Anasayfa / GENEL / O zaman Defne Joy Foster’ı öldürmediğini sen ispatla Kerem Altan!
kerem-defne1

O zaman Defne Joy Foster’ı öldürmediğini sen ispatla Kerem Altan!

Ahmet Altan kontenjanından köşe yazarlığı yapan oğul Kerem Altan’ın, “nasılsa ispatlamak zorunda değiller” diyerek, Başbakan Erdoğan ve başörtülü mağdur ZD’yi yalancılıkla suçlaması, Foster’in bekar evinde ölmesi olayını akıllara getirdi.

t24 adlı sitedeki yazısında Kabataş olayıyla ilgili olarak Başbakan Erdoğan’a yüklenerek “Nasılsa ispatlamak zorunda değil, o yüzden görüntülere rağmen kafasına göre bazen ekleyerek bazen çıkartarak zaten kutuplaşmış ülkeyi iyiden iyiye germekte sakınca görmüyor” diyen Kerem Altan’dan Foster’in ölümünde rolünün olmadığını ispatlaması bekleniyor.

Evli ve bir çocuk annesi sunucu Defne Joy Foster, 2011’de, Kerem Altan’ın bekar evinde tartışmalı bir şekilde ölmüştü. İkili bir barda tanışmışlar, ordan Kerem Altan’ın bekar evine geçmişler, gece ilerleyen saatlerde Foster’in ölümü ile bitmişti.

Olayın ardından medyada “Karanlık bir iş, karanlık bir ilişki… Defne Joy Foster’ın ardından ağıt yakanlar, onu ölüme götüren alkol belasını ve bu ilişkiyi de sorgulamalıdır” yorumları yapılmış, olayda sorumluluğu sorgulanan Altan ailesi bu konularda tek bir değerlendirme yapmamıştı.

DAVADA HİÇBİR İLERLEME KAYDEDİLEMEDİ

Defne Joy Foster’ın 2 Şubat 2011 tarihinde Taraf Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde soru işaretleri ile dolu ölümünün üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen, davada hiçbir ilerleme kaydedilemedi.

Foster’in ölümü olayındaki tek şüpheli Kerem Altan’la ilgili hiçbir somut adımın atılmadığı, davanın paralel yargı ve emniyet uzantıları tarafından kapatılmak istendiği iddia ediliyor.

Paralel yapılar ve derin çeteler hakkında önemli araştırmalarıyla bilinen gazeteci yazar Zihni Çakır davanın yargıda yapılanmış derin çete tarafından soğutulduğunu söylüyor.

Kerem Altan hakkında onca iddia bulunduğunu vurgulayan Çakır, bu iddiaların üzerine gidilmesinin paralel yargı tarafından engellendiğini savunuyor.

FOSTER’İN BAŞINDAKİ SIYRIK NE, İSPATLA KEREM

Yapılan otopside Foster’in alnının sol tarafında yeni oluşmuş bir sıyrık belirlenmişti. Olay sonrası Kadıköy Cumhuriyet Savcılığınca başlatılan soruşturmada Defne Joy Foster’ın ölümüyle ilgili Kerem Altan’ın herhangi bir kusurunun olmadığı gerekçesiyle “takipsizlik’’ kararı verilmişti. Kamuoyunun tepki gösterdiği kararı bozan Yargıtay 12. Ceza Dairesi, soruşturmada hukuka aykırı olarak takipsizlik kararı verildiğini belirtmişti. Yargıtay 12. Ceza Dairesi’nin kararı sonrası İstanbul Anadolu 36. Asliye Ceza Mahkemesi’nce açılan davada bugüne kadar bir arpa boyu yol alınamadı. Kimi zaman mahkeme hakimin rahatsızlığı gerekçesiyle sekteye uğrayan davaya Kerem Altan dahi ilgi göstermiyor. Yargıdaki paralel yapılanmanın dosyayı soğutmaya çalıştığı, olayın iç yüzünün ortaya çıkmamasını engellediği iddia ediliyor.  Kaynaklar, mahkemenin bugüne kadar Altan’a 45 kilo ağırlığa sahip bir kadını neden hastaneye taşımadığını dahi sormadığını ifade ediyor.

ÇAKIR: KEREM ALTAN’A AYRICALIK TANINDI

Defne Joy Foster davasında bütün işaretlerin Kerem Altan’ı gösterdiğine söyleyen araştırmacı-yazar Zihni Çakır, basında çıkan açıklamalarında şöyle diyor: “O dönemde paralel yargı ve paralel emniyetin Kerem Altan’a ayrıcalık tanıdığı ortada. Bunun için hukuku bilmeye gerek yok. Kerem Altan Defne Joy Foster ölümünün olduğu sırada orada. Nasıl bir ilaç, içki ve ölüme sebebiyet veren madde varsa onu kullandıkları belli. Bunun dışında gerekli olan Adli Tıp incelemesinin yapılıp yapılmadığı bile kuşkulu. Adli Tıp’ta gerekli inceleme yapılmış olsaydı bugün hâlâ bu dava devam ediyor olmazdı. Kerem Altan’ın Defne Joy Foster davasında hem medya, hem yargı hem de yargıyla birlikte soruşturma aşamasını gerçekleştiren emniyet ayağında korunmadığını gösteren hiçbir gösterge yok. Birtakım belgeler üzerinden suçsuzları bile bataklık içerisinde gösteren paralel yargı ve emniyetin, ölümünde önce ne kadar zaman, nasıl şekilde birlikte olduğu tespit edememesi mümkün değildir. Ayrıca bunun zaten videoları ve belgeleri de mevcuttur. Her şey açık bir şekilde ortadadır. Kamuoyuna mal olmuş bir kişinin dava dosyasının avukatı tarafından paylaşılmıyor olması da bir şeylerin gizlendiğinin, korunduğunun göstergesidir. Burada birçok soru işareti ortaya çıkıyor. Kerem Altan’ın ölüm olayındaki pozisyonu nedir? Uyuşturucu aldıysa veya herhangi bir darp varsa, ki bunlar hep muamma ve kuşkularımız devam ediyor. Bu süreçte kamuoyunun vicdanını rahatlatacak şekilde ortaya çıkarılması gerekirdi. Hiçbirisini ortaya çıkarmadan Kerem Altan’ı bu davadan soyutlamak ancak paralel devlet ve paralel yargının maharetiyle olabilir. Başka türlü mümkün değildir.” (Habervaktim.com)

MEDYAGUNDEM

defnejoy

Ahmet Altan’ın oğlu kaçmasın diye tedbir

Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde ölü bulunan sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster’ın dosyasının …

defnejoy

Altan öldürdü FETÖ kurtardı!

Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde ölü bulunan Defne Joy Foster’ın dosyası, FETÖ’nün Altan’ı kurtardığı …

defne

FETÖ o cinayeti böyle örttü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir