Anasayfa / GENEL / Pensilvanya tuzlukları parti kuruyor!
tuzluk

Pensilvanya tuzlukları parti kuruyor!

Gülen Cemaatinin dershane ayaklanması sürecinde AK Parti’den istifa eden İdris Bal, “İki yıldır üzerinde çalışıyorduk” dediği yeni partiyi kuracaklarını açıkladı. CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşmesinden sonra konuşan Bal, partinin 8 ay sonraki seçimlere gireceğini söyledi.

Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Görüşmenin ardından Bal, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Bal, partileşme noktasına geldiklerini ve her kesimden kişilerin partide yer alacağını söyledi.

Partileşme konusunda uzun süredir çalışmalarının olduğunu belirten Bal, ‘Geleceğe yönelik, kısır geçmişte gördüğümüz parti kavgalarını bir tarafa bırakarak, beraber çalışıp beraber adım atmalıyız. O çerçevede bizim uzunca süredir çalışmalarımız var. Arkadaşlarımızla beraber farklı kesimlerle. Yeri ve zamanı gelince açıklayacağız. Partileşme noktasına gelindi. Biz diyoruz ki tüm partiler bu ülkenin hayrına çalışmalıdır. Partiler millete hizmet etmek için hizmetkar olmak için yarışan dostlardır, arkadaşlardır, düşman değildir. Düşmanlık bir tarafa atılmalı, Türkiye’de hukukun tesis edilmesi için, adaletin tesis edilmesi için, devletin saygınlığının iade edilmesi için özgürlüklerin kurulması için el ele hareket edilmelidir. Biz bu çerçevede arkadaşlarımızla bir araya geldik ve yeri gelince adını da koyup milletimizle paylaşacağız.ödedi.

Partinin liderliğini kim yapacak sorusuna Bal, ‘1,5 2 yıldır bu çalışmanın önderliğini, liderliğini ben yapıyorum. Biz geçmişteki liderlikten ağzı yanan insanlar olarak istişare diyoruz” diye yanıtladı.

“2015 seçimlerine parti hazır olacak mı?” sorusuna Bal, ‘Şekli durumu anlamında 2015’e giremeyen bir hareket yaşayamaz” dedi.

Parti kurma aşamasında, başka bir partilinin lideri olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ne görüştünüz? yönündeki soruya Bal, ‘Biz bir ilan yapmıyoruz. Bizim çalışmalarımız kamuoyu tarafından bilindiği için telaffuz noktasına geldi. Biz farklı kesimlerle bu istişareleri yapıyoruz. Bu istişarelerinde bir tanesi bugünkü görüşmeydiödiye cevapladı.

tekne

MEDYAGUNDEM

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

akademisyen

FETÖ’cü sözde akademisyen kovuldu

“Polise askere güvenmeyin. Silahlanın” çağrısı yapan Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mahmut Nihat Kanbur’un …

feto-clinton

Clinton ile FETÖ’nün bağlantısı

ABD’de önümüzdeki Kasım ayında yapılacak başkan seçimlerinde Demokratların başkan adayı Hillary Clinton’un seçim kampanyaları boyunca …

1 Yorum yapıldı

  1. Yürüyün aslanlarım kim tutar sizi! Aslında parti kuracak cesaretiniz yoktu. Art arda gelen hezimetlerden boyunuzun ölçüsünü fena halde aldıktan sonra parti işine girmezsiniz sanıyordum. Alacağınız taş çatlasa %0,9 (yazıyla binde dokuz) oy şimdiden hayırlı olsun.Kainat imamının 20 milyon sempatizanımız var açıklamasının ardından gaza geldiniz ama sempatizan demek seçmen demek değildir. Yeni bir Osman Bölükbaşı vakası yaşamayın. Yine de kararlıysanız çorbada benim de tuzum olsun. Parti amblemi olarak ananas; begenmezseniz maklube tepsisi- yanıbaşına da bir adet tuzluk öneriyorum. Seçimden sonra yav bu kadar yüksek seçim barajı mı olur diye zırlamayın. Millet yanılıp yenilip sizin partiye % 3’ü verirse Allah benim,akrbaalarımın ve bütün sevdiklerimin çocuklarını sizin okullara öğrenci yapsın. (Mülaane yapıyorum yanlış anlamayın).

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir