Anasayfa / GENEL / Odatv’nin DHKP-C’li terörist beslemesi!
mentes

Odatv’nin DHKP-C’li terörist beslemesi!

İslam düşmanlığıyla bilinen Odatv sitesinde Akit’i hedef alan Sami Menteş’in terör örgütü DHKP-C üyesi olduğu, örgütün canlı bomba saldırılarına katıldığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine 1,5 milyon dolarını bozdurarak TL’ye çeviren işadamı Serhat Serbes’i ve onun haberini yapan Akit’i hedef alan Odatv sitesi fena yakalandı. Dolar bozdurarak Odatv’nin kucağında olduğu finans emperyalizmine darbe vuran işadamı Serbes üzerinden Akit’e sataşan Odatv’nin söz konusu haberini yapan Sami Menteş’in canlı bomba saldırılarına katılan DHKP-C üyesi bir terörist olduğu ortaya çıktı.

SİCİLİ KABARIK

FETÖ kumpasıyla bir dönem cezaevinde yatan Serhat Serbes ile ilgili Akit’te yayınlanan haberi, “Akit, Serbes’in yaptığını destanlaştırarak anlatıyor”, “Bu işadamı bizim de dikkatimizi çekti. Önce FETÖ’nün nasıl bir kumpas kurduğunu merak ettik ve araştırdık.”, “Bir de bu ‘kahraman’ işadamının 1.5 milyon doları bozdurmasını merak ettik.” gibi ifadelerle Odatv’ye “haberleştiren” Sami Menteş’in sicili oldukça kabarık. Türkiye’nin en kanlı terör örgütleri arasında yer alan DHKP-C’nin gençlik yapılanmasında yer aldığı tespit edilen Menteş’in 2013 Ocak’ında bu nedenle soruşturma geçirdiği ve tutuklandığı belirlendi.

Kocaeli Kandıra Cezaevi’ndeki tutukluluk süresi tam 10 ay süren DHKP-C’li Menteş’in 11 Ekim 2013’te tahliye edildiği öğrenildi.

CANLI BOMBA YARDAKÇISI

Azılı terörist olan Menteş sadece DHKP-C’nin gençlik yapılanmasına üye değil. Haberinde vatanperver işadamlarını hedef alan Sami Menteş, Devrimci Gençlik (Dev-Genç) davasından da yargılanmış bir isim. Menteş’in adının karıştığı olay ise dudak uçuklatan cinsten. Menteş’in, 11 Eylül 2012’de İstanbul Sultangazi’de terör örgütü DHKP-C tarafından karakola düzenlenen canlı bomba saldırısında saldırgana yardım edenler arasında olduğu tespit edildiği bildirildi. Menteş’in ise savunmasında, DAEŞ’in terör ikizi olan DHKP-C’nin canlı bomba saldırısını gazeteci olarak “izlediğini” söylediği kaydedildi.

Terör örgütü DHKP-C’nin basın-yayın üzerindeki propaganda faaliyetlerini icra için yetiştirdiği teröristler arasında yer alan Odatv çalışanı Sami Menteş de suçlamalara karşı FETÖ’cüler gibi gazetecilik kimliği arkasına saklanan isimlerden. Menteş, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in “FETÖ’ye alet olmakla” suçladığı, yayınlarıyla her fırsatta İslâm’a ve Müslümanlara ve Müslüman Anadolu’nun öz değerlerine saldıran karanlık Odatv’nin geçmişi şaibeli kalemşörlerinden yalnızca bir tanesi.

www.yeniakit.com.tr

MEDYAGUNDEM

kiraz2

Yazıklar olsun sana Kılıçdaroğlu!

DHKP-C’li teröristler tarafından katledilen savcı Selim Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz, Kılıçdaroğlu’nun ‘adalet’ yürüyüşüne isyan etti: …

teror

Yine terör yine Fox’un Portakal’ı!

111 sözde aydın ve sanatçı DHKP-C bağlantıları sebebiyle tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için …

uni2

Üniversiteli terörist adayları!

Akdeniz Üniversitesi’nin mezuniyet töreninde; DHKP-C bağlantılı Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevine destek pankartları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir