Anasayfa / GENEL / Paralel çetenin bankasını kurtarma operasyonu!
paralel-banka1

Paralel çetenin bankasını kurtarma operasyonu!

Murat Kelkitlioğlu, büyük bir holding patronunun, likitide sıkıntısı çeken paralel yapıya yakın bir bankayı kurtarmak için kapı kapı dolaştığını yazdı.

Akşam gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Murat Kelkitlioğlu, devlet içine çöreklenmiş paralel yapının, kendisini sağlama almak için başvurduğu hamlelerden birini daha deşifre etti.

Kelkitlioğlu, bugünkü köşesinde paralel yapıya yakın bir bankanın imdadına Akfa Holding’in patronuFatih Aktaş’ın yetiştiğini öne sürdü.

ABD’den aldığı emirle harekete geçen Aktaş’ın, ilk etapta 120 milyon lirayı bankaya tedarik ettiğini belirten Kelkitlioğlu, şu iddialarda bulundu:

ÇEKİLEN 300 MİLYONUN YERİNE..

“…Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş, Amerika’dan aldığı talimat üzerine paralel yapıya yakın bir bankayı kurtarmak için harekete geçti. Aktaş, ‘derin operasyon’unbaşlamasının ardından büyük bir şirketin parasını çekmesiyle birlikte likidite sıkıntısı çeken bankayı düze çıkarmak için çekilen parayı denkleştirmek amacıyla kapıları çalmaya başladı. Aktaş, bankadan çekilen 300 milyon lirayı tekrar bankaya kazandırmak için başlattığı çalışmalarından şu ana kadar iyi bir sonuç aldı ve ilk etapta 120 milyon lirayı buldu.

Bankanın açık ismini Bankalar Kanunu nedeniyle veremiyorum.

Peki Aktaş, bu parayı kimlerden buldu?

GÖREV SONU ABD YOLCUSU

Bunun cevabını vermek de mümkün. Tamamı olmasa da listedeki isimlerin büyük bir kısmını biliyorum. Ancak, bazı kesimlerden gelecek ‘fişleme mi yapıyorsun’ nidalarının yükseleceğini tahmin ettiğim için listeyi burada yayımlamıyorum. Kimilerinin bunun bir suç olmadığını söylediğini duyar gibiyim. Suç değil belki ama ‘yolsuzluk’ iddialarıyla başlayan sürecin, başından beri iddia ettiğim gibi, devletin içindeki yapılanmanın her türlü ahlaki tavrı bir kenara bırakarak iktidara yönelik operasyon olduğunun görülmesi açısından oldukça manidar. 17 Aralık’tan beri, soruşturma sürecinde suçluluğu kanıtlanmamış insanların isimlerinin çarşaf çarşaf yayımlandığı bir ortam olmasına rağmen bu isimleri yayımlamanın ahlaki olmadığını düşündüm.

Bu arada son söz, Aktaş’ın 300 milyon lirayı denkleştirdikten sonra ABD yolcusu olduğunun da altını çizeyim.”

MEDYAGUNDEM

bylock2

16 bin kişilik yeni ByLock listesi ortalığı karıştıracak

MİT, ByLock listelerine 16 bin kişilik yeni bir liste daha ekledi… İstanbul Emniyeti’ne gönderilen listede …

kemal-feto1

Alın size FETÖ’nün siyasi ayağı

Akşam gazetesinde Murat Kelkitlioğlu’nun “FETÖ’nün siyasi ayağı zaten belli; CHP” başlıklı yazısı şöyle… CHP Genel …

barbaros-m2

Aydın Doğan’ı bitirecek gol!

Akşam gazetesinde Murat Kelkitlioğlu’nun “Bu da mı gol değil Aydın Doğan!” başlıklı yazısı şöyle… FETÖ …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir