Anasayfa / Mansetalti / Oyun Bozan yazdı; CHP’nin Oslo belgesi FETÖ’nün uydurduğu bir sahte delil
obozan7

Oyun Bozan yazdı; CHP’nin Oslo belgesi FETÖ’nün uydurduğu bir sahte delil

Paralel Yapı tarafından Temcit Pilavı misali ısıtılıp ısıtılıp, tekrar tekrar dillendirilen iddialar bıkkınlık ve yılgınlık getirdi artık. Ancak, hazıra alışmış olan ve yeni bir söylem geliştiremeyen muhalefet, Temcit Pilavı iddialara balıklama atlıyor maalesef. Devleti yönetmeye talip muhalefet partileri, Paralel Yapı’nın devleti yıpratma amaçlı propagandasına neden istekli. Devleti yönetmek gibi bir taleple halkın karşısına çıkan ciddi partilere hiç yakışmıyor. Temcit Pilavı misali bu iddialara yer veren Cumhuriyet’in, geçen 4 yılda Fetullah Gülen’in operasyon gazetelerinden Taraf’ın yerini aldığına ibretlik bir örnek sunuyor bu yazı….. OYUN BOZAN YAZDI


TEMCİT PİLAVI

İftar vakti yenen pilavın, evin hanımı tarafından sahurda tekrar ısıtılıp kocanın önüne konulmasıdır.

Ancak zamanla deyimleşerek; eskimiş, tartışılmış ve hakkında hüküm verilmiş söylemlerin sürekli tekrarlanması karşısında dile getirilen eleştirisel söz olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Temcit Pilavı misali ısıtılıp ısıtılıp, tekrar tekrar dillendirilen iddialar dinleyiciye; bıkkınlık ve yılgınlık yaratır.

Buna rağmen, devlet içinden tasfiye edilip, haber kaynakları kesilen Paralel Yapı’nın medya ayağı, Temcit Pilavı uygulamalarına devam ediyor.

Ediyor, çünkü hazıra alışmış olan ve yeni bir söylem geliştiremeyen muhalefet, Temcit Pilavı iddialara balıklama atlıyor.

Uydurulmuş Oslo İddiaları Mutabakat Metni, ilk kez 9 Şubat 2012’de yayınlandı

Paralel Yapı’ya mensup Akın İPEK’in sahibi olduğu Bugün Gazetesi Ergenekon’dan kalma alışkanlıkla, 7 Şubat Krizi’nden hemen sonra, iddianamede yer alan uydurulmuş delilleri yayınlamaya başladı.

CHP’nin; Paralel Yapı’nın yönlendirmesiyle 3 yıl 8 ay sonra tekrar gündeme getirdiği Oslo Mutabakat metni sahte belgeleri, işte bu iddianamede yer alan uydurulmuş deliller. 

obozan1

İşte Paralel Yapı’nın Temcit Pilavı diğer uygulamaları

Paralel Yapı’nın güdümüne giren Cumhuriyet 21 Eylül 2015’te, yaklaşık 4 yıl önce Taraf’ın yayınladığı haberi yeniden gündeme getirdi.

Oysaki bu iddialar; hem askeri hem de sivil adli makamlarca soruşturulmuş, olayın kaza sonucu oluştuğu, bir kast olmadığı sonucuna varılmıştı.

obozan2

Başlıkları bile aynı….

Atatürk’ün gazetesi olmakla övünen Cumhuriyet’in, Geçen 4 yılda, Fetullah Gülen’in Operasyon gazetelerinden Taraf’ın yerini aldığına ibretlik bir örnek.

Yine; ilk olarak Paralel Muhabir Arzu Yıldız’ın, Soros Destekli Paralel Yapı’nın internet sitelerinden T24’te 1 Ocak 2014’te yayınladığı MİT Tırları haberi beklenen etkiyi yaratmayınca, haber, uydurulmuş fotoğraflarla daha sonra, ESED yanlısı yayın politikası izleyen Aydınlık’a 21 Ocak 2014’te sızdırıldı.

Ancak, Cumhuriyet yaklaşık 1,5 yıl sonra aynı haberi, yeniymiş gibi verdi.

obozan3

Düşman düşmanlığını yapacak, anladık.

Ama CHP ve MHP gibi ülkeyi ve devleti yönetmeye talip muhalefet partileri, Paralel Yapı’nın devleti yıpratma amaçlı propagandasına neden istekli. İşte onu anlamak zor.

Bu Siyasi aymazlık nereye kadar sürecek.
Devleti yönetmek gibi bir taleple halkın karşısına çıkan ciddi partilere hiç yakışmıyor.

MEDYAGUNDEM

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

akademisyen

FETÖ’cü sözde akademisyen kovuldu

“Polise askere güvenmeyin. Silahlanın” çağrısı yapan Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mahmut Nihat Kanbur’un …

feto-clinton

Clinton ile FETÖ’nün bağlantısı

ABD’de önümüzdeki Kasım ayında yapılacak başkan seçimlerinde Demokratların başkan adayı Hillary Clinton’un seçim kampanyaları boyunca …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir