Anasayfa / GENEL / Postdarbecilerin mumu yatsıya kadar yandı!
postmedya-sabah-muhaberat

Postdarbecilerin mumu yatsıya kadar yandı!

MEDYAGÜNDEM- Dezenformasyon, manipülasyon ve iftiraya dayanan haberler yapmakla ünlü bir “post darbeci” internet sitesi, varoluş amaçlarına uygun olarak karalama yönündeki vazifelerini ifa ederken, gerçekleri örtbas etme, perdeleme gibi görevleri umarsızca sergilemekten de çekinmiyor.

Geçmişte yaptıkları yalan yanlış haberlerin de unutulduğunu, tarihin tozlu sayfalarında kaldığını ve kimsenin hatırlamayacağını zannediyorlar. Halbuki gerçeklerin bir tokat gibi yüzlerine vurulma zamanı geldi.

1 Mart 2012 tarihinde Postmedya isimli site bir habere imza attı. Haberde, Sabah Gazetesi’nde yayımlanan “Muhaberat’a MİT çelmesi” başlıklı ve MİT’in istihbaratı neticesinde yakalanan Suriyeli ajanları konu edinen haberin fos çıktığı ve gözaltına alınan kişilerin serbest bırakıldığı iddia edilmekteydi.

Haberlerinde neler neler demediler ki?

Nefret ve kin kustular.

“Sabah gazetesinde yılın komedisi” başlığı atıp, işi “bir markanın intiharı”na kadar götürdüler.

Ama gerçeklerin bir bir ortaya çıkmak gibi kötü huyu vardı ve nitekim öyle oldu. Sabah Gazetesi’nde yayınlanan ve MİT’in başarılı bir operasyonuna yer verilen haberin doğru olduğu, mahkemenin 14 Kasım 2012 tarihinde açıkladığı kararla ortaya çıktı. Haber tüm medyaya da yansıdı. (İşte Hürriyet’teki linki)

Haberde; “Mahkeme heyetinin, sanık Sbahı HAMDO’yu devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacı ile temin etme suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırdığı” belirtiliyordu.

01 Mart 2012 tarihli haberinde; 5N1K ve basın ilkelerinden bahsederken mangalda kül bırakmayan bu sitenin, kendisini tekzip eden yeni haberi görmeyerek, okuyucularına sansür uyguladığı da gözlerden kaçmadı.

Kedisinden beklenildiği şekliyle dezenformasyona ve iftiraya dayalı habercilik yapmaya devam eden bu ve benzeri siteler ile aynı tebadan Emre USLU ve Mehmet BARANSU gibi kişilerin meydanın boş olmadığını ve yalan haberlerinin bir gün yüzlerine çarpılacağını görmeleri gerektiğinin altını çizelim.

Neticede gerçekler bir gün mutlaka gün yüzüne çıkıyor ve yalancıların mumu ancak yatsıya kadar yanıyor.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

feto-abla

“FETÖ ablası”nın görüştüğü MİT’çi!

FETÖ’nün “abla yapılanması” iddianamesinde, Çiğdem A.’nın 15 Temmuz sonrası bir MİT’çiyle görüştüğü belirlendi. İstanbul Terör …

bylock2

Kripto FETÖ’cüleri köşeye sıkıştıracak yeni liste

MİT’in, FETÖ’nün haberleşme programı ByLock’u kullandığı tespit edilen 105 bin kişilik listeyi savcılıklara vermesinin ardından …

darbe

İşte MİT’e darbeyi haber veren binbaşının ifadesi

15 Temmuz darbe girişimini MİT’e haber veren binbaşının ifadesine Yeni Şafak ulaştı: Pilot Binbaşı Deniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir