Anasayfa / ANALİZ / Paralel örgütün yargıdaki beyin takımından o savcıya neden dokunulmuyor?
savci

Paralel örgütün yargıdaki beyin takımından o savcıya neden dokunulmuyor?

Yargıda paralel temizlik devam ederken HSYK’nın ismi hiç ön plana çıkmayan ama paralel örgütün yargı ayağının en önemli isimlerinden birine dokunmaması kafaları karıştırıyor. O savcı MEDYAGÜNDEM’e kumpas iddiasının da odağında.


MEDYAGUNDEM.COM- Yargıdaki paralel temizlik son olarak Cumhuriyet savcıları Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç’in HSYK tarafından görevlerinden uzaklaştırılmalarıyla devam ediyor.

Hakkında HSYK kararıyla soruşturma kararı alınan bir savcı da MEDYAGÜNDEM’e kumpasın savcısı Ömer Solmaz.

medyagundem

Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş gibi ismi ön plandaki paralel savcılar temizlenirken, asıl adı hiç gündeme gelmeyen ve yargı yoluyla paralel kumpasların organizatörü savcılardan birinin adı hiç zikredilmiyor.

O PARALEL SAVCIYA KİMSE DOKUNMAYACAK MI?

O da savcı Akif Özgün.

Türkiye onu “reyting savcısı” olarak tanıyor. Tam paralel örgütün istediği ve ekmeğine yağ süren reyting operasyonunu yapan savcı Özgün,  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili iken Ocak 2014’te Adalar Cumhuriyet Savcısı olarak atanmıştı.

İsmi bir Zekeriya Öz gibi gündeme gelmese de paralel örgütün İstanbul yargısındaki beyinlerinden biriydi.

Özellikle MEDYAGÜNDEM’e yönelik kumpasın yürütüldüğü İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nda etkin görevdeydi.

MEDYAGÜNDEM’E KUMPAS İŞİNDE ROL ALDI

MEDYAGÜNDEM’e gelen önemli bilgilere göre savcı Akif Özgün, MEDYAGÜNDEM’in sahibi Tutkun Akbaş’ın ve MEDYAGÜNDEM mail hesaplarının yasadışı yollardan kırılması, eve kadar girilerek bazı sahte suç delillleri yerleştirilmesi gibi kumpas organizasyonlarında yer aldı. Savcı Akif Özgün’ün TİB ve paralel polisler üzerinden sahte delil yaratma operasyonu iddiası MEDYAGÜNDEM’e kadar ulaştı. Paralel örgütün 17-25 Aralık darbe girişiminde perde arkasında rol alan savcılardan biri olduğu iddia edilen Akif Özgün’le ilgili hiçbir işlem yapılmaması şaşırttı.

HSYK’nın savcı Akif Özgün’le ilgili herhangi bir soruşturma açıp açmayacağı da merak ediliyor.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ, SAYIN BAŞBAKANIMIZ BU GERÇEĞİN FARKINDA MISINIZ

Paralel örgütle mücadelede tüm gövdesini taşın altına koyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu ve paralel örgütle mücadele eden herkese sesleniyoruz. Akif Özgün adının geçmediği bir soruşturma asla doğru paralel soruşturma değildir. Bu konuda devleti göreve çağırıyoruz.

MEDYAGUNDEM

akifozgun

Nihayet FETÖ’nün o kumpasçı savcısı atıldı

HSYK, FETÖ soruşturması kapsamında 2 bin 847 hakim ve savcıyı ihraç etti.  MEDYAGÜNDEM’e kumpas kuran …

akifozgun

Ve FETÖ’nün kumpasçı kaçak savcısı yakalandı

FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 18 gündür aranan Uşak Adliyesinde görevli Cumhuriyet Savcısı …

akifozgun

O FETÖ’cü alçağı nasıl kaçırdın hesap ver HSYK!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, dün Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu’nun açığa aldığı 648 hakim ve savcı hakkında …

1 Yorum yapıldı

  1. aslan parçası

    her şeyin bir sırası var…daha valiler var…hidayet karaca ile toplantılara katılan valiler var….ekrem dumanlı’nın köşesinden parlattığı bürokratlar var!!! var oğlu var…kçg yeni yerine tam taşınınca görün siz fırtınayı:))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir