Anasayfa / GENEL / Pensilvanya kuryesi Suna Hari ünlü haber kanalından kovuldu!
suna-hari

Pensilvanya kuryesi Suna Hari ünlü haber kanalından kovuldu!

Herkesin gazeteci olarak tanıdığı Pensilvanya kuryesi Suna Hari ünlü haber kanalından kovuldu.


MEDYAGUNDEM.COM- Türkiye onu MEDYAGÜNDEM’in efsane yazarı Erdem Yavuz’un “Suna Hari” yazısıyla tanıdı. Pensilvanya kuryesiydi kendisi… Gazeteci olarak görünür, ekranlarda yıldız havasıyla boy gösterirdi.

erdem-yavuz33

Erdem Yavuz Pensilvanya kuryesi “Suna Hari”yi şöyle anlatmıştı geçen yılki yazısında:

“Bizim de son dönemde İstanbul’da konuşlanmış bir ‘Mata Hari’miz var. Ne mutlu bize gerçi Mata Hari kadar kıvrak dans edemiyor ama olsun biz de ona Suna Hari diyebiliriz.

Suna Hari’nin anlamı, İstanbul basın camiasında  cemaatin gözbebeği, basın ve iş adamı camiasında da ‘anasının gözü’ anlamına gelir.

Suna’nın adam olacağı daha Üsküdar Amerikan Koleji’nde okurken anlaşılmış, okul münazara takımının göz bebeği olmuştur. Her konuda karşıt bir görüşü bulunmakta olup sürekli fikir çarpıştırmak çok hoşuna gitmektedir.

Elinde, hangi bölümden olduğu tartışmalı olsa da odasının duvarına astığı  Harvard diplomasının renkli fotokopisiyle Türkiye’ye dön emri aldığında kim bilebilirdi Suna’nın bu kadar hırslı olacağını… Milletvekilliği adaylığı, yan masa operasyonları ile kısa zamanda piyasaya ısındı alıştı, ağabeylerinin ve hocalarının özel eğitiminden geçtikten sonra kim kimdir öğrendi.

Bu esnada Suna bir şey fark etti, münazara etmek için kendisini yormasına gerek kalmayacak kolay bir yöntem; münazara ettiğin kişi hakkında özel bilgilerin varsa karşı taraf ne kadar haklı, hırslı olursa olsun ağzını bile açmadan kolayca teslim oluyordu, bu etkili yöntem belki etik olmuyordu ama kendisi zaten Amerikan sistemine göre yetişmişti, ‘hedefe ulaşmak için her yol mübahtır’ hatta hedef büyükse, büyükte para ve sevap kazanırsın, anlayışını iyi biliyordu.

Hocaefendinin özel telefonuyla işe girdiği televizyonlarda, İstanbul’un meşhur çetesiyle samimiyeti aynı tarihlere denk geldi, gazetelerin magazin eklerinden, gece hayatının meşhur mekanlarına, manken, dizi oyuncusu görünümlü fahişe, gay soslu fuhuş piyasasından, zengin iş adamlarının çok özel hayatlarına kadar çok şey öğrendi ve öğrendiklerini iyi kullandı.

Ani bir şekilde ayrılmak zorunda kaldığı bir televizyondan bir diğerine yine Hoca’sının telefonuyla girdi.

Suna çok başarılı oldu. İstanbul’da şantaj, tehditle, topladığı çok gizli ve özel bilgileri, Emniyet kuryeleriyle Amerika’ya ulaştırmayı başardı. İstenilenin fazlasını bile yaptı diyebiliriz.

Suna, akıllı kadındır, bu istihbarat kavgasında kendisine de belli bir dünyalık yaptı, İstanbul gecelerinin dili olsa da ah bir konuşsa, neler anlatır kim bilir.”

SUNA HARİ ÜNLÜ HABER KANALINDAN KOVULDU

İşte Erdem Yavuz’un deşifre ettiği Suna Hari, çalıştığı ünlü haber kanalından kovuldu.

Bakalım Türkiye Suna Hari’nin “Pensilvanya kuryeliği” maceralarını ne zaman öğrenecek?

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

truk

İşte Türk budur!

İftira atıyorsunuz, dışlıyorsunuz ama bunu yaptığınız Türkler, korkusuzca vahşi saldırganı durdurup onlarca insanın hayata veda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir