Anasayfa / GENEL / Öz Fetullahçı’nın zırvalarına liboş kontenjanından Fetullahçı bile tahammül edemedi!
hayko

Öz Fetullahçı’nın zırvalarına liboş kontenjanından Fetullahçı bile tahammül edemedi!

Gülen örgütünün finansörlerinden işadamı Akın İpek’in kanalı Bugün TV’deki bir programda akıl almaz bir tartışma yaşandı. Gülen örgütünün militanlarının zırvalarına Gülen örgütüyle işbirliği yapan liboş tayfası da tahammül edemedi.


Nazlı Ilıcak‘ın moderatörlüğündeki programda Süleyman Şah türbesinin taşınması tartışıldı. Bugün yazarı Gültekin Avcı‘nın Süleyman Şah türbesinin Suriye Eşme’sine taşınmasını vatana ihanet olarak tanımlaması muhalif yazılarıyla bilinen Taraf yazarı Hayko Bağdat‘ı bile çileden çıkardı. 

gulen-yakalama

Avcı; “Bu zamana kadar Süleyman Şah türbesiyle ilgili muhatabınız gerek 1921 Ankara anlaşması gerek 1923 Lozan anlaşması hasebiyle bu tür krizlerde Suriye devletiyle muhatap olunuyordu. Şimdi Suriye devletiyle muhatap olmuyorsun. İkincisi taşıdığın yer Suriye toprakları mı? Değil!. Kobani Suriye torağımı mı? Mesela şöyle bir şey olsaydı. Belki o zaman tartışmaya açıktı. Suriye topraklarından alınan türbeyi, yine Esed rejimi Suriye devletini egemenlik sahasındaki başka bir sahaya taşındaydı toprak kaybı olup olmadığı tartışılabilirdi. Ama siz oradan çıkıyorsunuz Esed rejiminin egemenliği alanında olmayan bir yere taşıyorsunuz demek ki bir toprak kaybı var.” şeklinde konuştu. 
“Nazlı Ilıcak’ın size göre burada bir vatana ihanet olduğu iddiasında mısınız?” sorusuna “Bana göre Türk Ceza Kanunu 302’dir” yanıtını verdi. Bu yanıta dayanamayan Taraf yazarı Hayko Bağdat; “IŞİD tehdidi altındaki o karakoldaki askerlerin orada kalmasını savunmak büyük ahmaklıktır. O toprak dediğin şey sembolik bir türbedir. Taşınması çağın ruhuna uygundur. Daha güvenli bir yere alınması mantıklıdır. Bu da vatana ihanet filan değildir.” diyerek tepkisini ortaya koydu.

(ahaber.com.tr)

MEDYAGUNDEM

can1

Vatan hainlerinin Almanya’daki sefil halleri!

Daha rahat şekilde Türkiye düşmanlığı yapabilmek için Alman sponsorluğunda Berlin’de site kuran Can Dündar ve …

can1

Vatan hainlerine sığındıkları Almandan it muamelesi!

Türkiye aleyhinde faaliyetler için Almanya’da Can Dündar’a kurdurulan haber sitesinde, hainlik yapmak için kaçıp gidenleri …

hayko1

FETÖ’nün itinden Erdoğan’a hakaret

FETÖ’nün tasmalı tetikçisi Hayko Bağdat Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etti. Hayko Bağdat …

1 Yorum yapıldı

  1. BİR CEVAP YAZ DİYORSUNUZ NE YAZAYIM ŞEREFSİZLİĞİNDE ŞEREFİ VAR BU FETOŞ ONDANDA AŞAĞİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir