Anasayfa / GENEL / Paraleller Taksim Anıtı’na iyi baksın!
yildiray-suriye

Paraleller Taksim Anıtı’na iyi baksın!

Yıldıray Oğur, Suriye’ye giden yardımları terörizme destek gibi sunmaya çalışan paralel savcıların, polislerin, askerlerin göremediğini yazdı.

Yıldıray Oğur, Türkiye gazetesindeki “Bırakınız geçsinler!” başlıklı bugünkü yazısında Suriye’deki insanlık dramını ve yardımların önemini ele aldı.

İşte Oğur’un yazısı…

(…)

2014 yılında insanların açlıktan öldüğü bir kampın adı Yermük. 50 yıldır Filistinli mültecilerin yaşadığı kamp 190 gündür Esad rejiminin ablukası altında. Kamptaki 100 bine yakın insandan henüz göç edemeyenlerin açlıktan ölüm haberleri geliyor haftalardır. Sayı 50’ye çıktı. Bir de kediler ve köpekleri yemenin de caiz olduğunu söylemek zorunda kalan fetvalar!..

Yardım tırlarını kovalayan savcılar, polisler, jandarmalar

Ve o Yermük’te çocuklar, kadınlar açlıktan ölürken, Türkiye’de savcılar, polisler, jandarmalar yardım TIR’larını kovalamaya başladı. Birdenbire, 3 yıldır geçen TIR’ları, basını da çağırıp durdurup dünyaya Türkiye’den kötü pozlar vermeye çalışan savcılar, polisler, Jandarmalar. O kamplara ulaşabilen tek Türkiyeli örgüt olan İHH’yı terörist göstermeye çalışan bir gayretkeşlik. Aranan bir ismi çalıştığı İHH merkezinde basıp, sonra bütün basın arzu edilen pozları çektikten sonra serbest bırakan bir karanlık.

(…)

Velev ki o TIR’larda MİT, Suriye’de tepelerine her gün varil bombaları atılan, yerleşim yerlerini ablukaya alınan uluslararası muhatap olan Suriyeli muhaliflerin resmî Özgür Suriye Ordusu’na ya da çaresiz Bayır Bucak Türkmenlerine silah taşıyor olsun. Bunun nesi gayri hukuki ve nesi gayri vicdani?

ABD, İngiltere ve Fransa’da savcılar niçin durdurmuyor

Bu TIR’ları tam da Cenevre Konferansı öncesi durdurup kendi ülkelerinin hükümetini uluslararası alanda zor durumda bırakmaya çalışan yetenekli savcılara kötü haber. 2013 Haziran ayında Doha’da aralarında ABD’nin, İngiltere’nin Fransa’nın bulunduğu Suriye’nin Dostları Grubu’ndan 11 ülke muhaliflere silah yardımını artırma kararını sonuç bildirilerine bile yazdılar. İngiltere ve Fransa Dışişleri Bakanları Suriye’de muhaliflere silah göndermek üzere anlaştıklarını bizzat açıkladı. ABD uzun süre muhaliflere, Ürdün, Suudiler üzerinden silah yardımı yaptı. ABD’nin silah TIR’larını belki Mormon tarikatına bağlı savcılar durdurmadığı için duymadık. Katar ve Suudi Arabistan hâlâ ve tıpkı Bosna’da ve Afganistan’da olduğu gibi Batı’nın bilgisi ve onayıyla Suriye’deki muhaliflere silah veriyor. Libya’dan gelen silahları ise Malta hava sahasında Rodos Şövalyelerine, İtalya üzerinde Opus Dei tarikatına bağlı savcılar durdurmadığı için bilmiyor olabiliriz.

Rusya ve İran’ın yardımları

Ayrıca Suriyeli muhalifler, terörist değil, Suriye’nin hâlâ yüzde 60’ını kontrolünde bulundurmaktalar ve Suriye Ulusal Koalisyonu da bütün dünyanın kabul ettiği diplomatik bir muhatap. Şam’da da dünyanın önde gelen bütün ülkelerinin gayrimeşru ilan ettiği, elçilerini çektiği bir rejim oturuyor. Buna rağmen o rejime Rusya’nın TIR TIR, uçak uçak silah taşımadığını, İran’ın bölük bölük asker göndermediğini bilmeyen yok. Bunun için ne Ortodoks Kilisesi’nin adamı olan bir savcının, ne de Hüccetiye Tarikatı’na bağlı bir savcının o birlikleri durdurmasına ihtiyaç var. Yani uluslararası alanda kimse Türkiye’ye MİT üzerinden Özgür Suriye Ordusu’na silah gönderiyor diye bir şey demez, diyemez. Muhaliflere silah sözü verip yerine getirmeyen Batılı devletlerin bir şey diyecek yüzü de yok. Anlaşılan savcıların, polislerin TIR güzergahlarından kafalarını kaldırıp uluslararası ilişkilerden anlayan birkaç kişiye danışmaları şart…

Taksim Anıtı’na iyi bakın

Az ötedeki Taksim Anıtı’nda Atatürk’ün yanında duran General Frunze’yi ve Mareşal Voroşilov’ı oraya Kurtuluş Savaşı’na Rusya’dan TIR’larla sevgi ve barış taşıdıkları için dikmediler.

Kapetan Kemal, Yunan İç Savaşı’na dağlarda zeytin, defne yaprağı toplamak, imza kampanyası düzenleyip, bildiri okumak için de gitmedi.

Emin olun, Uluslararası Tugay’lardaki 30 bin mücahit yoldaşınız (Binlerce Katolik rahibi hunharca öldürülmesinden de sorumlu) Erasmus programıyla İspanyol İç Savaşı’na katılmadı.

O fotoğraflarını odalarınıza astığınız Arjantinli Che, Kongo’ya safariye gitmemişti, Bolivya Ormanları’nda savaşırken niye öldüğünü bir düşünün isterseniz.

Herkesi Pers Ajansı ilan etmeyle aynı anda o TIR’ları durdurup, dünyaya teşhir ederken, Cenevre zirvesi öncesi en çok İran’ı göbek attırdığınız arada aklınıza geliyor herhalde? Tabii İran halkıyla İran devleti arasında bir ayrım yapıp, bütün dünyanın deldiği ambargoyu deliyor, İran halkı iyice perişan olmuyor diye Türkiye’yi suçlamayacak kadar Pers düşmanı değilseniz.

Sözün özü: O TIR’ları durdurmayın. O TIR’lar Suriye halkını o varil bombalarından korumaz belki, El Kaideli, Hizbullahlı açlığa terk edildikleri ablukaları da kıramaz. Ama moral olur. Birazcık ümit olur. İşkence altındaki o 55 bin fotoğraf karesinden birini belki çekilmeden durdurur. Yermük Kampı’ndaki bir çocuğu açlıktan kurtarır.

O TIR’ları durdurmayın, tarihe Ertuğrul Özkök’e “Özal, terörist İzzetbegoviç’e silah gönderen hayalperest bir neo-Osmanlıcı” diyen Miloseviç’le yan yana geçmeyin.

O TIR’ları durdurmayın. Gerekirse, el ele tutuşup kordonlar oluşturup koruyalım o TIR’ları savcılardan, polislerden, jandarmalardan. En azından bir vatandaş olarak benim vergilerim kadarı o TIR’lara yüklensin ve TIR’lar yoluna devam etsin.

OĞUR’UN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

askeri

Türkiye 5 Temmuz’dan sonra harekete geçiyor

Bir yandın Irak ve Suriye’deki terör olayları diğer yandan Katar üzerinden Ankara’ya yönelik planlar… Türkiye …

idlib1

Türkiye İdlib’de ABD’ye izin yok!

Rusya, Suriye’de oluşturulacak güvenli bölgelerin ABD uçaklarına kapalı olacağını duyurdu. Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılan Suriye …

1 Yorum yapıldı

  1. Fordcu TIRcılar

    Yani uluslararası alanda kimse Türkiye’ye MİT üzerinden Özgür Suriye Ordusu’na silah gönderiyor diye bir şey demez, diyemez. Demez, diyemez çünkü kendi ülkemizin güney sınırları tehdit altında, her gün onlarca düşen havanları, havai fişek olarak gören hainler gözünüzün kör olduğunu görüyoruz da ya vicdanlarınız, Vildan mı oldu? Türkmenlere öncelikli sahip çıkması gereken Vatan Millet Sakaryacılarında sloganları yurttan namelerden öteye gitmiyor. O savaşın Türkiye’yi de hedef aldığını bilemeyecek zekaya sahip olanlar, sahi sizler birde bu ülkeyi yönetmeye namzettiniz galiba! Yeryüzünde bu ülkenin vatan haini kadar hain görülmüş müdür acep?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir