Anasayfa / GENEL / Övür’den Gülen iddiasına sert tepki
ovur-baris

Övür’den Gülen iddiasına sert tepki

MEDYAGÜNDEM- Gürsel Tekin’in “adamı”, “CHP tetikçisi”, top sakal çetesi ile ilişkili bir gazetecinin sahibi olduğu internet sitesinde ortaya attığı iddialara Sabah yazarı Mahmut Övür’den de sert yalanlama geldi.

altan-pensilvanya

Barış Yarkadaş, Pensilvanya’da Fethullah Gülen’le görüşen gazetecilere dair bazı iddialar ileri sürmüştü. İşte o görüşmede yer alan gazetecilerden olan Övür, “Yalancı ve fitneci ‘gazeteci’” başlıklı yazısında şunları yazdı:

“Gercekgündem sitesinin sahibi Barış Yarkadaş’ın yaptığı tam da bu. Fethullah Gülen’le görüşen gazetecilere dair yazısında, kimlerin katıldığı bile doğru yazılmamış, ayrıca tırnak içi sözler de yalan ve iftira.

İlki, Gülen’in ‘Erdoğan’ın çıkışlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?’ sorusuna ‘Güç zehirlenmesi yaşıyor’ cevabını vermesi.

İkincisi, konuşmanın of the record olması istenince benimle ilgili yapılan şu tespit: ‘Sabah Yazarı Mahmut Övür bunun üzerine, ‘Tabii ki; burada aile içi sohbetteyiz zaten’ yanıtını veriyor.’ Deveye sormuşlar, ‘neden boynun eğri?’ O da ‘nerem doğru ki’ demiş misali tırnak içinde verilen iki söz de yalan.

Hem de külliyen. Varsa eğer bunu bu şekilde aktaran da, aktarılanı fitneci düşüncesiyle bütünleştirip yazan da aşağılık birer yalancı.

Ayrıca Mehmet Altan’ın, el öpmesi de yalan.

Gerçek gazeteci yalan yazmaz. Yazıyorsa aşağılık fitneci bir rol üstlenmiş demektir. Çok yazık. Yalancıların bir daha böyle yalan yazmaması için yargı önünde hesaplaşacağım.”

ÖVÜR’ÜN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

yarkadas

Kendi belediyesini kazıklayan CHP’li vekil!

Star gazetesinde Barış Yarkadaş’ın CHP Milletvekili Barış Yarkadaş’ın “ballı kazancı” ile ilgili yazısı şöyle… Yarkadaş …

meral

KK’nın Akşener ile pazarlığı!

Sabah gazetesinde Mahmut Övür’ün “Kılıçdaroğlu- Akşener pazarlığı” başlıklı yazısı şöyle… Türkiye, 10 Ağustos 2014’te Cumhurbaşkanı’nı …

yarkadas

CHP’li vekil hortumu CHP’li belediyeye dayamış!

CHP’li Kartal Belediyesi’nin, partinin İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın sahibi olduğu Yarkadaş Yayıncılık’ı halkın parasıyla beslediği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir