Anasayfa / GENEL / Pensilvanya “Sözcü”sü!
sozcu-gulen

Pensilvanya “Sözcü”sü!

Hükümet aleyhinde yalan, iftira ve hakaret dolu yayın yapmaktan öteye geçemeyen Sözcü’nün arkasında da paralel yapı çıktı. Doğru-yanlış her şeye muhalefet eden gazete, paralel yapı, cemaat ve Fethullah Gülen’le ilgili yayın yasağı uyguladı. Tek satır yazmadı!


Türkiye’yi sarsan 17-25 Aralık operasyonundan bu yana devleti hedef alan paralel örgüt aleyhine tek bir haber yayınlamayan Sözcü, bu süreçte algı operasyonları yaptı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve hükümeti yıpratma amacıyla yapılan kara propaganda faaliyetlerinin amiral gemisi olan Sözcü, o dönem Dışişleri Bakanı olan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu hedef aldı. 11 Temmuz 2013’te “Bakanın oğluna fakirlik bursu” başlıklı bir haber yaptı. Ancak bu gerçek dışı haberle ilgili Sözcü Gazetesi 13 Ekim 2013’te tekzip yayınlamak zorunda kaldı.

ALTIN VARAKLI BARDAK

Sözcü, son dönemde Cumhurbaşkanlığı Sarayı üzerinden de algı operasyonu yürütmeye başladı. Gazete Cumhurbaşkanlığı Sarayı için tanesi bin liradan altın varaklı bardak alındığını duyurdu. Ancak bardakların Abdullah Gül döneminde Çankaya Köşkü’ne alındığı ortaya çıktı. Sözcü’nün son operasyonu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesine yönelikti. Gazete, Erdoğan’ın çocuklarının Bağ-Kur’a 14 bin lira prim borcu olduğunu yazdı. Ancak gazetenin yayınlanmasından sadece saatler sonra, haberi yalanlayan belgeler Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan geldi. O belgelerde Sümeyye Erdoğan ve Bilal Erdoğan’ın prim borçlarının eksiksiz ve düzenli olarak ödendiği vurgulandı. Sözcü’nün sürekli olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesini hedef almasının arkasında ise paralel bağlantılar yatıyor.

ARKA BAHÇESİ…

Fehmi Koru’nun bundan 4 yıl önce Taha Kıvanç imzasıyla yazdığı yazıda “Cemaat’in aklına bir kez daha hayranlık duymama sebep olan bir proje ‘Sözcü’… Öğrenciliği cemaat evlerinde geçmiş, sahibi görünen delikanlıya buradan şapka çıkarıyorum. Bulundukları yerde ‘ileri giden’ yazarlar için bir sığınak gibi Sözcü Gazetesi” demişti. Öte yandan Ergenekon sürecinde birçok televizyon programında “Cemaat organları iftira atıyor” diyen Uğur Dündar, 2012’de gazetede yazar olduktan sonra cemaat ve Fethullah Gülen’le ilgili tek bir satır bile yorumda bulunmadı.
(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir