Anasayfa / ANALİZ / Paralel ihanet örgütünün El Nusra yalanı
nusra1

Paralel ihanet örgütünün El Nusra yalanı

MEDYAGUNDEM.COM- Bugün paralel örgüt medyasının “Hükümet El Nusra’yı terör örgütü listesinden çıkardı” manşetleriyle uyandık. Paralel örgütün Adana’da MİT TIR’larını durdurma operasyonundan bu yana Türkiye’ye yönelik ihanet projeleri Ortadoğu’daki terör örgütlerine Ak Parti iktidarının destek sağladığı algısını yerleştirmek. Bu yolla da Türkiye’yi batı kamuoyunda zora sokmak istiyorlar.

İşte bu sebeple yeni bir yalana daha imza attılar.

Birleşmiş Milletler’in El Kaide’yla bağlantılı gerçek ve tüzel kişilere ilişkin listesinde yaptığı güncelleme, Bakanlar Kurulu kararına da yansıtılarak Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yani Birleşmiş Milletler teşkilatının uygulamasını Türkiye de aynen aldı, bunu “El Nusra terör listesinden çıkarıldı” diye manşetlere taşıdılar.

GÜNCELLEMENİN DETAYLARI
30.9.2013 tarihli ve 2013/5428 sayılı Bakanlar Kurulu kararına ilişkin güncellemeye göre, Bakanlar Kurulu kararının 1 No’lu listesinde yeralan ‘El Kaide ve Bağlantılı Gerçek Kişiler’ başlıklı bölümünün 152’nci sırasında yer alan ‘janıal Antel Salı Jr.’ isimli şahıs ile 195’nci sırasında yer alan ‘Jaınal Antel Salı Jr.’ isimli şahsa ilişkin hükümler yürürlükten kaldırıldı. ‘El Kaide ile Bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş veya Organizasyon’ başlıklı bölümüne, Mali’de faaliyet gösteren Al Moukakaoune Bıddam, Cezayir, Mali ve Nijer’de faaliyet gösteren Al Moulathamoun, Mali’de faaliyet gösteren Al Maurabıtoun eklendi.

‘El Kaide ile Bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş ve Organizasyonlar’ başlıklı bölümün 21’inci sırasında yer alan ‘Al-Qaida In Iraq’ isimli kuruluşa ilişkin bazı bilgiler güncellendi. Jabhal Al Nusrah, Jabhel Al Nusra, Al Nusrah Front ve The Victory Front isimli kuruluş veya organizasyonlar güncelleme sonrası listeden çıkarıldı.

EL NUSRA HALA LİSTEDE
Resmi Gazete’de yayımlanan bu güncelleme, ‘Türkiye’nin El Nusra Cephesi’ni terörist örgütler listesinden çıkardığı’ şeklinde gösterildi. Oysa Bakanlar Kurulu’nun 3 Haziran tarihli kararının 65’inci maddesinde yer alan El Nusra Cephesi hala listede yer alıyor. Bugünkü yapılan değişiklik ise ‘Irak’taki El Kaide’ oluşumlarını tanımlayan, ilgili kararın 21’inci maddesine ilişkin bir değişiklik.

Söz konusu değişiklik, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 2 Haziran tarihli son güncellemesinde yer alıyor. Bakanlar Kurulu ise 3 Haziran tarihli kararında, güncel olan bu listeden sadece El Nusra Cephesi’ni listeye eklemişti. Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklikte ise yine 2 Haziran tarihli diğer güncellemeler yürürlüğe girmiş oldu. Listedeki bu değişiklik de kafa karışıklığına neden oldu.

MEDYAGUNDEM

feto

FETÖ’ye BM darbesi

FETÖ ile ilişkili oldukları için KHK ile kapatılan Kimse Yok Mu Derneği, Gazeteciler ve Yazarlar …

sputnik

Putin Sputnik’in FETÖ tetikçiliği yaptığının farkında mı?

Fetullahçı terör örgütü tarafından sahte bir bildiriyle önce Rus haber ajansı Sputnik’in internet sitesine servis …

nusra5

FETÖ yine beceremedi; El Nusra da yalanladı

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Karlov’a önceki gün düzenlenen suikastı, FETÖ’cü teröristler sahte bir bildiriyle El Nusra’nın …

1 Yorum yapıldı

  1. Vatan sevgisi İmandandır

    Vatana ihanette sınır tanımayan Zaman’ın haberi MİT TIR’larına yapılan operasyonun devamıdır. MİT TIR’larına yapılan ihanet operasyonundan bekledikleri sonucu alsalardı bu haberler ta o gün yayınlanacaktı, ama olmadı, olmadığı gibi boyarlı foyaları ortaya döküldü. Bunları Müslümanlığı, İslamlığı işte bu kadar, şahsi ihtirasları burjuva hayatlarının devamı için Vatanı satmakta hiçbir sakınca görmeyen alçakları iyi tanıyalım. Bunların İslam anlayışları işte budur bu! ‘Vatan sevgisi İmandandır’ diyen bir Peygamberin ümmeti bunları yapması mümkün mü?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir