Anasayfa / GENEL / Özkök’ün savcıya “hatırlamıyorum” dediği isim Dumanlı çıktı!
ozkok-tahsiye

Özkök’ün savcıya “hatırlamıyorum” dediği isim Dumanlı çıktı!

Gülen’in Tahşiye kumpasının işaretini verdiği 6 Nisan tarihli ‘İrtica’ konulu konuşmasını Hürriyet’teki köşesinde gündeme getiren Ertuğrul Özkök’ün sadece o ay 17 kez Ekrem Dumanlı’yla konuştuğu belirlendi.


Paralel Yapı’nın Tahşiye grubuna yönelik kumpas iddialarının araştırıldığı soruşturma son aşamaya geldi. Aralarında Fetullah Gülen, Hidayet Karaca, Gültekin Avcı, Ali Fuat Yılmazer ve Emre Uslu’nun da bulunduğu şüpheliler hakkındaki iddianameyi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi incelemye başladı. Başsavcıvekili İrfan Fidan’ın yazdığı iddianamede, Tahşiye kumpasının örgüt lideri Gülen tarafından 6 Nisan 2009 günü herkul.org’da yayınlanan konuşmayla hayata geçirildiği, örgütün medya, polis ve adliyedeki uzantılarına böylece operasyon talimatı verildiği belirtildi.

İŞARET FİŞEĞİNİ GÜNDEME GETİRDİ

6 Nisan’da yapılan bu konuşmanın ardından Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, 9 Nisan 2009 günü gazeteki köşesinde ‘Hoca Bu Konuyu Niye Açtı’ başlıklı bir yazı yayımladı. Özkök bu yazısında şu ifadeleri kullandı: “İrtica geri döner mi? Fethullah Gülen Hoca bu cevabı veriyor. Dün olduğu gibi bundan sonra da dışarıdan beslenen bazı şer odakları en samimi müminleri ve hakiki Müslümanları terörist gibi göstererek irtica yaygarası koparabilirler.”

Özkök yazısında aradığı soruların cevabını “Hoca” olarak nitelendirdiği Gülen’e yakın bir kişiye sorduğunu da belirtmişti. Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tanık sıfatıyla Özkök’ün ifadesini alarak “Hoca’ya yakın kişinin” kim olduğunu sordu. Ancak Özkök ifadesinde o kişiyi hatırlamadığını iddia etti. Soruşturma sürerken savcılık dosyada şüpheli olarak yer alan isimlerin HTS raporlarını istedi.

ozkok

ÖZKÖK’ÜN HABER KAYNAĞI

Raporlarda, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ile Hürriyet Gazetesi Yazarı Ertuğrul Özkök arasında sadece o yılın Nisan ayında 17 görüşme yapıldığı tespit etti. Görüşmelerin ikisinin tarihi ise dikkat çekici. Özkök’ün, söz konusu yazıyı yazdığı 8 Nisan 2009 günü 16:26’da Dumanlı ile görüştüğü saptandı. Yazının yayınlandığı gün de 11:37’de Özkök-Dumanlı ikilisinin yine telefonla görüştüğü belirlendi.

(YENİ ŞAFAK)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir