Anasayfa / GENEL / O yapımcı ‘Ezel’den beridir ‘Huzur’suz çıktı!
faruk-turgut1

O yapımcı ‘Ezel’den beridir ‘Huzur’suz çıktı!

Gold Film’in sahibi Faruk Turgut, yapımcılığını üstlendiği diziler başarılı olamayınca suçu reyting sistemine attı! Turgut’un hedefinde başta ‘Huzur Sokağı’ olmak üzere muhafazakâr diziler var!

Sezona, başrollerini Erkan Petekkaya ve Hatice Şendil’in paylaştığı ‘Dila Hanım’ dizisiyle giriş yapan Gold Film’in sahibi yapımcı Faruk Turgut, izlenme oranlarında umduğunu bulamadı. ‘Dila Hanım’ın reytinglerde, aynı gün yayınlanan atv dizisi ‘Huzur Sokağı’nın gerisinde kalması, Turgut’u isyan ettirdi. Yapımcı, TV Life dergisine verdiği röportajda; “Samanyolu kanalının dizileri ile ‘Huzur Sokağı’nın aldığı yüksek reytingi şüpheli bulduğunu, yeni reyting sisteminin muhafazakâr dizilerin önünü açmak derdiyle yapılandırıldığını iddia etti.

“HELAL OLSUN” AMA….

Turgut, şöyle konuştu:

“Huzur Sokağı’; ‘Yalan Dünya’, ‘Kayıp Şehir’ ve ‘Dila Hanım’dan fazla izleniyorsa, oturup epeyce bir düşünmek gerekiyor. Burada deneklerin sosyal konumları çok önemli. Yani siz götürüp denekleri Konya’ya koyarsanız, farklı bir sonuç alırsınız; İstanbul’da Etiler’e koyarsanız farklı bir sonuç alırsınız. Şu anki yapı, Türkiye’nin daha çok muhafazakâr dizileri tercih ettiğini ispatlama derdinde. Cuma akşamı bir cehennem; insanlar oturuyorlar, 8.50 ratingle ‘Huzur Sokağı’ seyrediyorlar. Senaristini tanımıyorum, yönetmeni dördüncü sınıf bir yönetmen, yapımcısı hayatında ilk defa iş yapıyor. Ne diyeyim; helal olsun!”

BU DURUM İLK DEĞİL…

Faruk Turgut’un yaşadığı başarısızlığın ardından suçu başkalarında araması ilk değil… Turgut, üç yıl önce de atv’nin o dönemki iddialı dizisi ‘Ezel’i hedef almıştı. Antalya’da ilk kez düzenlenen İsmail Cem Ödülleri’nde dizinin aldığı ödülleri şaibeli bulduğunu söyleyen Turgut; yapımcılığını üstlendiği ‘Hanımın Çiftliği’ dizisinin başrol oyuncusu Mehmet Aslantuğ ile birlikte ödülleri protesto etmişti. Ünlü yapımcı, ‘Hanımın Çiftliği’nin hakkının yenildiğini; dizinin senaryo, yapım ve yönetmen dallarında ödül alması gerektiğini iddia etmişti.

HERKESLE ARASI BOZUK!

Faruk Turgut’un çıkışları ve fevri davranışları, sektördeki ilişkilerini de olumsuz etkiliyor. Bir dönem aralarından su sızmayan Faruk Turgut ile Mehmet Aslantuğ’un ilişkileri bir süre önce bozuldu. Yapımcılığını üstlendiği ‘İffet’ dizisi için Faruk Turgut ile anlaşan Aslantuğ, aynı dönemde Faruk Aksoy’dan da ‘Canım Babam’ adlı sit-com’da oynaması için teklif aldı, hatta ilk 26 bölümün parası da ünlü oyuncuya peşin ödendi. Sit-com TRT’de yayınlanacağı için Aslantuğ’un başka bir dizide daha oynamasına “Evet” diyen Faruk Turgut, dizi Show TV’ye geçince bu kararından vazgeçti ve iki eski dostun araları bozuldu. Faruk Turgut’un; ‘İffet’ dizisi yüzünden genç oyuncu Fahriye Evcen’le de arası açıldı. Dizide ‘İffet’ karakterini önce Fahriye Evcen’in oynayacağı açıklandı. Evcen; dizideki tecavüz sahnesinin yumuşatılarak çekilmesini talep edip vücut hatlarının görünebileceği diğer tüm sahnelere de itiraz edince; Turgut yeni bir oyuncu arayışına girdi ve Deniz Çakır’la anlaştı. (SABAH)

MEDYAGUNDEM

alev-toprakoglu

Başbakan’a küfreden Huzur Sokağı senaristi kovuldu!

Atv’de yayınlanan “Huzur Sokağı” adlı dizisinin senarist grubundan Alev Toprakoğlu’nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile …

reyting3

Huzur Sokağı ile Arka Sokaklar rekabeti devam ediyor!

Arka Sokaklar ve Huzur Sokağı rekabeti devam ediyor! İşte reytingler! Dün akşam Kanal D dizisi …

reyting-cuma3

İşte dünün reyting raporu

Dün gecenin reyting sonuçlarına göre, AB grubunda atv’nin Huzur Sokağı, totalde Kanal D’nin Huzur Sokağı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir