Anasayfa / ANALİZ / Oyun Bozan yazdı; The Temizleyici Nazlı!
oyunbozan

Oyun Bozan yazdı; The Temizleyici Nazlı!

Soru çalıp, savcı olan Şişman, paraleli nasıl zor duruma soktu? Silahlı Terör Örgütü olduğu ispatı ortaya çıktıkça panikleyen Şişman, Cumhuriyet’e her şeyi nasıl itiraf etti? Nazlı’nın Kara Muradı, ex aşkının köşesinden neler yazdı? The Temizlikçi Nazlı’nın köşesinden son operasyon… OYUN BOZAN YAZDI...


The Temizleyici

OYUN BOZAN YAZDI

Cinayet-aksiyon filmi meraklıları hatırlar..

Ne zaman işler sarpa sarsa, ne zaman bir tetikçi (hitman) işi batırsa, operasyonu kurtarmak için soğukkanlı, işin kaşarı biz uzman cinayet mahalline gelerek sorunları çözer, pisliği temizler. Bu karakterin cinayet filmlerinde bir ismi bile vardır: Temizlikçi, THE CLEANER…

ob1
Temizlikçinin en güzel örnekleri benim gibi bu türün meftunlarının zihnine kazınmıştır:

Femme Nikita (Nikita)’daki Jean Reno’nun beyin parçalarını temizleyen Harvey Keitel tiplemesi (Wolf) ya da daha geçen yıl seyrettiğimiz John Wick’te Keanu Reeves’in otel maceraları….

Filmlerdeki The Cleaner (Temizleyici) karakterinin görevi; mafya tetikçisinin, istihbarat örgütüne çalışan çakalın ya da çetenin düşmanlarını infaz için gittikleri mekânda bıraktıkları delilleri yok etmek, hiçbir iz kalmayana kadar temizlemekti.

Temizlikçi son derece soğukkanlıdır. Temizlikçi tecrübelidir. Talimat vermeyi bilir. Attığını vurur. Hiç boşa hareket etmez. Herkes panik haldeyken o işini yapar. Patronuna sadakati sonsuzdur. Tek sorun patronunun sık sık değişmesidir. Zira Temizlikçinin sadakati parayadır. Patrona sadıktır, ama patron paradır…

 

ESTETİK MUCİZESİ TEMİZLİKÇİ ob2

İşte bu temizlikçi karakterlerinin en karizmatiklerinden biri de Türkiye’de yaşıyor. Türkiye’nin en önemli gazete patronlarından birinin eşiyken, hırsı ile eşini batıran, erken yaşta ölümüne yol açan ama hırsını köreltemeyen bir Temizlikçi… Zamanında darbecilere yanlayan, ama yüz bulamayınca en büyük darbe karşıtı kesilen bir isim o. Hepimiz tanıyoruz onu… Ajda Pekkan’dan ve Michael Jackson’dan sonraki en büyük estetik mucizesi bu kişi, Paralel Çetenin The Bugün Gazetesi köşelerinden birinde resmi bulunan Ayşe Nazlı Ilıcak.

Paralel Yapı’nın, cinayet mahallinde bıraktığı delilleri ortadan kaldırma görevi de ona verildi.

Kariyeri, tecrübesi ve karizması onu bu işi için biçilmiş kaftan yapıyor. Yaşı geçkin de olsa karizmasından bir şey kaybetmeyen Nazlı neden Temizlikçi olmayı kabul etti? Bunun en açık cevabı elbette tek sadakat nesnesi: PARA! Ancak Nazlı istese başka yerden de para kazanır. Sadece para olamaz asıl mesele. Bu yüzden biraz daha derine bakmak lazım.

PARALEL YAPININ KARA MURATI

Estetik mucizesinin ardındaki asıl tutkusu hiç körelmedi Nazlı’nın: Genç Erkekler. Genç erkeklere olan zaafı ile bilinen Nazlı’nın arzusunu kesmek kolay değil. Ancak Paralel Yapı’nın  Kara Murat’lar ekibi bu konuda kendini feda etmekten
ob3kaçınmadı. Bu zorlu görev ise gözünü budaktan sakınmayan bir hizmet erine, kendisinden neredeyse 25 yaş küçük mevkuf polis şefi Ali Fuat Yılmazer’e düştü. Ali Fuat şantajları ve tehditleriyle sadece herkesin korktuğu bir isim değildi. Aynı zamanda Nazlı’nın gönlünü kaptırdığı bir yiğit delikanlıydı. İsteksiz olsa da Pensilvanya’dan gelen emre karşı koyamadı ve kendisini feda ederek Nazlı’nın arzusunu tatmin işini üzerine aldı. Bu nedenle Nazlı Temizlikçilik görevini sadece PARA için değil aynı zamanda Aşkı için, arzusu için yapıyor. Bu yüzden canısı için canla başla çalışıyor. Zaten yazıların bir kısmının yazarı da Nazlı’nın canına ait. Elbette bir de Nazlı’nın kalbinin diğer yarısı, küçük Mehmet Ali’nin Paralel Yapı’daki kaset ve dosyaları da önemli bir etken.

HEM İFADEYE ÇALIŞMAMIŞ HEM HERKESTEN ŞİŞMAN ob4

İşte bu Nazlı, Bugün-kü köşesinde de yine aşkı için bir fedakârlık üstlenmiş. Çalınmış sorularla Hukuk okuyup, torpille Savcı olan Özcan Şişman’ın savunma yaparken itirafa dönüşen Cumhuriyet’teki pisliklerini temizlemeye çalışmış. Aslında Temizlikçiye çok iş düşmez. Çünkü tüm ciddi örgüt ve teşkilatlar profesyonellerle çalışır. Ama Paralel Yapı sınavda hile ile baytar olamayacak adamları savcı yapınca tetikçilerin kalitesinde düşüş yaşandı. Daha ifade vermeyi bilmeyen, savunma yaparken kendini ele veren savcı zaten de başka ülkede ya da yapıda olmaz. Bu nedenle torpilli savcılar skandal üstüne skandal yaşattıkça, Nazlı da fazla mesai yapıyor, çok çok yoruluyor. Hatta artık isyan noktasına gelmiş, dostlarına “Aşk için uğraştım, ama bu salakların pisliğini temizlemek hesapta yoktu” diyor bu aralar.

 

NAZLI’YI BİLE DELİRTTİ

ob5İşte Nazlı’yı bile isyan ettiren son temizlik operasyonu şöyle gelişti: Hakan Fidan’ı devirmek için, 13 MİT raporuna rağmen operasyon emri vermeyerek Reyhanlı katliamını yaptırtan Savcı Şişman panik içinde kendini kurtarmaya çalışır. Şişman avukatı ile de konuşarak, artık  Silahlı Terör Örgütü haline gelen Paralel Yapı’nın operasyon gazetesi Cumhuriyet’e, kendini temize çıkaran bir mektup yazar. Paralel Yapı, Terör Örgütü olacağım korkusuyla Şişman’ı sıkıştırır.  Pensilvanya Sendromu’ndan muzdarip Ahmet Şık haberi yapar. Ama hile ve soru çalarak kariyer sahibi olan bir Savcı ve bir Avukat, bir araya gelerek bir ifadeyi doğrultamazlar. Savcı o kadar çapsızdır ki, kendini ve Paralel Çete’yi kurtarmaya çalışırken her şeyi itiraf ediverir. Reyhanlı’da kendisine ihbar geldiğini, MİT’in operasyon baskısı yaptığını, ama operasyon yapmadığını ağzından kaçırır. Tabi bu pisliği temizleme görevi de ancak usta bir kaleme, Temizlikçi Nazlı’ya verilir. Ancak Nazlı arada Ali Fuat olmasına rağmen bu işe itiraz eder. Bunun üzerine Ali Fuat yazıyı kendisi yazar ve Nazlı’nın köşesinde yayınlatır. 

TEMİZLİK BİZİM İŞİMİZ

ob6Hem yaşı hem de karizmasıyla bir Jean Reno ya da Harvey Keitel’dan daha aşağı değil bizim Temizlikçi Nazlı da. Bu işin piri. Daha önce de defalarca kiraya verdi köşesini, her patronu için defalarca temizlik operasyonu yaptı. Ali Fuat için defalarca yazılar yazdı. Bazı yazıları da Ali Fuat doğrudan kendisi yazdı.  Hatta aşkının çetesi için oturup kitap bile yazdı. Ya da ismini kiraya verdi. Böylece yapacağı fedakarlığın sınırsız olduğunu gösterdi.ob7

Paralel Çete sadece gazete yazdırmaz, aynı zamanda kitap da yazdırır malum. Temizlikçi Nazlı’nın işi de sadece aşkının yazısını köşesine koymakla bitmedi. Bir de oturup yazılmış kitaba adını kiraya vermek zorunda kaldı. Herkesin bildiği gibi Paralel Çete önce operasyonel kitabı yazdırır, sonra da altına imza aramaya çıkar. İşte Nazlı’da kalbinin her iki yarısına da hitap eden bu işle imzasını kiraya verdi.

Bunların da ötesinde, Paralel Çete Nazlı’ya Cumhuriyet’te çıkan her MİT haberine cevap yazma görevi de verdi. Daha doğrusu planlamaya göre; önce MİT konulu haber yazdırılıp Cumhuriyet’e servis yaptırılır, sonra bir Savcı ya da sınavda hile yapmadan kariyer sahibi olabilen nadir çete üyelerinden biri gereken yazıyı yazıp Nazlı’ya gönderir. Bazen Nazlı yazıyı görmez bile. Sadece editör arayıp yazı gününde bugün yazmanıza gerek yok der. Böylece Nazlı’nın köşesi operasyona açılır.
İşte; Cumhuriyetin operasyonel falsolar içeren haberleri ve hemen ardından The Temizleyici Nazlı’ın ya da gölge yazarının yazdıkları: 

ob8

ob9

 

 

MEDYAGUNDEM

nazli

Ilıcak’tan FETÖ’nün yalan ve inkar taktiği

FETÖ için aklayıcı kitaplar yazan Nazlı Ilıcak bugün mahkemede neredeyse kendi varlığını inkar etti. İşte …

nazli

Sözcü’nün FETÖ’cü işbirlikçileri

Sözcü Gazetesi’nin FETÖ/PDY ile iltisaklı şirketlerle mali ilişkisi ortaya çıktı. Sözcü’nün FETÖ kurmaylarından Alaaddin Kaya’nın …

alifuat

Kumpascıbaşı FETÖ’cüye şok!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davaları kapsamında tutuklu olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü eski İstihbarat …

3 Yorumlar

  1. Nazli ilicak Teyze ile Ali Fuat’in aski yakinda sinemalarda.

  2. Allah belanı versin senin. anneannem yaşında kadınsın oğlun yaşında errkeklerle düşüp kalkıyorsun. Rezil kadın, jigolo tutmak için yüzünü gerdirip o kadar acı çekmene gerek yoktu para vermen yeterliydi. Şunların rezilliğine kepazeliğine bak ya! Amerikan dizilerinde yok böyle rezillik.

  3. Herkes müstahakkını bulsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir