Anasayfa / GENEL / PKK’lı Perinçek’le FETÖ’cü Sözcü iyot gibi açıkta
perincek4

PKK’lı Perinçek’le FETÖ’cü Sözcü iyot gibi açıkta

Hayırcı cephenin kemalist ayağında yer alan Doğu Perinçek ile FETÖ’nün Sözcü’sü, Barzani ve Kürdistan bayrağı ile algı oyunu yaparken, peşmergeler PKK terör örgütüne karşı savaşa başladı.

IKBY Peşmerge Bakanlığı bünyesindeki Suriyeli Peşmergeler, Sincar’ı ele geçirmeye çalışan PKK’lı teröristlerle çatıştı.

Irak’ta Musul’un Sincar ilçesinde terör örgütü PKK’ya bağlı yerel militanlar ile Suriyeli Peşmerge güçleri arasında çatışma çıktığı bildirildi.

Roj Peşmergeleri olarak bilinen Suriye Peşmergelerinin komutanlarından Albay Kadir Şeyh Memi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Dün bölgeye konuşlanan güçlerimiz Sinun kasabasından Hanesur köyüne geçmek isterken Sincar Savunma Birliklerinin engellemesiyle karşılaştı.” ifadelerini kullandı.

PKK’ya bağlı grubun Hanesur’a girmeye çalışan Peşmerge güçlerine ateş açtığını belirten Memi, çıkan çatışmada 4 Peşmerge ile 3 militanın yaralandığını belirtti.

Çatışmaların durduğunu aktaran Memi, buna rağmen iki grup arasındaki gerginliğin devam ettiğini kaydetti.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Peşmerge Bakanlığı bünyesinde yer alan yaklaşık 500 Suriyeli Peşmerge, dün PKK’nın Sincar’dan çıkarılması için takviye güç olarak Irak-Suriye sınırı üzerindeki Sinun kasabasına sevk edilmişti.

Terör örgütü PKK, Ağustos 2014’te DEAŞ’ın Sincar ilçesine saldırmasını bahane ederek bölgede varlık göstermeye başlamıştı.

HAYIRCI CEPHESİ PKK’YI KORUYOR

FETÖ’nün Sözcü’sü ile Doğur Perinçek’in gazetesi Barzani’nin Türkiye’ye ziyaretinde Kürdistan bayrağının diplomatik bir teaamül olarak kullanılmasını hayır için malzeme yaptı. Barzani’nin bugün PKK’ya savaş açması hayırcı cepheyi de açığa düşürdü. PKK terör örgütünün devlet kurmasına karşı gelmeyip, Irak’ta özerk bir yönetim olan Kürdistan üzerinden hayırcı algı yapan şer cephesi, PKK terör örgütüyle aynı cephede yer almalarının acısını bu yalanlarla çıkarmaya çalıştı. Ancak Barzani’nin PKK’ya savaş açması Perinçek ve FETÖ’cü Sözcügili de iyot gibi açığa çıkardı.

aydinlik2

aydinli3

 

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

1 Yorum yapıldı

  1. Kendini maocu gösterip Amerikancılığını gizlemeye çalışıyor aklınca…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir