuz eylemler kapsamında Hürriyet Mahallesi Güney Kuşak Bulvarı’nda sokak eylemlerinin başladığı ifade edildi.

Lastiklerle ateş yakılarak ana caddenin her iki yönünün trafiğe kapatılması ve araçların durdurularak kimlik kontrolünün yapıldığı bilgisi alınması üzerine, güvenlik güçlerince gerekli emniyet tedbirleri alınarak usulüne uygun şekilde vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla kademeli olarak müdahale yapıldığı anlatıldı.

İBRAHİM EL YAPIMI PATLAYICIYLA HAYATINI KAYBETTİ

Açıklamanın devamında ise 14-15 yaşlarındaki İbrahim Arasın’ın el yapımı patlayacının infilakıyla hayatını kaybettiği belirtildi:

“Bu esnada müdahale edilen sokak eylemcileri tarafından güvenlik güçlerimize yönelik çok sayıda el yapımı patlayıcı, molotofkokteyli, taş, sopa vb. madde ve malzemelerle saldırıda bulunulmuştur. Bahse konu yerde saat 17.15 sıralarında sokak eylemleri devam ederken iç kısımda bulunan 20067 sokak içerisinde büyük bir patlama sesi duyulmuştur. Yapılan çalışma neticesinde 14-15 yaşlarında bir eylemcinin anılan sokak içerisinde el yapımı patlayıcı olduğu değerlendirilen bir maddenin infilakı ile olay yerinde hayatını kaybettiği öğrenilmiştir. Bahse konu olaya Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından el konulmuş olup gerekli adli tahkikat çok yönlü olarak başlanılmıştır.”

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

1 Yorum yapıldı

  1. Gezi kalkışması için: “Çevre duyarlılığından kaynaklanan tepki.” diyebilen,17-25 Aralık Darbe Girişimini “Yolsuzluk operasyonu” olarak lânse eden,yutturmaya çalışan,kendi varlığı için,sonderece akılalmaz yöntemler üreten mahlûkatlardan, insani bir davranış bekleyeyemezsiniz…Yalansa yalan.,
    İftiraysa iftira., Cinayetse cinayet…Her tür şerefsizliğin mübah sayıldığı, çok özel yapılanmalarla karşı karşıyayız. Allah(A.C) yaptıklarını ayaklarına dolasın…Ne devlet,ne millet,ne cumhuriyet,ne demokrasi asla umurlarında değil. Varsa yoksa kendi “Kızıl Devrim” ütopyaları…Tabii,bu ütopyayı onların ruhuna yerleştirenlerdir asıl oyuncular. Yoksa, bunlar hayâl kurmasını bile beceremezler kendi kendilerine…Mutlaka tasmalarını tutan,onları yönlendiren birileri gerek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir