Anasayfa / GENEL / Odatv’nin polis katilleriyle karanlık ilişkisi
mentes2

Odatv’nin polis katilleriyle karanlık ilişkisi

Odatv muhabiri Sami Menteş’in adının karıştığı DHKP-C soruşturmasında çarpıcı ayrıntılara ulaşıldı. Odatv’ci Menteş ile birlikte DHKP-C zanlısı olarak yargılananlar arasında, Şafak Yayla, Elif Sultan Kalsen ve Berna Yılmaz gibi isimleri kanlı terör saldırılarıyla gündeme gelen teröristlerin de yer aldığı ortaya çıktı.

DHKP-C yuvasına dönen Odatv sitesinin muhabir kadrosunda bulunan ve yaptığı haberlerde FETÖ malzemeleriyle Akit’i hedef alan Sami Menteş’in yargılandığı dava ile ilgili sarsıcı ayrıntılara ulaşıldı. Sami Menteş’in yargılandığı DHKP-C davasında zanlılar arasında yalnızca Menteş değil; örgütün savcı katili militanı Şafak Yayla, Emniyet saldırganları Elif Sultan Kalsen ile Berna Yılmaz’ın da yer aldığı ortaya çıktı.

MENTEŞ’LE BİRLİKTE YARGILANDI, SERBEST KALINCA SAVCI KİRAZ’I KATLETTİ

1,5 milyon dolarlık dövizini TL’ye çeviren işadamı Serhat Serbes ile Serbes’in haberini yapan Akit’i hedef alan Odatv muhabiri Sami Menteş’in geçmişte DHKP-C’nin polis karakoluna düzenlediği canlı bomba saldırılarında yer aldığı, kanlı örgütün birçok yasadışı gösterisinde ön safta bulunduğu ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen DHKP-C soruşturması kapsamında yargılandığı, bir sure de tutuklu kaldığını Akit gün yüzüne çıkarmıştı. Akit’in ulaştığı bilgilere göre söz konusu soruşturma kapsamında Menteş ile birlikte gözaltına alınan ve birçoğu kısa süreliğine tutuklanan 63 kişi arasında tescilli teröristler de yer aldı. 18 Ocak 2013’te Menteş ile birlikte bileklerine kelepçe vurulanlar arasında Şafak Yayla da bulunuyordu. Menteş gibi gözaltına alınan, kısa bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Şafak Yayla, 31 Mart 2015 günü Şişli’deki İstanbul Adalet Sarayı’na sızarak Berkin Elvan davası soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin aldı. Şafak Yayla, Bahtiyar Doğruyol isimli teröristle birlikte gerçekleştirdiği terör saldırısında Savcı Kiraz’ı başından vurarak şehit etti. Odatv’ci Menteş’in ‘dâvâ arkadaşı’ Şafak Yayla, Adliye’de düzenlenen polis operasyonunda öldürüldü. Savcı katili Yayla’nın gömüldüğü Giresun’un Çanakçı ilçesine bağlı Karabörk köyündeki mezarının üstüne ailesi, beton döktürdü.

MENTEŞ’İN DİĞER ‘YOLDAŞ’I ELİF SULTAN KALSEN

Sami Menteş’in yargılandığı DHKP-C soruşturması kapsamında tutuklanan bir diğer ismin ise Elif Sultan Kalsen olduğu belirlendi. Kalsen de Menteş gibi cezaevinde fazla kalmayarak yargılamasına tutuksuz devam edilen isimlerden. Akit’e ulaşan bilgilere göre Elif Sultan Kalsen’in ismi, Menteş gibi 11 Eylül 2012’de Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi’ne düzenlenen ve 1 polisin şehit düştüğü canlı bomba saldırısında geçti. Kalsen de Menteş gibi iddiaları reddetti. Kalsen’in adı 3 yıl sonra, 6 Ocak 2015’te yeniden canlı bomba saldırısıyla gündeme geldi. Sultanahmet’teki Turizm Şube Müdürlüğü önünde düzenlenen canlı bomba saldırısının ardından DHKP-C tarafından yapılan açıklamada saldırıyı Elif Sultan Kalen’in düzenlediği duyuruldu. Sonrasında saldırganın yabancı uyruklu bir kadın olduğu belirlenmişse de DHKP-C’nin yaptığı açıklama ile Kalsen’in terör örgütü ile olan bağlantısı tamamen deşifre oldu. Bu saldırı sonrasında her yerde aranan Elif Kalsen, 1 Nisan 2015’te ortaya çıktı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne el bombalı ve silahlı saldırı düzenledi. Menteş’in bir diğer ‘yoldaşı’ Kalsen, Emniyet’te görevli polisler tarafından elindeki silahı ateşlediği sırada öldürüldü.

MENTEŞ’İN UĞRUNA EYLEM YAPTIĞI BERNA YILMAZ BOMBALI SALDIRIYA KATILDI

Odatv muhabiri Sami Menteş’in uğruna izinsiz gösterilere katıldığı, gözaltında iken yollarının kesiştiği ve akıbeti, düzenlediği terör saldırısında ölüm olan Berna Yılmaz da DHKP-C soruşturmasındaki zanlılar arasında. Berna Yılmaz’ın Başbakan Erdoğan’a hakaret gerekçesiyle tutuklu bulunduğu süreçte, 14 Mart 2011’de “Berna serbest kalsın” şeklinde pankartların açıldığı yasadışı gösteride Sami Menteş’in de yer aldığı tespit edildi. Diğer DHKP-C’liler gibi Berna Yılmaz da sonrasında serbest bırakıldı. 18 Ocak 2013’te Sami Menteş ile birlikte gözaltına alınan Berna Yılmaz tekrar tutuklandı. Yılmaz cezaevinde yine çok kalmayarak salıverildi. Örgütün kadın militanı Berna Yılmaz, 3 Mart 2016’da İstanbul Bayrampaşa’da Çevik Kuvvet polislerini taşıyan otobüse terör saldırısı düzenledi. DHKP-C’li Yılmaz, 2 kişi olarak gerçekleştirdikleri el bombalı ve silahlı saldırı esnasında öldürüldü.

YARGILAMASI DEVAM EDİYOR

Savcı katili Şafak Yayla, polis saldırganları Elif Sultan Kalsen ve Berna Yılmaz gibi ‘dâvâ arkadaşları’ terör saldırılarına katılan DHKP-C zanlısı Sami Menteş’in İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında tutuksuz şekilde yargılanmasına devam ediliyor.

-YENİ AKİT-

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

hamburg

Beslediği teröristler Almanya’yı yakıyor

Almanya’nın Hamburg kentinde devam eden gösterilerden gelen bir video Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini akıllara getirdi. Almanya’da …

teror

Terör yanaşmalarına anladıkları dilden!

Terör örgütlerinin sözde adalet yürüyüşüne destek vermesi gerçeğini sulandırmak isteyen Milliyet yazarı Mehmet Tezkan’a anlamlı …

1 Yorum yapıldı

  1. Yahudinin yayın organı idare seyfi oktay yargısı sanadami dokunmuyor…şimdi şehit çaresine gideceğim terörü destekleyen garibana kan kusturan yargı olağan üstü hal bitmeden temizlenmeli yahudi feto kadar şer seyfi oktay yargısı temizlenmeli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir