Anasayfa / ANALİZ / Önce patronun Aydın Doğan silah bıraksın Sedat Efendi!
sedat

Önce patronun Aydın Doğan silah bıraksın Sedat Efendi!

Terör ve şiddet partisi HDP’yi destekleyen Aydın Doğan medyası utanmadan “İktidar partisinin şiddetle arasına mesafe koyması gerekir” çağrısı yaptı.


MEDYAGUNDEM.COM- Artık foyaları ortaya çıktı, artık algı operasyonları ayaklarına dolandı, artık ikiyüzlükleri alıcı bulmuyor, artık maskeleri indi, artık oyun bitti.

Aydın Doğan medyası için yolun sonu…

Gezi kalkışmasında sokak terörünü alkışlayan, şiddeti, vandallığı yücelten Aydın Doğan medyası, Fetocu terör örgütü ile ittifak yapmakla kalmadı, DHKP-C terör örgütü ve PKK ile de arasına mesafe koymadı. PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye açıkça destek isteyen de Aydın Doğan medyasıydı. Yani kısacası şiddet ve terör Aydın Doğan medyasıyla hep yanyana oldu.

Tüm bunları yapmamış gibi, elinde kalem değil silah olan, şiddet ve terörle arasına mesafe koymayan Aydın Doğan medyasından akıllarımızla dalga geçer gibi “İktidar partisinin şiddetle arasına mesafe koyduğunu görmek istiyoruz” çağrısı geldi.

CNN Türk canlı yayınına katılan Hürriyet Genel Yayın Yönetmenimiz Sedat Ergin, Hürriyet Gazetesi’nin İstanbul Bağcılar’daki merkezinde Ak Partililerin yaptığı protesto eylemi için şöyle konuştu:

“A Haber’deki açıklamaların, Hürriyet.com.tr’de verilişini rahatsız etmiş olunabilir. Burada bir kasıtlı bir hata var mı inceliyoruz ve gerekirse bir özeleştiriden kaçınmayız. Geçmişteki hatalarımızla yüzleşmekten kaçınmayız.

Velev ki hata yaptık. Yapılan bir hata yaşlı sopalı bir saldırıyı oluşturamaz. Biz kendi içimizde bunu değerlendireceğiz. İktidar partisinin de şiddet içeren bir eylemi kınamasını beklemek, -gazeteciliği bir kenara bıraktım- vatandaş olarak benim hakkım.

Cumhurbaşkanımızı çok seven kişiler Hürriyet’e kızabilirler. Protesto hakları. Siyah çelenk getirebilirler. Ben buna saygı duyuyorum yeter ki ellerine taş ve sopa almasınlar. Bunu yaptıkları zaman oyunun kuralı değişiyor. Biz hata yapmış olabiliriz ve bununla da yüzleşebiliriz ama bu saldırıyı gerçekleştirenler ve iktidar partisinin de şiddetle arasına mesafe koyduğunu görmek istiyoruz.”

Elinde silah, terör ve şiddetle içiçe geçmiş bir medya grubu bir iki cam kırıldı diye utanmadan iktidar partisine “şiddetle arana mesafe koy” diyor. Oysa şiddet ve terör partisi HDP’ye destek olan Aydın Doğan medyasından hiç o partiye böyle bir çağrı görmüyoruz…

Aydın Doğan silah bırakmadıkça bu ülkede demokrasi zor…

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

1 Yorum yapıldı

  1. Siz ancak şiddetin dilinden anlar ve korkup pısarsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir