Anasayfa / GENEL / ‘Odamdan çıkmadım’ diyen darbeci albayın yalanı
cicek2

‘Odamdan çıkmadım’ diyen darbeci albayın yalanı

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında odasından çıkmadığını iddia eden eski Kurmay Albay Çiçek’in, Genelkurmay Karargahı dışında yaralı ya da öldüğü değerlendirilen bir vatandaşın yanında bulunduğu sıradaki görüntüleri kamera kayıtlarına yansıdı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında odasından çıkmadığını ileri süren eski Kurmay Albay Mustafa Çiçek’in, Genelkurmay Karargahı dışında yaralı ya da öldüğü değerlendirilen bir vatandaşın yanında bulunduğu sıradaki görüntüleri ortaya çıktı.

Güvenlik kameralarından elde edilen fotoğraflar, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlere ilişkin 221 sanık hakkında Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen “çatı iddianamesi”nin eklerinde yer aldı.

İfadesinde “Odamdan çıkmadım.” şeklinde savunma yapan ve daha sonra karargah içerisinde ve dışında yaralı vatandaşların fotoğraflarını çektiği belirlenen Çiçek’in, yeni görüntüsü eklerdeki fotoğraflar arasında yer aldı.

Buna göre, 16 Temmuz 2016 tarihinde saat 03.16 sıralarında karargah dışına çıkan Çiçek’in, bir süre yerde yatan yaralı ya da öldüğü değerlendirilen bir vatandaşın yanında bulunduğu ve karşı yönde bulunan bazı kişilere el işaretleri yaptığı kamera kayıtlarına yansıdı.

cicek1

İfadesinde, darbe girişimini telefonla arayan kızından öğrendiğini, daha sonra Genelkurmay Başkanlığına gittiğini belirten Çiçek, merdivenden çıktığında maskeli ve teçhizatlı askerlerin “Odana gir” demesi üzerine odasına girdiğini ve sabaha kadar çıkmadığını iddia etmişti.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir