Anasayfa / GENEL / Paralel müdür kamu şirketini çiftlik yaptı!
enerji

Paralel müdür kamu şirketini çiftlik yaptı!

TP Genel Müdürü Harun Şahbaz kamu şirketini paralel yapının çiftliği yaptı. Reklam ihalesine çıkarken reytingi hiçe sayan Şahbaz, şartnameye ATV ve AHaber’i koymadı.

Sabah Turkuvaz Medya Grubu’nun yayınlarından rahatsızlık duyan paralel yapının Enerji Bakanlığı’ndaki bürokratları nasıl kullandığı ortaya çıkıyor. TPAO’nun iştiraki Türkiye Petrolleri (TP) Petrol Dağıtım A.Ş., televizyon kanalları için reklam ihalesine çıkarken reyting gibi objektif kriterleri devre dışı bıraktı, ATV ve AHaber’i ihale şartnamesine koymadı. TP için reklam verilmesi, bunun için ihaleye çıkılması kararının bizzat Genel Müdür Harun Şahbaz tarafından alındığı öğrenildi.

REYTİNGİ HİÇE SAYDI
Şirketi paralel yapının silahı gibi kullanmaya çalışan TP Genel Müdürü Harun Şahbaz, ATV ve AHaber’i reklam pastasının dışında tutarak cezalandırmaya çalıştı. TP için hazırlanan reklam şartnamesinde ATV ve AHaber’e yer verilmedi. Buna karşın reytingleri ATV’nin bir hayli altında, bazıları da paralel yapıya yakın olan kanallar tercih edildi. TP’nin objektif kriterleri esas almayan bu uygulaması, ATV ve AHaber’i bünyesinde barındıran Turkuvaz Medya Grubu yayınlarının paralel yapıda yarattığı rahatsızlığa bağlandı. Piyasa aktörleri, Türkiye’nin en çok izlenen iki kanalından biri olan ATV’ye reklam vermeme kararının rasyonel ve iyi niyetli olmadığı değerlendirmesi yaptı.

OBJEKTİF DAVRANMADI
Şahbaz, reklam kararı aldıktan sonra kurum içinde bir reklam şartnamesi hazırlandı. Bu şartnamede reklam verilecek yayın kuruluşları listesi de yer aldı. Hazırlanan listede yayın kuruluşları arasında ayrımcılık yapıldığı, reyting ve en çok izlenen kanallar gibi objektif kriterlere uyulmadığı görüldü. Reytinglere göre Türkiye’nin en çok izlenen iki kanalından biri olan ATV, reklam verilecek kanalların yer aldığı şartnamedeki listeye konulmadı. Şartnamede reytingi ATV’den daha düşük olan Kanal D, Show TV, Star TV gibi kanallara yer verilmesi dikkat çekti.

TP PARALEL SİLAHA DÖNÜŞTÜ

Harun Şahbaz, yayınlarıyla paralel yapıyı rahatsız eden ATV ve AHaber’i yok sayan şartnameyi bizzat onayladı. Kamu iştiraki olan TP, paralel yapının rahatsızlık duyduğu kurumları cezalandıran bir silaha dönüştürüldü. (SABAH)

MEDYAGUNDEM

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

akademisyen

FETÖ’cü sözde akademisyen kovuldu

“Polise askere güvenmeyin. Silahlanın” çağrısı yapan Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mahmut Nihat Kanbur’un …

feto-clinton

Clinton ile FETÖ’nün bağlantısı

ABD’de önümüzdeki Kasım ayında yapılacak başkan seçimlerinde Demokratların başkan adayı Hillary Clinton’un seçim kampanyaları boyunca …

1 Yorum yapıldı

  1. Alın şu tipleri artık yahu Milletin sabrı kalmadı…devlet paralel çetenin arka bahçesine dönmüş…insan okudukça çıldırası geliyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir