Anasayfa / KULİS / Paralel örgüt CHP’yi yine rezil etti; işte TRT hakkındaki suçlamanın perde arkası!
trt

Paralel örgüt CHP’yi yine rezil etti; işte TRT hakkındaki suçlamanın perde arkası!

MEDYAGUNDEM.COM- Bugün TRT 1 kanalının internet sitesinin “çalıntı” olduğuna dair CHP tarafından gündeme getirilen ve paralel medya tarafından “TRT’ye vurmak” için köpürtülen haber tam bir komedilik yalan çıktı.

Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığı’na TRT1’in web sitesiyle ilgili soru önergesinde bulunmuş, TRT1’in web sitesinin tasarımının Amerikalı TV kanalı HBO’un web sitesinin tasarımıyla ‘bire bir aynı olduğu’ iddiasını Meclis’e taşımıştı.

CHP Milletvekili Dibek, “1- www.trt1.com.tr web sitesinin yeni tasarımı kim, kimler veya hangi firma tarafından yapılmıştır? Yeni tasarım için bir ihale açılmış mıdır? Site için toplam ne kadar ücret ödenmiştir? 2- Sitenin hbo.com‘un sitesinin bire bir aynı olması ile ilgili bir bilginiz var mıdır? 3- Site kullanılmaya devam edilecek midir? 4- Site hakkında hbo.com ‘un bir dava açması durumunda ortaya çıkacak bedel kim tarafından ödenecektir? 5- Sitenin bire bir hbo.com ile aynı olması nedeniyle sorumlular hakkında bir soruşturma açılmış mıdır?” şeklindeki  soru önergesiyle partisinin “muhalefet kalitesi”ni dibe düşürmekle kalmadı, TRT’yle uğramak için ne kadar boş meselelerle uğraştıklarını da ortaya koydu.

TRT BEŞ KURUŞ ÖDEMEDİ

CHP’li milletvekilinin soru önergesi şimdiden çöp oldu. Çünkü Medyagündem’in edindiği bilgilere göre TRT 1 kanalının internet sitesi için herhangi bir ihale falan yapılmadı, site için hiçbir ücret ödenmedi. CHP, internet dünyası gerçeklerinden o kadar uzak ki, bir sitenin tasarım olarak birbirine benzemesini bile böylesi bir skandal soru önergesine dönüştürmeyi başardı.

HABERİN ARKASINDAN GÖREVDEN ALINAN PARALEL YÖNETİCİ ÇIKTI

MEDYAGÜNDEM’in elde ettiği bilgilere göre, CHP’ye böyle komik iddiaları servis eden kişi paralel örgüte bağlı bir TRT çalışanı. TRT 1’in internet sitesinin geliştirilmesi ve yazılım işi TRT Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı tarafından yürütülüyor. İşte geçtiğimiz gün bu dairede yönetici olan bir paralel çalışanın görevine som verildi. CHP Milletvekili Turgut Dibek’in soru önergesine konu olan suçlamalar da paralel bir “kumpas”la o atılan paralel elemandan çıktı. CHP’nin paralel örgütle nasıl işbirliği içinde çalıştığı böylece bir kez daha netleşti.

MEDYAGUNDEM

trt1

TRT’de 8 daire başkanı görevden alındı

TRT’de geçen hafta Şenol Göka’nın istifasının ardından dün de 8 daire başkanı görevden alındı. TRT’de …

trt1

TRT Genel Müdürü istifa etti

TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa etti. Göka’nın dilekçesinde, ‘gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ yazdığı …

trt1

FETÖ’nün TRT inine yeni operasyon

FETÖ’nün TRT’deki yapılanmasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada 38 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. …

1 Yorum yapıldı

  1. Engin Ardıç CHP iktidar olursa yazarlığı bırakacağını söylemişti. Bu gidişle emekliliğin keyfini çıkaracağı günleri hiç göremeyecek.

    Genel başkanları da Paralel prodüksiyon yapımı kaset operasyonu ile genel başkan olduktan sonra meclis kürsüsünden tape sallayarak siyaset yapma kolaycılığına düşmüştü. Hiç olmazsa arada bir sufle almadan siyaset yapın. İnsan merak ediyor. Mecliste yaptığınız konuşmaların metnini de onlar mı hazırlıyor?. Zavallılar paralellerin dümen suyunda giderek iktidar olmayı umarken kendi imkanlarıyla muhalefet etme kabiliyetini dahi kaybediyorlar. Bu gidişle rezil olmaya da doymayacaklar. Atalar boşuna söylememiş;

    Kılavuzu karga olanın burnu dertten çıkmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir