Anasayfa / ANALİZ / Özdil klasiği: Yalan, ajitasyon, demagoji!
ozdil-gazi

Özdil klasiği: Yalan, ajitasyon, demagoji!

MEDYAGÜNDEM- Hakkari’de teröristler tarafından eş zamanlı düzenlenen, 6 asker ile 2 köy korucusunun şehit olduğu saldırıda yaralanan İnegöllü Jandarma Komando Onbaşı Erhan Yakut evine otobüsle döndü. Oğlunu şehir girişinde karşılayan baba Cengiz Yakut, yaralı oğlunun otobüsle gönderilmesine tepki gösterdi.

Yılmaz Özdil de bugün Hürriyet’teki köşesinde gazi  askeri “ajitasyon” malzemesi yaptı.  “Beygiri viaypi getiren arkadaşlar Erhan’ı otobüsle göndermişler. Buna da şükrediyoruz. İstanbullu olsaydı ak’bil bul metrobüse bin derlerdi.” diye yazan Özdil’i bizzat o asker yalancı çıkardı.

Özdil yine ajitasyon yaptığıyla kaldı, ortaya çıkan gerçek Hürriyet yazarını yalancı çıkardı.

Bugün köşesinde gazi askeri kullanıp “laf salatası” yapan Özdil şöyle yazdı:

***

E hal böyleyken… Dün, hurriyet.com.tr’de okuyorum. Beygiri “viaypi” getiren arkadaşlar, Hakkâri’de 8 şehit, 16 gazi verdiğimiz baskında, beline şarapnel yiyen onbaşı Erhan’ı otobüsle göndermişler evine… Ankara-Bursa Yolu’ndaki benzin istasyonunda inmiş otobüsten; topallayarak, sabahın köründe, beşte, ayağında terlikle…

Canlarını verdiler, karakolu vermediler; bunlar, bırak uçak biletini, ayakkabı bile vermemişler çocuğa… Zaten, otobüs parasını da babası göndermiş, komşudan borç alarak.

Şehitleri kamyonet kasasında gönderdiklerini görmüştük, bunu ilk kez görüyoruz. Ve, aslında şükrediyoruz… İstanbullu olsaydı, ak’bil bul, metrobüse bin git de diyebilirlerdi.

***

O ASKER ÖZDİL’İ YALANCI ÇIKARDI

Hakkari’nin Çukurca ilçesi yakınlarında Geçimli Jandarma Karakolu ile Çukurca İlçesi Karataş Karakolu ve Darsinki Tepesi’nde bulunan askeri üs bölgesine PKK’lılar tarafından eş zamanlı düzenlenen, 6 asker ile 2 köy korucusunun şehit olduğu saldırıda yaralanan İnegöllü Jandarma Komando Onbaşı Erhan Yakut ile ilgili bugün  Milliyet’te  bir haber yayınlandı.

Haberde Yakut’un açıklamaları yer aldı. O açıklamada gerek baba Cengiz Yakut’un sözleri, gerek asker Erhan Yakut’un açıklamaları Yılmaz Özdil’in nasıl bir yalana imza attığını da gözler önüne serdi.

Özdil, “Canlarını verdiler, karakolu vermediler; bunlar, bırak uçak biletini, ayakkabı bile vermemişler çocuğa… Zaten, otobüs parasını da babası göndermiş, komşudan borç alarak.” dedi oysa baba Cengiz Yakut aksini Milliyet’e şöyle açıkladı:

“Geldiğin hale bak oğlum. Seni buraya devletin getirmesi lazım. Oğlumu Van’dan uçakla Ankara Etimesgut’a getirmişler. Oradan da otobüsle yollamışlar. Ben otobüsle geleceğini tahmin etmiyordum. Ben helikopterle veya ambulansla bekliyordum. Hakkari’den Van’a helikopterle gelmişler, oradan Ankara’ya gelmişler. ‘Bana para çıkart, geliyorum’ dedi. 400 lira para gönderdim. Ankara’dan teğmenleri de hiçbir askerin elini cebine attırmamış. Teğmenleri almış biletlerini. Allah ondan razı olsun. Devletimiz illa bir şey yapacak diye bekliyordum. Ben çocuğumu evin önünde karşılayacaktım.”

“Otobüs parasını babası göndermiş” diyen Özdil’e babanın cevabı ortada.  “400 lira para gönderdim. Ankara’dan teğmenleri de hiçbir askerin elini cebine attırmamış. Teğmenleri almış biletlerini. Allah ondan razı olsun.” diyen baba Yakut, Hürriyet yazarının da nasıl bir yalanla ajitasyon yaptığını ortaya koymuş oldu.

Gelelim asker Erhan Yakut’un sözlerine..

Onbaşı Yakut Milliyet’e, “Babam olayı yanlış anlamış. Beni buraya komutanlarım getirdi. Yaralı komutanlarımdan biri de yanımdaydı. Uçakla gelmeyi istemedim. İsteseydim gönderirlerdi. Yaralandıktan sonra önce Hakkari’ye oradan Van’a oradan da uçakla Ankara’ya geldik” diye konuştu.

Hürriyet yazarı Özdil bir kez daha yalanla, ajitasyonla, hamasetle kalemşörlük yaptığını kanıtladı.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

ozdil

Özdil KK’yı bitirdi; FETÖ’cülerle adalet aranmaz

Sözcü yazarı, FETÖ’den tutuklanan Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını bahane ederek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı …

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-11-05 08:02:15Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comÿ':W

KK’ya “hain” dedi

Katıldığı bütün seçimlerde kaybeden CHP Lideri’ni hedef alan Yılmaz Özdil, partililerin geri zekalı yerine konduğunu …

arena

Bu utanç da sana yeter Saadet!

16 Nisan referandumunda hayır cephesinde birleşen Saadet ve CHP kitleleri arasından bu aralar su sızmıyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir