Anasayfa / GENEL / Paralel çete El Kaide’nin hizmetinde!
paralel-elkaide

Paralel çete El Kaide’nin hizmetinde!

Akşam Gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, Türkiye’deki paralel çetenin El-Kaide’ye hizmet ettiğini iddia ederek, “Beşar Esed size plaket gönderecek” dedi.

İşte Ocaktan’ın yazısının o bölümü:

Yaklaşık bir aydır Suriye’de El Kaide ile sadece Özgür Suriye Ordusu savaşıyor. Esad rejimi ise alanda PYD ve IŞİD’in hakim olmasını istiyor ve onlara güç aktarıyor.

Türkmenlere ve Özgür Suriye Ordusu’na yiyecek, giyecek ve gıda götüren yardım TIR’larına önce Hatay’da, daha sonra da Adana’da operasyon düzenleyen paralel güçler, aslında El Kaide’ye yardım ediyor ve bu ihanet örgütlerinin elini güçlendiriyor.

Bir bakıma Türkiye’nin çıkarlarına ihanet niteliği taşıyan TIR operasyonları, bir taraftan Cenevre’de Türkiye’yi suçlu gibi oturtmayı hedeflerken, bir taraftan da El Kaide ve Esad’la savaşan Özgür Suriye Ordusu’na giden yardımları engelleyerek katliamlara paralel destek sağlamış oluyor.

BEŞŞAR ESED SİZE PLAKET GÖNDERECEK

Paralel çetenin, yaşadığı ülkeye sadakat ve “vatan” kavramı gibi değerleri yüceltme duygusu hiç olmadığı gibi insanlık onuruyla da uzaktan yakından bir alakası yoktur. Özgür iradeleri ipotek altında olduğu için çok rahatlıkla vatanlarına ihanet edebilirler.

Hiç uzağa gitmeye gerek yok, 17 Aralık operasyonunun arkasındaki darbe çetesi, Türkiye’ye her cepheden ateş etmekte bir beis görmüyor. Halk Bankası’nın ve Türkiye’nin en prestijli projelerinin itibarsızlaştırılmasından “milli irade”nin ve siyasi iktidarın çökertilmesine kadar bütün kirli yolları denediler.

Son iki haftadır da Suriye’nin mazlum halkına yardım götüren TIR’ların bagajında El Kaide ve Mossad’la ittifaklar kurarak Türkiye’ye ateş ediyorlar.

Elimizde bu paralel çetenin, 17 Aralık’ta başlayan yıkım ihalesini kimden aldığını gösteren somut kanıtlar yok belki. Ama TIR baskınlarını yapanların diktatör Esad’ın elini güçlendirdiğini, El Kaide’ye nefes aldırdığını ve Mossad’ı çok mutlu ettiğini çok iyi biliyoruz.

Hiç lafı dolandırmadan söyleyelim, Suriye sınırındaki TIR’lar üzerinden ‘El Kaide’ye lojistik destek sağlanmıştır. Türkiye ile ilgili uluslararası camiada ‘terör algısı’ oluşturmak isteyenler çok açık bir şekilde vatana ihanet içindedirler.

Çünkü tam da Cenevre-2 öncesi Hatay ve Adana’da yapılan TIR baskınları, Türkiye’ye ihanetin çok açık bir göstergesidir. Eminim ki halkını lime lime doğrayan diktatör Esad, Suriyeli mazlumlara giden ekmeği bile çok gören paralel çeteyi ölümüne destekleyen cemaatin tepe isimlerine teşekkür plaketi gönderecektir. Ve eminim ki, hayatını MİT’e zarar vermeye adamış olan paralel yapının destekçilerini Mossad hep minnetle anacaktır!

OCAKTAN’IN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

akademisyen

FETÖ’cü sözde akademisyen kovuldu

“Polise askere güvenmeyin. Silahlanın” çağrısı yapan Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mahmut Nihat Kanbur’un …

feto-clinton

Clinton ile FETÖ’nün bağlantısı

ABD’de önümüzdeki Kasım ayında yapılacak başkan seçimlerinde Demokratların başkan adayı Hillary Clinton’un seçim kampanyaları boyunca …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir