Anasayfa / GENEL / PKK çöküş içinde moral için kahpece saldırdı
semdinli2

PKK çöküş içinde moral için kahpece saldırdı

TSK 9 askerin hayatını kaybettiğini, aralarında asker ve sivilin olduğu 11 kişinin de de yaralandığını duyurdu.


TSK, PKK’nın 9 askeri şehit ettiği bombalı saldırısının ardından yaptığı açıklamada terör örgütünün çöküntü içinde olduğunu ve örgüt mensuplarının moralininin yükseltilmesi için bu tür saldırılara başvurulduğu kaydedildi.

Hakkari’de güvenlik güçleri tarafından sürdürülen operasyonlarda, son 2 ay içinde toplam 382 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Operasyonlarda büyük darbe yiyen PKK’lıların çaresizlikleri, kendi aralarında yaptıkları telsiz konuşmalarına da yansıdı.

TSK’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

TERÖRİSTLER AÇLIKTAN İSYAN NOKTASINA GELDİ
“Örgüt kırsalda yok olmaya doğru gitmektedir. Bu çaresizlikleri telsiz görüşmelerine de yansımaktadır. Operasyonlar sonucunda BTÖ terörist, silah ve mühimmat kaybına uğramıştır.

Teröristler mühimmatımız kalmadı, yiyecek lokmamız kalmadı diyerek birbirine telsizden açıkça konuşmaktadır. Açız diyerek örgüte isyan aşamasına gelen teröristlerin varlığı bu bölgede çöküntünün en bariz örnekleridir. PKK tecrübeli kadrosunun çoğunu kaybetmiştir.

MORAL İÇİN SALDIRDILAR
Aşırı bir moral bozukluğu içine girmiştir. Şemdinli’de karakola yapılan bu saldırı, terör örgütünün bozulan moralini yükseltmeye yönelik kahbece girişilmiş bir saldırıdır.

Örgüt, el yapımı patlayıcılar ve intihar türü eylemlerle varlığını sürdürme çabasına girdi. Ankara’da canlı bomba saldırısı hazırlığındayken kendilerini patlatan teröristlerin de amacının bu yönde olduğu belirtildi.”

4 AĞUSTOS’TAN BU YANA 387 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
“4 Ağustos 2016 tarihinden bu yana Hakkari de devam eden operasyonlarda 387 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir.

Bu kapsamda Hakkari’ye bağlı Ağaçdibi ve Oğul bölgelerinde 12, Şemdinli İlçesi Gerdan Tepe, Samanlı, Cami tepe, Mirgason Tepe, Soğuksu, Erdemli Kuzeyi, Altınsu bölgelerinde 54, Yüksekova İlçesi Buzul Dağı, Havvilati Dağı, Urşe Yaylası, Dağlıca, İkiyakalar, İzme Dağı, Alandüz bölgelerinde 54 terörist olmak üsere 120 terörist etkisiz hale getirildi.

30 AĞUSTOS: 267 TERÖRİST
Ayrıca 30 Ağustos tarihinde başlatılan ve 4 Ekim 2016 tarihinden itibaren 2. bölümü devam eden Çukurca bölgesinde ise Hantepe, Sivritepe, Kaletepe, Dağbaşı bölgelerinde devam eden ve yoğun çatışmaların yaşandığı operasyonlarda 267 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

30 Ağustos tarihinde başlayan ve bugüne kadar devam eden operasyonlarda 34 terörist etkisiz hale getirtilmiştir. Devam eden operasyonda; bölücü terör örgütü mensubu sekiz terörist ölü olarak, daha önceden teröristlerin mağaraya gömdüğü dört bölücü terör örgütü mensubu gömülü olarak ele geçirilmiştir.

MÜHİMMATLAR
Beraberlerinde iki roketatar, iki Biksi makineli tüfeği, 2.000 adet fişeği, bir Dragunov keskin nişancı tüfeği, üç Kalaşnikof piyade tüfeği, 1.210 adet fişeği, 350 adet Doçka uçaksavar mühimmatı ve 29 adet el bombası ele geçirilmiştir.”

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI 387’YE ULAŞTI
Hakkari genelinde 2 aydan bu yana sürdürülen operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 387’ye ulaştığı bildirildi. Sürdürülen operasyonlarda terör örgütüne ait çok sayıda silah, mühimat, patlayıcı ve yaşam malzemesi de ele geçirildi.

TERÖRİSTLERE AĞIR DARBE
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, Yüksekova 3’üncü Piyade Tümen Komutanlığının sevk ve idaresindeki Hakkari Dağ ve Komando Tugayı, Bolu 2’nci Komando Tugayı, Kayseri 1’inci Komando Tugayı, Hudut Tugayları, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH), Hava kuvvetleri, Kara Havacılık ve Topçu Birlikleri ve silahlı İHA Bayraktarın katıldığı ‘Şehit Sağlık Üstçavuş Mekan Şahin Operasyonu’nda teröristlere ağır darbeler vurulduğu belirtildi.

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir