Anasayfa / GENEL / Özdil sonunu 4 yıl önce görmüş!
ozdil11

Özdil sonunu 4 yıl önce görmüş!

Hürriyet’le yolları ayrılan Yılmaz Özdil’in “İşverenin çalışanı çıkarma hakkı vardır, aksini iddia eden gerizekalıdır” şeklindeki sözleri gündeme geldi.

Hürriyet’ten Kemal Kılıçdaroğlu’na “tıpış tıpış gideceksin” dediği için kovulan Yılmaz Özdil, 4 yıl önce işverenin dilediği gibi çalışanı işten çıkarma hakkı bulunduğunu söylemişti.

“AKSİNİ İDDİA EDEN GERİZEKALIDIR”

Yılmaz Özdil 4 yıl önce Ayşe Arman’la konuşurken Bekir Coşkun’un işten atılması, yazıların yayınlanmaması için “Yöneticinin yazıları basmama hakkı vardır, aksini iddia eden gerizekalıdır” demişti.

“YÖNETİCİNİN YAZIYI BASMAMA HAKKI VAR”

İşte Özdil’in o sözleri:

“Bu yazını basamayacağız Yılmazcım” dediklerinde ne dersiniz?

– “Siz bilirsiniz” derim. Ben yazarım, basar değilim. Basma kararı, yöneticime ait. Bak bu mevzu gelmişken anlatayım, gazete yöneticilerinin herhangi bir yazarı işe alma hakkı olduğu gibi, işten çıkarma hakkı da vardır, yazıyı basma hakkı olduğu gibi, basmama hakkı da vardır. Aksini iddia eden, geri zekalıdır. Ya da gitsin, kendisine matbaa kursun. Patronlar muhabire para vereceğine, yazarlara para vere vere, yazarların egosu patladı. Hiç okunmayan ama patronun vicdanını sömürüp, orada kalmayı başaran, “operadaki hayalet” gibi gazete koridorlarında dolaşan tipler var. Zincirlikuyu, “Ben gidersem burası batar!” diyenlerle dolu…

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

1 Yorum yapıldı

  1. Toprağı Bol Olsun

    Vaaş canım çok duygulandım, üzüldüm adeta kahroldum. Nağadar duygusal bir insanmış bu Yılmaz! Kıymetini daha yeni anlamaya başlıyorum. Nasıl bilirsiniz derseniz; eyi bir tetikçiydi, patronuna son derece sadık, adeta sahibinin sesiydi deriz, çok üzüldüm, toprağı bol olsun! Yılmaz bizim mahalli gazetede kadro virelim, begenmezsen top Eyüp gibi dijitalinde yazarsın! Olmazsa bir numara böyügünü virelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir