Anasayfa / ANALİZ / PKK’nın siyasi uzantısı partiden ABD’ye “Türkiye’yi işgal et” çağrısı!
ayna1

PKK’nın siyasi uzantısı partiden ABD’ye “Türkiye’yi işgal et” çağrısı!

PKK’nın siyasi uzantısı partinin eşbaşkanı Emine Ayna, ABD’den Türkiye’yi işgal etmesini istedi ve ekledi; “Kürtler sizi kucaklayacak.”


MEDYAGUNDEM.COM- PKK ve siyasi uzantısı bir Haçlı şebekesidir. Amaç da Türkiye’yi parçalamak, emperyalist Batı’ya taşeronluk yapmaktır.

Bugün FETÖ ve PKK ortaklığının gazetesi Cumhuriyet’te HDP’nin eş partisi Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eşbaşkanı Emine Ayna’nın verdiği röportaj, HPKK’nın nasıl bir Haçlı-siyon taşeronu olduğunun kanıtı gibidir.

Ayna Türkiye’yi ve Türkleri resmen tehdit etti. Hem de sırtını ABD’ye dayayarak, ABD’nin Türkiye’yi işgal edeceği korkusunu yayarak…

Nasıl PKK’nın Kandil’deki elebaşları “ABD ortağımız” diyor, nasıl ABD PKK’nın ortağı PYD ile Suriye’de el sıkışıyor, nasıl PKK’dan ABD silahları çıkıyorsa, HDPKK’lılar ABD ile öylesine kirli bir işbirliği içindeler ki, Türkiye’yi ABD’nin işgal etmesini isteyecek kadar hainlik içindeler…

Emine Ayna’nın şu sözleri ABD ve Avrupa’dan Türkiye’yi işgal etmeyi umut eden bir ihanet itirafları gibi. Emine Ayna resmen ABD’ye “Türkiye’yi işgal edin Kürtler sizi kucaklayacak” çağrısı yapıyor…

(***)

ayna2

“Son süreçte devletin bu kadar hukuk ve vicdan dışı yaklaşımlarına Avrupa’nın ve ABD’nin bu sessizliğini hayra yormuyorum. Bunu Türkiye açısından söylüyorum. Irak, Kuveyt’e girerken Avrupa da ABD de ses çıkarmadı. Irak Halepçe ve Enfal katliamını gerçekleştirirken yine ses çıkarmadı. Saddam’ın tüm faşizan yüzü ortaya çıksın, tüm çılgınlıklarını yapsın ki ben oraya girdiğim zaman halk beni kurtarıcı olarak görsün, dedi adeta. Ve sonunda felaket bir müdahalede bulundu.

– Nereye girecekler Suriye’ye mi?

Hayır hayır, Türkiye’den bahsediyorum. Irak’a girdiklerinde Kürtlerin kurtarıcısı olarak girdi değil mi? Türkiye’nin bugün bu yaptıklarına göz yumarak Kürtlerle Türkiye devleti arasındaki uçurumu derinleştirip yarın öbür gün Türkiye’ye müdahale ettiğinde Kürtlerin refleksi onlara kucak açmak olacak.

– Pardon anlayamadık; Türkiye’ye nasıl bir müdahale şıkkından söz ediyorsunuz?

Ben teori üretiyorum. ABD Irak’ta Saddam’ın vahşetine nasıl 10 yıl göz yumduysa, nasıl hiç ses etmesiyse şu anda aynısını Türkiye’ye yapıyor. Kürtlerin, demokratların, vicdani duygusu olanların öfkelerinin büyümesini, uçurumun genişlemesini bekliyor. O noktadan sonra müdahale ediyor ki, bu coğrafyaya bir kurtarıcı olarak geliyor. Ben buradan Kürtlere değil, Türklere sesleniyorum. Türklere diyorum ki: Bu devlet ben bunu sizin adınıza yapıyorum, diyor. Devlet, Türk kimliğini kullanarak bir vahşet uyguluyor. O yüzden Türklere sesleniyorum. 1) Kendi ulusal onurunuzu koruyun. Benim adıma bir vahşet uyguluyorsun, yapma, deyin. 2) Bu gidiş iyi değil, bu hükümet Türkiye’yi bir uçuruma götürüyor. Bu sadece PKK’nin dağdan şehre inip inmemesi ile ilgili değil. Bu dünyanın Ortadoğu’daki hesaplarıyla alakalı. Bakın Öcalan yakalandığı döneme ilişkin bir cümle söyler. “O dönem bana gelenler kaçmamı bile teklif ettiler. Seni buradan kaçıralım, dediler. Ama ne karşılığı? Türkiye’de daha da derin bir savaş yürütme karşılığı. Bu oyuna gelmedim” der. Aynı şey şimdi de geçerli. Türk halkı AKP’nin bu yaklaşımına karşı müdahale etmezse Saddam’a yapıldığı gibi bir müdahale ne Türkler ne Kürtler için kazançtır. Saddam’a yapılan müdahale Güney’deki Kürtler için de bir kazanca dönüşmedi. Araplar ve Kürtler arasındaki savaş derinleşti. Aralarında sosyal yaşam kalmadı.

(***)

MEDYAGUNDEM

pyd

TV’de aktivist Suriye’de terörist

Dünyaya kendilerini insan hakları aktivisti olarak tanıtan bu teröristler Steve Kerr, David Graso ve Macer …

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

1 Yorum yapıldı

  1. karı tamamen balatalaları sıyırmış bir hayal dünyasında yaşıyor abd sizi hep s.ti yine s.ip kenara atacak embesil amerikanın her ortadoğu müdahalesinde size gün doğdu sanıp üçün birini aldınız bu sefer onu dahi alamayacaksınız.. amerika türkiyeyi işgal edecekmiş bir denesin bakalım burası ıraka benzermiymiş..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir