Anasayfa / GENEL / Paralel terör örgütünün Erdoğan’ı dinlediği en kritik olaylar!
dinleme1

Paralel terör örgütünün Erdoğan’ı dinlediği en kritik olaylar!

TİB ve TÜBİTAK’ta usulsüz dinlemelere dair soruşturma kapsamında incelemeler yapan bilirkişiler dikkat çekici detaylara ulaştı. Türkiye’nin içinden geçtiği kritik süreçlerde hatta PKK terör örgütünün kanlı saldırılarının olduğu tarihlerde paralel dinleme çetesi cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefonunu adeta ablukaya almış.Türkiye’nin içinden geçtiği kritik süreçlerde, dinleme çetesinin kulağı devletin zirvesindeydi.


Usulsüz dinlemelerle ilgili gölbaşı savcılığı tarafından yürütülen soruşturma derinleştikçe dikkat çeken detaylar da bir bir ortaya çıkmaya başladı.

TİB ve TÜBİTAK’ta incelemelerde bulunan 8 kişiden oluşan bilirkişi heyeti 161 kriptolu telefondan 76’sına dair dinleme kaydının olduğu ve bu telefonların farklı zaman ve tarihlerde 304 kez dinlendiği tespitinde bulundu.

Paralel çete cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türk jetlerinin hava sahasını ihlal eden Suriye’ye ait helikopteri düşürdüğü 17 Eylül 2013, Milli iradeye darbe girişimi tarihi olan 17 Aralık ve 17 Aralık’ın hemen ardından toplanan MGK’nın öncesi ve sonrası, saat 13.00 ve 20.24’teki telefon görüşmelerini dakika dakika kaydetti..

Mısır’da halkın seçtiği cumhurbaşkanı Mursi’nin askeri darbeyle uzaklaştırıldığı 5 Kasım 2013 tarihinde yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefonları yakın takibe alındı.

O dönem başbakan olan Erdoğan’ın o gün Dışişleri Bakanı, MİT Müsteşarı ve Genelkurmay Başkanı ile yaptığı kritik görüşmeler kaydedildi.

İhanet şebekesinin kulakları AK Parti ile MİT ve Genelkurmay arasındaki görüşmelere kadar uzandı.

Paralel çete terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen kanlı saldırılarda da iş başındaydı.

19 Eylül 2013 tarihinde Bingöl-Muş karayolunda 10 askerin şehit edildiği ve 25 Eylül’de Tunceli’de 6 asker ve 1 sivil memurun şehit olduğu günlerde dinlemeleri sıklaştırdı.

Bu sıkıntılı süreçlerde Genelkurmay ve MİT tarafından yapılan telefon görüşmelerini kayda aldı.

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir