Anasayfa / ANALİZ / Paralel örgüte TRT’den skandal bir kıyak daha!
kuretv-trt

Paralel örgüte TRT’den skandal bir kıyak daha!

MEDYAGUNDEM.COM- Devletin kurumlarını virüs gibi saran “paralel çete”nin özellikle TRT’yi nasıl yağmaladıklarının Türkiye henüz detaylarını öğrenmedi.

17 Aralık tarihi itibariyle sivil ve meşru bir iktidara karşı darbe girişimine soyunan paralel çeteyle devletin mücadelesi sürerken, bu mücadeleye gölge düşürecek ayrıntılar da ortaya çıkıyor.

Gülen örgütüne ait “kure.tv” isimli internet televizyonu platformuna TRT’nin de üye olduğu anlaşılırken, TRT’deki paralel çetenin Gülen örgütünü her fırsatta beslemek için fırsat oluşturduğu da anlaşılıyor.

TRT 1 canlı yayınları, dizileri ve programları Gülen örgütüne ait kure.tv çatısı altında yer alıyor. Cemaat kanallarının yer aldığı paltformda dışarıdan sadece TRT 1’in yer alması skandal olarak yorumlanıyor.

kuretv1

Gülen örgütüne TRT’nin nasıl bir anlaşmayla destek verdiği ve bu platform için TRT kasasından cemaate ne kadar para aktarıldığı merak ediliyor.

TRT’nin bu skandala nasıl cevap vereceği de merak konusu.

MEDYAGUNDEM

trt1

TRT’de 8 daire başkanı görevden alındı

TRT’de geçen hafta Şenol Göka’nın istifasının ardından dün de 8 daire başkanı görevden alındı. TRT’de …

trt1

TRT Genel Müdürü istifa etti

TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa etti. Göka’nın dilekçesinde, ‘gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ yazdığı …

trt1

FETÖ’nün TRT inine yeni operasyon

FETÖ’nün TRT’deki yapılanmasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada 38 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir