Anasayfa / ANALİZ / Oda TV bir gecede emperyalist yalayıcısı oldu!
soner-cnn-odatv

Oda TV bir gecede emperyalist yalayıcısı oldu!

MEDYAGÜNDEM- Ey millet uyanın, sizi yıllardır resmen kandırıyorlar, sömürüyorlar… “Anti-emperyalist” olduklarını iddia ederler, ama ilk fırsatta ABD’nin ipine sarılırlar.

İktidarı “emperyalizm uşağı” olmakla suçlarlar, kendileri en sefil ve adi biçimde ABD’nin “köpeği” olurlar.

İşte Oda TV.

Yalanın, manipülasyonun, dezenformasyonun merkezi sözde “antiemperyalist” Oda TV, bir gecede “emperyalizm yalayıcısı” oldu.

Dün gece CNN International’de ABD’nin çifte standardı ve çelişkisini canlı yayında Christiane Amanpour’un yüzüne vurunca yayından alınan Başbakan Erdoğan’ın başdanışmanı İbrahim Kalın için Oda TV, “Başbakan’ın başdanışmanına CNN’den tarihi ayar” dedi.

Sözde “antiemperyalist” Oda TV için düşman kendi ülkesi, dost ABD oldu.

“CNN’den tarihi ayar” başlığını atan Oda TV, Amanpour’ın ABD’nin çifte standardını yüzüne vuran Kalın’ın o sözlerinden hiç söz etmedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı İbrahim Kalın’ın CNN’nin canlı yayınında “DHKP-C Amerikan Büyükelçiliği’ne bomba attığında terörist, Taksim’e çıkınca demokratik protestocu mu oluyor?” sözleri Oda TV’nin haberinde yer almadı.

Kalın’ın “Ellerinde molotof kokteylleri ve sopalar olan insanların Beyaz Saray’a yürümelerine ve kamu malına saldırmalarına izin verildiği bir durumu hayal edebiliyor musunuz?” şeklindeki sorusunu, “Sayın Kalın, bitirmek zorundayız. Program bitti” sözleriyle bölerek, Başbakan’ın başdanışmanının konuşmasını yarıda kesen Amanpour’un bu skandal tavrından da hiç söz edilmedi.

Soner Yalçın ve adamlarının bir gecede “emperyalist” olmaları Türkiye üzerinden oynanan oyunun yerli işbirlikçilerini göstermesi açısından da manidardı.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

erdogan2

Türkiye için “demokrasi nöbeti” vakti; Erdoğan da katılıyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 15 Temmuz programının ayrıntılarını açıkladı. Demokrasi nöbeti başlatılacak, Cumhurbaşkanı Erdoğan da …

oncu

Trump’la sürpriz görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15-17 Mayıs’ta gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ve …

taksim3

CNN/BBC çakal gibi Taksim’de pusuda

İBB sözde eylemcilere hizmet edecek kaldırım taşlarını Gezi Parkı’ndan kaldırdı. Canlı yayın araçlarının nöbeti sürüyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir