Anasayfa / GENEL / Pensilvanya medyasında çözülme başladı!
alkan

Pensilvanya medyasında çözülme başladı!

Zaman yazarı Ahmet Turan Alkan, seçim değerlendirmesi yaptığı Şanlıurfa ve Sivas’ta halkı yanılttıkları için özür diledi ve “Millet irfanıyla bize bıyık altından gülüp ‘Yav he he!’ dedi” diye yazdı.

Zaman gazetesi yazarı Ahmet Turan Alkan, seçim sonuçları üzerine kaleme aldığı değerlendirme yazısında seçmenden özür diledi, milli iradeye saygı duyduğunu belirtti.

Ahmet Turan Alkan’ın yazısından öne çıkanlar:

HOŞUMA GİTMESE DE TEBRİK EDERİM

AK Parti’nin seçim stratejisi kazandı: “Seçim nasıl kazanılır?” sorusunun cevabını en iyi AK Parti biliyor. Bu sonuç hoşuma gitmedi; hoşuma gitse de gitmese de kazananı tebrik ederim.

Bu tespitten sonra bugünden sonra ne olacağına bakalım: Başbakan, normal şartlar altında saygı duyulması gereken bir feragatle kendini bütün adayların önüne koyarak insanüstü bir gayret gösterdi. Çok çalıştı, büyük riskler aldı. Ses kısıklığına rağmen Van ve Diyarbakır mitinglerinde konuşması, siyasi hayatımızın unutulmayacak sahnelerindendi. Politikalarını kesinlikle tasvip etmiyor ve yanlış buluyorum fakat bu, onun “büyük lider” olduğunu vurgulamama engel olmaz.(…)

NE KADAR DALGA GEÇİLSE YERİDİR

Bu seçim zaferinin en derin hayal kırıklığı kaybedenlerin, kendilerini -tabiri biraz ağır olacak ama- gülünç hissetmeleridir ve bu safiyet duygusuyla şimdi ne kadar dalga geçilse yeridir. (…)

Halkımız istikrarı öngördü; dereyi geçerken binek değiştirmeyi uygun bulmadı. Yolsuzluk söylentilerinin kendi hayat tarzını, gelir durumunu etkilemediğini fark edince “tecrübe”den yana tercih kullandı.

MİLLET “YAV HE HE!” DEDİ

Milletin derin irfanı böyle düşündü; böyle düşünmemesi gerektiğini söyleyip duran benim gibilere ise bıyık altından gülüp, “Yav he he!” diyerek iradesini tescil ettirdi.

AK Parti’yi başarısından ötürü nasıl tebrik ediyorsam, milli iradenin verdiği karara da saygı duymam gerektiğini de biliyorum.

ALENEN ÖZÜR DİLİYORUM

NOT: Seçim izlenimi yazdığım iki ilde, Şanlıurfa ve Sivas’ta yarışın başa baş geçeceğini belirterek okuyucularımı yanılttığım için alenen özür diliyorum.

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

zaman1

FETÖ’nün ilk darbe mesajı

Zaman gazetesi iddianamesinde darbe mesajının FETÖ tabanına 2013’te Gezici ve polisin bir arada gösterildiği afişle …

4 Yorumlar

  1. Bu Herifi Affetmeyin

    Bu herife de özrüne de inanmayın! İlk kazan kaldıran, dolayısıyla kazan başlarından birisidir. Başarısız Taksim Darbe Girişiminin medyada ki en önemli aktörü olan bu herifi affetmeyin. İki gün öncesinde yediği haltları anlatarak geçmişi unutturamazsın. Hele hele Mısır çıkışlarını hiç unutturamazsın. Tarihimiz ibret verici olaylarla dolu, hele hele merhamet ibretlerinin sayısının haddi hesabı yoktur. Merhametten hep maraz doğmuştur. MİT krizinde Hüseyin Gülerce ile birlikte adeta alay edercesine olayları sözüm ona değerlendirirken yanımda olsa da şunların yüzüne tükürsem diye çook hayıflandım. İnanmayın bunların dinozor gözyaşlarına iki gün sonrada Hüseyin Gülerce çıkıp aynı teraneleri okuyacağını göreceksiniz.

  2. özür mörüz yok, hesap sorulacak. yaptıklarını unutmadık. Erdoğan ı bekliyoruz hesap sorması için. biz unutmayacağız

  3. yalnız iyi koyduk, baya iyi koyduk, ne koyduk be, itiraf edelim iyi koyduk 🙂

  4. öyle yağma yok.. haddinizi bildirmezse AK PARTİ hakkımı helal etmem.. zoru görünce yan çizmek bunlara yakışır biliyoruz ama eğer bunlar affedilirse ve Ak parti saflarına geçerlerse Tayyip Erdoğan da göz yumarsa dua yerine beddua alır..

    şimdi hesap zamanı.. alayına hesap sorulmalı…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir