Anasayfa / MAGAZİN / Polat Alemdar’ın kızının okuduğu kitabın hikayesi
lokman-vadi

Polat Alemdar’ın kızının okuduğu kitabın hikayesi

MEDYAGÜNDEM-  Kurtlar Vadisi’nde Polat Alemdar’ın kızı Elif Alemdar’ın elinden düşürmediği kitabın ve yazarının, metafizikle gerçek arasında 1977 yılına kadar uzanan ilginç bir hikayesinin olduğu ortaya çıktı.

Lokman Hekim Sokağı isimli kitabın yazarı  Mauro Martino, dizideki Ömer Baba gibi sonradan Müslüman olmuş, İtalyan asıllı bir Kanada vatandaşı. Aslında onu ilk kez Kurtlar Vadisi Irak filminde otel müdürü olarak tanıdık. 1977 yılında gördüğü bir rüyadan etkilenerek Müslüman olan ve Mevlud ismini alan yazar, ailesi ve tanıdıkları tarafından terkedilmiş.

Türkiye’ye yerleşen Martino, filmlere konu olacak hikayesini şöyle anlattı:

“1977 yılında bir rüya gördüm. Yolda yürüyen bir kişi vardı. 8 yıl sonra o kişi ile gerçek hayatta karşılaştım. Bana baktı ve rüyamı yorumladı. Bana karşılaştığım zorluklar karşısında kullanabileceğim dört silah öğretti. O öğretilerin aslında hayatım boyunca aradığım şeyler olduğunu anladım. Müslüman oldum. Önce eşim terk etti. Kızımı ve oğlumu göstermedi. Onları yıllardır görmüyorum. İlk yıllar çok zordu. Sonra bunun bir imtihan olduğunu düşündüm. İbrahim Peygamber gibi herşeyden vazgeçtim.”

2004 yılında bir davet üzerine Türkiye’ye gelen Martino, 15 kitap yazdı. İkisi Türkçe’ye çevrildi. Kurtlar Vadisi’nde Elif’in okuduğu Lokman Hekim Sokağı işte o kitaplardan biri.

Anatolia Kitap’tan çıkan Lokman Hekim Sokağı’nda Amerikan insanının günlük hayatı ele alınıyor. Hindistanlı bir Müslüman olan Hâkim Lukman, eserdeki karakterler ve okuyucular için bilgelik ve erdem kaynağı niteliğinde.

MEDYAGUNDEM

1dolar

FETÖ’cü teröristlerdeki 1 doların sırrı ne?

FETÖ’cü teröristlerin üzerlerinde bulunan 1 dolarlık banknotlar, akıllara iki yıl önce Kurtlar Vadisi Pusu’daki 1 …

vadi

İşte Ankara’daki terör saldırısının perde arkası!

Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki bir sahne Ankara’da haince bir terör saldırısıyla hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ardından …

vadi

Gülen örgütünün son talimatı Kurtlar Vadisi’nde!

Kurtlar Vadisi Pusu’nun 223. bölümünde paralel örgüt mensuplarına gelen yeni bir talimattan bahsediliyor. Buna göre, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir