Anasayfa / GENEL / Patolojik bir vaka; hem FETÖ’cü, hem Playboy’cu, hem de basketbolcu!
kanter1

Patolojik bir vaka; hem FETÖ’cü, hem Playboy’cu, hem de basketbolcu!

Sabah Günaydın yazarı Mevlüt Tezel, Ergin Ataman hakkında sosyal medyada yaptığı açıklamalarla ahlak sınırlarını zorlayan FETÖ’cü Enes Kanter’in anatomisini kaleme aldı.


Geçtiğimiz aylarda Türkiye’deki malvarlıklarını satıp Bank Asya’daki parasını çekerek ABD’ye kaçan Hakan Şükür’ün mihmandarlığını yaptığı Enes Kanter, terör örgütü FETÖ’ye övgüler yağdırmaya devam ediyor.

Sporcu kimliğinden çok Türkiye aleyhine yaptığı skandal açıklamalarla gündeme gelen Enes Kanter’in Türkiye nefreti patolojik bir hâl almış durumda.

Kendi dünyasına kulak kesilmekten başka dünyalara sağır olan Enes Kanter’in vehametini, Mevlüt Tezel Sabah Gazetesi’nin Günaydın ekindeki köşesinde değerlendirdi.

İşte Tezel’in “Bir FETÖ’cü NBA yıldızının anatomisi” başlıklı yazınsından satırbaşları:

NBA’de oynayan Enes Kanter, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’yi eleştirdiği için Milli Takım’a çağrılmadığını ima eden tweet’ler yazıp koç Ergin Ataman’a ‘Korkak aciz’ diye sataşmış.

Mevzuyu bilmeyen Cihangir solcuları ile Twitter muhalifleri de Ataman’ı haksız bulmuş. Ataman, Kanter için “İyi basketbolcu olmuşsun ama adam olamamışsın” diyerek gerekli cevabı verdi aslında ama bilmeyenler için özet geçelim:

AHLAKLI BİRİ DEĞİL

Enes Kanter, ilk kazığı Fenerbahçe’ye attı. Sözleşmesi olmasına rağmen ABD’ye gidip Kentucky Üniversitesi’nde amatör öğrencisporcu statüsüyle oynamak istedi. Fenerbahçe dava açtı, kazandı ve Kanter bir süre basketbol oynayamadı.

Kanter, NBA’de oynamaya başlayınca iki kez Avrupa Şampiyonası ve bir kez de Dünya Şampiyonası için Milli Takım’a davet edildi ama ünlü basketbolcu, sudan bahaneler ve sakatlığını öne sürerek katılmadı.

Kanter, Milli Takım’ın Yunanistan’a yenilerek turnuvaya veda ettiği maç sonrası alaycı şekilde ‘Ha ha ha’ tweet’i atmış ve büyük tepki toplamıştı.

Ergin Ataman, Milli Takım koçu olduğunda Enes Kanter’i kazanmak için çok uğraştı. Yaşanan tatsızlıklara rağmen yeni bir sayfa açmak istedi. İki kez görüşme talep etmesine rağmen Kanter onunla görüşmedi. Daha sonra takıma geleceği mesajını yolladı. Ataman da Kanter’in oynayacağına inanıp ona göre bir kadro kurdu ama Kanter dizinden ameliyat olacağını belirtip yine Ataman’ı yüz üstü bıraktı.

Sürekli Milli Takım’la dalga geçen, arıza çıkaran Kanter’i diğer oyuncuları da istemeyince; Ataman, ekip ruhunu düşünerek bir daha Kanter’i çağırmadı.

Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhurbaşkanı’yla ilgili sürekli hoş olmayan siyasi tweet’ler atması; Kanter’in Milli Takım’da görev almak gibi bir niyetinin olmadığını gösteriyor aslında.

Kanter şimdi de siyasi fikirlerinden dolayı Ataman’ın kendisini çağırmadığını belirterek mağdur edebiyatı yapıyor. Kanter kendi isteğiyle Fetöcü basketbolcu damgasını yedi. Fetöcü örgütün bu ülkeye yaptığı kötülüklerden biri de; Kanter gibi bir yeteneğin milli forma giymesine engel olmasıdır.

MEDYAGUNDEM

enes

Babanı aldılar sıra sana da gelecek FETÖ’cü köpek!

İstanbul’da FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alınanlar arasında Enes Kanter’in babası Prof.Dr.Mehmet Kanter de var. Tekirdağ …

kanter-enes

Feto’nun meczup iti o ülkeden kaçmış!

Fetullahçı terör örgütü üyesi ve teröristbaşı Gülen’in soyadını alacak kadar haşhaşi meczup Enes Kanter’in Endonezya’dan …

kanter-enes

FETÖ’cü alçak Romanya’da gözaltına alındı

FETÖ’cü Enes Kanter, Romanya’da pasaportu iptal edilerek gözaltına alındı. NBA’de oynayan FETÖ’cü Enes Kanter’in pasaportuna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir