Anasayfa / GENEL / PKK İzmir’de FETÖ için saldırmış!
bozdag

PKK İzmir’de FETÖ için saldırmış!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İzmir Adliyesi’nde şehitler için düzenlenen törende konuştu. Bir gazetecinin, “Teröristlerin amacı, terör davalarına bakan hakim ya da savcıların olması ihtimali var mı, çünkü terör davalarının görüldüğü duruşma salonuna doğru yöneldiler” şeklindeki sorusu üzerine Bekir Bozdağ bu bilginin doğru olduğunu teyit etti. İzmir Fetullahçı terör örgütüne yönelik kritik davaların görüldüğü bir il. PKK da bu durumda FETÖ için intikam saldırısından bulunmuş oluyor. Bir kez daha da PKK,FETÖ ve DEAŞ ortaklığı ortaya çıkıyor.

Terör örgütü PKK mensuplarının dünkü terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin ile adliye çalışanı Musa Can için İzmir Adliyesinde tören düzenlendi.

Adliyenin protokol girişinde düzenlenen törende konuşan Bakan Bozdağ, ”Teröristlerin kimlikleri belirlendi ancak güvenlik gerekçesiyle açıklamıyoruz. Eylemi PKK’nın yaptığında tereddüt yok.” dedi.

HEDEFTE TERÖR DAVALARINA BAKAN MAHKEMELER VARDI
Bir gazetecinin, “Teröristlerin amacı, terör davalarına bakan hakim ya da savcıların olması ihtimali var mı, çünkü terör davalarının görüldüğü duruşma salonuna doğru yöneldiler” şeklindeki sorusu üzerine Bekir Bozdağ bu bilginin doğru olduğunu teyit etti.

”BİRİLERİ ‘BİZ KORKUTURUZ’ DİYE HESAP YAPMASINLAR”

Bekir Bozdağ konuşmasına şöyle devam etti:

Bizim değerlendirmemize göre, ‘patlama olduktan sonra bir tanesi C Blok’a dönük bu silahlarla saldırı yaparken, öbürü de el bombalarıyla içeri girmeyi planlamışlar’ şeklinde bir sonuç ortaya çıkıyor.

ROKET VE TANKSAVARLARLA GELDİLER
Bizim değerlendirmemize göre patlama olduktan sonra birisi roketatarlarla C Blok’a saldırı yaparken öteki de el bombalarıyla saldıracaktı. Roketsavarın ucuna takılacak tanksavar ve bu çok tesirli bir şey. 1,5 metrelik duvarı delip geçebilecek güçte. Ve bundan 7 tane var.

Hakimlerimiz ve savcılarımız, yardımcı adliye personelimiz bundan sonra da görevlerine devam edecektir. Birilerinin ‘biz korkuturuz, yıldırırız, sindiririz’ diye bir hesabı varsa boşuna hesap kitap yapmasınlar. Karşılarında korkacak, yılacak, sinecek ve görevini yapmaktan vazgeçecek kimse yok.”

ÖMER HALİSDEMİR GİBİ FETHİ SEKİN BÜYÜK PLANI ÖNLEMİŞTİR
Teröristlerin üzerinde çıktığı malzemeye baktığınızda büyük planı Fethi Sekin cesaretiyle önlemiştir. Hepimiz ona minnetarız. Fethi Sekin büyük bir kahramanlık yaptı. Esasında 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında Ömer Halisdemir’in yaptığı bir karanlığı nasıl sonlandırdıysa, Fethi Sekin kardeşimizin yaptığı da aynı şekilde büyük bir faciayı önlemiştir.

MEDYAGUNDEM

kk-pkk

CHP’nin ipliğini pazara çıkaran detay!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ‘Darbe davalarının duruşmalarına katılan bir tek CHP’li vekil var mı? Yok. …

kk2

Yalan makinesi KK utanmadan hala yalan söylüyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Enis Berberoğlu için Maltepe Cezaevinde bir gün önce hazırlık yapıldığı iddiasını …

kk

Şerefin varsa istifa et KK!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısında bulundu. Bozdağ, “Cumhurbaşkanımıza diyor …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir