Anasayfa / ANALİZ / Pensilvanya’nın havuz medyasından uyduruk anketle operasyon!
anket1

Pensilvanya’nın havuz medyasından uyduruk anketle operasyon!

Gezici araştırma şirketinin uyduruk anketiyle Gülen terör örgütünün “havuz medyası”nnca ortak atılan manşetler, seçimler öncesi Ak Parti’ye karşı “anket oyunları” tezgahının da habercisi oldu.


MEDYAGUNDEM.COM- İttifak malum… Paralel terör örgütü ve kucağına oturttuğu CHP, MHP, HDP, BBP, Saadet Partisi ve diğer tabela partileri…

Paralel çetenin aklıyla muhalefet 7 Haziran seçimleri öncesi de yalan ve uyduruk anketleri ortak manşetlerle bir algı operasyonu için kullanmaya başladı.

Bugün paralel örgütün “havuz medyası”nda geçtiğimiz seçimlerde hiçbir öngörüsü tutmayan Gezici araştırma şirketinin anketi ortak manşetlerle yayınlandı.

Gezici şirket yaptığını iddia ettiği anketle, AK Parti’nin oylarının yüzde 40’ın altına indirip, tek başına iktidar olamayacağını iddia ettiler.

Masabaşı hazırlanan bu anketler sonuçları züğürt tesellisi olmaktan ise öteye gidemiyor.

Gezici Araştırma Şirketi’nin 7-8 Mart’ta ülke genelinde yaptığı ankete göre, AK Parti’nin oy oranı yüzde 39.3’e düştü. Muhalefet partilerinin oy oranları ise yükseldi; CHP yüzde 29,6, MHP yüzde 17,7, HDP ise yüzde 11,4’ü gördü.

Gezici, bu verilerle AK Parti’nin 229, CHP’nin 146, MHP’nin 118, HDP’nin ise 57 vekil çıkaracağını işaret etti. AK Parti’nin tek başına iktidar olamayacağı iddia edilirken, barajı geçen HDP’ye gelen oyların yüzde 82-84’ünün AK Parti seçmeninden oluştuğu; MHP’ninse AK Parti’den gelen oylarla 20-23 bandına yükselerek patlama yapabileceği belirtiliyor.

Ayrıca ankette halkın yüzde 77.1’inin Başkanlık Sistemi’ne karşı olduğu ifade ediliyor.

PARALEL HAVUZ MEDYASINDAN ORTAK MANŞETLER

Bugün paralel örgütün “havuz medyası” gazetelerinden Cumhuriyet, Taraf, Bugün ve Millet’te aynı anda yayınlanan Gezici şirketinin uyduruk anketi, Gülen örgütünün seçimler öncesi her türlü hile ve kumpası deneyeceğini de gösterdi.

Ayrıca dört gazetenin aynı haberle çıkması Gülen terör örgütünün bir “havuz medyası” kurduğunun da belgesi oldu.

30 MART SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE AK PARTİ %38 DEMİŞTİ!

Paralel medyada çıkan haberlerde AK Parti’nin %40’ın altına düştüğünü açıklayan Gezici Araştırma Şirketi 30 Mart seçimlerinden önce de AK Parti’nin %38’e gerilediğini açıkladığı ortaya çıktı. Her seçimde 10 puan yanılan Gezici Araştırma Şirketi’nin 7 Haziran seçimleri öncesinde Paralel Suç Örgütü’nün medyasına seçmeni manipüle etmeye yönelik araştırmalar açıklayacağı belirtiliyor.

EKMELETTİN İHSANOĞLU’NUN KAZANACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

30 Mart yerel seçimleri öncesinde AK Parti oylarının %38’e gerilediğini açıklayan Gezici Araştırma Şirketi 8 puan yanılırken, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekmelettin İhsanoğlu’nun kazanacağını açıklayarak en kötü seçim tahmininde bulunan araştırma şirketlerinin başında yeralmıştı. 

 

gezici1

gezici2

 

MEDYAGUNDEM

kk-pkk

FETÖ için yürüyen KK’ya anket tokadı!

Gezici Araştırma Şirketi, toplumdaki FETÖ algısına ilişkin Türkiye genelinde birçok vatandaşla yüzyüze görüşerek kamuoyu araştırması …

anket2

“Hayır”cılarda büyük pişmanlık!

Referandum sonrası yapılan ilk ankette vatandaşlara ‘Bu sonucu referandumdan önce bilseydiniz oy tercihiniz ne olurdu …

sonar3

Rezil olmaktan utanmayan anketçi!

SONAR, 16 Nisan’daki referanduma günler kala yaptığı son anketin sonuçlarını açıkladı. SONAR’ın açıklaması sosyal medyada …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir