Anasayfa / ANALİZ / Özkök’ün sürprizini bozuyoruz!
ozkok-ev

Özkök’ün sürprizini bozuyoruz!

MEDYAGÜNDEM- Dün yazı günü olmasına rağmen köşesi boş kalan Ertuğrul Özkök, bugün Hürriyet’te neden yazmadığına dair bir not düştü.

“Yarın bu evde buluşalım” başlıklı notunda Özkök şöyle yazdı:

“Geçen hafta sonundan beri Türkiye’den çok uzak bir yerdeyim. Zamanımı bir evde geçiriyorum. Yarından itibaren sizi de bu eve sokacağım. Yanlış anlamayın, öyle tatilde falan değilim. Kendimce iyi bir gazetecilik yapacağım. Kimine göre iyi gazetecilik, kimsenin konuşamadığı önemli bir liderle konuşmaktan ibarettir. Kimine göre bir skandalı ortaya çıkarmak. Benim yapacağım iş ikisi de değil. Sizi geleceğe götüreceğim. Yarın görüşmek üzere…”

Peki Özkök nerede, hangi evde?

Elimizdeki tek somut bilgi, Özkök’ün San Francisco’da olduğuna dair. Detaylarını dün yazdık.

ozkok-yazi

Peki Özkök nasıl bir evde, kimin evinde?

Özkök’ün sürprizini bozmak adına o evin kimin evi olduğunu açıklıyoruz.

O ev Özkök’ün kankası Kai Diekmannn’a ait.

Alman Bild Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kai Diekmann, geçen yıl meslek hayatının en önemli kararını vererek, “Altı ay süreyle Berlin’den ayrılıp, Silikon Vadisi’nde yaşayacağım. Bu süre içinde genel yayın yönetmenliği görevim devam edecek, ama gazetenin yapılmasına hiç karışmayacağım.” açıklamasını yapmıştı.

Kankalıklarının 9. yılına giren Özkök de geçen yıl Kai Diekmann’ın radikal kararını konu edinen bir yazı yazmıştı.

ABD’de Silikon Vadisi’nin başkenti Palo Alto’da bir eve taşınan Kai Diekmann’la ilgili yazısında Özkök “Aralık’ta ben de o eve misafir olacağım” diye yazmıştı. Ancak sözkonusu projesi anlaşılan Şubat’ı bulmuş görünüyor.

Kai Diekmann Özkök’e çılgın projesi için, “Medya tam bir kırılma noktasında. Kâğıt elbette devam edecek. Ama dijital dünya kendi kanunlarını hepimize empoze ediyor. Onu anlamam, daha da önemlisi, bu devrimi, yerinde yaşamam lazımdı.” demiş, “Neden Palo Alto?” sorusuna “Dijital dünyanın yaratıcı insanları orada. O buluşları finanse eden kurumlar orada. Uygulamaya geçenler de.” cevabını vermişti.

Diekmann, Palo Alto’da bir evde yaşayacağını da “Hem satış, hem reklam pazarlamanın başındaki arkadaşım ve bir de yeni aldığımız başarılı bir internet şirketimizin başındaki arkadaşım da benimle geliyor. Üçümüz aynı evde yaşayacağız. Orayı aynı zamanda büro olarak kullanacağız. Onların ikisi bekâr, ben evliyim. Tabii ki belli aralıklarla eşimi ve çocuğumu göreceğim.” diye açıklamıştı.

İşte bugün Özkök’ün duyurdupu ev kankası Diekmann’ın Palo Alto’daki evi.

Üzgünüz Özkök, sürprizini bozduk!

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

ozkok-fatih

“Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman değil” diye göbek atıyorlar!

Fatih Altaylı ve Ertuğrul Özkök 2 gün arayla, Türkiye’de insanların dinden ne kadar uzak yaşadığına …

ertugrul-ozkok

Fitneci şaklaban, alçak, hain!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Fitneci Özkök, azıcık onuru varsa, bir tane isim verir!” başlıklı …

ozkok

Alçak Özkök’e tepki yağıyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank, Hürriyet’teki bugünkü köşe yazısında yazdığı yazı ile büyük tepki toplayan Ertuğrul …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir