Anasayfa / GENEL / PKK medyası yine çuvalladı!
pkk-medya

PKK medyası yine çuvalladı!

Muş Valiliği, dün güvenlik güçleriyle teröristler arasındaki çatışmalar nedeniyle Varto’da sokağa çıkma yasağı ilan etti. Malum medya bunu OHAL diye manşet yaptı. Attıkları manşetler, mürekkepleri bile kurumadan çöp oldu.


Muş Valiliği, güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmalar ve ara sokalara düzenlenen tuzaklamalar nedeniyle nedeniyle dün sabah Varto ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan etmişti. O yasak da bugün sabah karşı kaldırıldı. Ancak paralel medya ve ardılları, bunu OHAL ilanı olarak 1. sayfalarına çekti. Taraf Gazetesi “Varto’da OHAL” manşeti attı. Atılan o başlıkların hepsi daha mürekkebi bile kurumadan çöp oldu.

DÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Muş Valiliği, güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmalar nedeniyle Varto ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Muş Valisi Vedat Büyükersoy yaptığı açıklamada, terör örgütü PKK mensuplarının ilçede bulunduğunu ve operasyonların sürdüğünü belirterek, kent güvenliğinin sağlanması açısından ikinci bir emre kadar, 08.30 itibarıyla Varto’da sokağa çıkma yasağı ilan ettiklerini söyledi.

O YASAK BUGÜN KALDIRILDI

Varto’da dün 08.30’da ilan edilen sokağa çıkma yasağı, bu saat 05.00’da kaldırıldI. Gün boyu silah seslerinin duyulduğu ilçe merkezine PKK’lı teröristler tarafından bir çok cadde ve sokağa patlayıcı yerleştirilerek sokaklara hendekler kazılmıştı. Muş Valisi Büyükersoy, akşam saatlerinde yaptığı yazılı bir açıklamayla,

“Varto ilçesinde yapılan mayınların, tuzakların ve bombaların imha edilerek caddelerin ve sokakların temizlenmesi, asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi nedeniyle 17 Ağustos günü saat 05.00 itibari ile sokağa çıkma yasağı kaldırılmıştır.” duyurusunda bulundu.

DAHA MÜREKKEPLERİ BİLE KURUMADAN…

Sokağa çıkma yasağı ile Olağanüstü Hal İlanı (OHAL) teknik olarak da birbirinden farklı olan iki uygulama. Sokağa çıkma yasağı tedbiri, o ilde en yüksek mülki amir olan valilikçe alınabilirken, OHAL için bakanlar kurulu kararı ve Meclis’in onayı gerekir. Olağanüstü hal Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu tarafından yurdun tamâmında, bir veya birkaç bölgesinde müddeti altı ayı geçmemek üzere îlân edilir. Bu karar TBMM’nin onayına sunulur. Meclis bu kararı onaylamama yetkisine sâhip olduğu gibi, olağanüstü hal süresini değiştirebilir. Bakanlar Kurulunun isteği üzerine her defâsında dört ayı geçmemek üzere olağanüstü hal idâresini uzatabilir veya kaldırabilir. Bunun böyle olduğunu bile bile o malum gazeteler OHAL manşetti attılar, o attıkları manşetlerin mürekkebi bile kurumadan hepsi çöp oldu.

İşte o gazeteler ve çöp olan manşetleri…

pm1

pk2 pk3 pk4 pk5 pk6 pk7 pk8 pk9

(HABER 10)

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

2 Yorumlar

  1. devlet milletinin güvenliği için her türlü tedbiri almakla yükümlüdür. gerekirse ohal de ilan eder. Bu leş kargalarına da bok yemek düşer.

  2. Erdoğandan kurtulmak için gerekirse iç savaşın cehenneminden geçelim diyen yağ tulumu mehmet altan .O çıkarmak için bugün her türlü alçakça iç dış silahlı örgüt ve medya gücünü seferber ettiğiniz özlemle beklediğiniz savaş çıkarsa and içerim ilk işim sen o şişko götünü kaldırıp bu ülkeden kaçamadan seni kendi ellerimle infaz etmektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir